הנדסה כימיתהנדסה כימית
x סגור
פתחפתח
מתעניין/ת בלימודים?לקבלת מידע נוסף
*יש להזין שדות חובה

הנדסה כימית - הנדסה ירוקה עם תזה

המחלקה להנדסה כימית בקמפוס אשדוד מציעה לימודי תואר ראשון בהנדסה כימית (.B.Sc) במסלולי התמחות אנרגיה, ביוטק ותעשייה תהליכית, ותואר שני עם תזה בהנדסה ירוקה (.M.Sc).

התוכנית בהנדסה ירוקה הנה תכנית חדשנית וייחודית בארץ; תוכניות דומות נלמדות במוסדות אקדמיים מובילים בעולם.

הנדסה ירוקה, או הנדסה בת-קיימא, הנה מודל חדש שעיקרו החיבור בין עקרונות, ערכים ומודעות סביבתית לבין מדע, טכנולוגיה והנדסה, על מנת להיטיב עם הסביבה המקומית והגלובלית. ההנדסה הירוקה מתמקדת בתכנון מקיף ומקדים של תהליכים ומערכות, תוך מזעור ההשפעה הסביבתית שלהם. כיוצא מכך, ההנדסה הירוקה משקללת את כל מעגל החיים של המוצר, החל מהפקת חומרי הגלם והאנרגיה, דרך הטכנולוגיה והמשאבים המוטמעים בתהליך הייצור ועד למחזור וטיפול במוצר הסופי.

על התואר

ההכשרה בתחום ההנדסה הירוקה מיועדת למהנדסים מתחומים מגוונים, אשר מתכננים מערכות, עוסקים בהיבטים הטכנולוגים והתפעוליים של מערכות ותהליכים, ומקבלים החלטות שיש להן השפעה על הסביבה, החברה והכלכלה, ועל הדורות הבאים.

מטרת התוכנית לתואר שני בהנדסה ירוקה, היא לחשוף את הסטודנטים לחשיבות של שקלול ההשפעות הסביבתיות, החברתיות והכלכליות על תכנון, עיצוב, תפעול וניהול של מערכות ותהליכים, ולתת להם כלים טכנולוגיים המאפשרים להיטיב עם הסביבה האנושית והטבעית.

לימודי תואר שני עם תזה שמים דגש על חקר, ניתוח מעמיק, ביצוע אינטגרציה ויצירת מומחיות בנושא מסוים. לימודים אלה גם מספקים לבוגרי התוכנית כלים שיאפשרו להם להתמודד עם המורכבות והרב-תחומיות של ההנדסה הירוקה.

הלימודים בתוכנית פתוחים בפני בוגרי תואר ראשון בהנדסה וכן בפני בוגרי תואר ראשון במדעי הטבע. לכל סטודנט תותאם תוכנית לימודים לפי הרקע שלו בלימודי התואר הראשון, והוא יידרש לקורסי השלמה בהתאם.

התוכנית פרוסה על שתי שנות לימוד וכוללת סה"כ 36 נק"ז לפי הפירוט הבא: 12 נק"ז קורסי חובה, 12 נק"ז קורסי בחירה בשלושה מסלולים - סביבה בת קיימא, אנרגיה חליפית וניהול סביבתי - ו-12 נק"ז עבודת התזה.

לרשימת כלל החוקרים המנחים לעבודת התזה ונושאי המחקר שלהם - לחצו כאן

*הענקת התואר מותנית באישור המל"ג

 

למאמרים נוספים בנושא לימודי תואר שני:

תואר שני בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה • תואר שני בהנדסת תעשייה וניהול • תואר שני בהנדסת תוכנה

התואר המוענק

התואר המוענק

תואר שני עם תזה .M.Sc

מסלולי התמחות

מסלולי התמחות

סביבה בת קיימא
אנרגיה חליפית
ניהול סביבתי

שכר לימוד

שכר לימוד

אוניברסיטאי

איפה לומדים

איפה לומדים

באר שבע
אשדוד

משך הלימודים

משך הלימודים

שנתיים

תחילת הלימודים

תחילת הלימודים

חורף

מלגות

מלגות

תנאי קבלה

תנאי קבלה

ממוצע מצטבר לתואר ראשון 80 לפחות
בדירוג ה-25% הגבוהים במחזור

תוכנית לימודים

תוכנית לימודים