פתחפתח
לקבלת מידע נוסף
*יש להזין שדות חובה
x סגור

SCE מציגה תואר ראשון חדש ויוקרתי בתקשורת חזותית (B.Des, Bachelor of design)* - הדור הבא של מעצבי תקשורת חזותית בישראל.

המאה ה־21 מתאפיינת בריבוי מסכים ותלות של כולנו בידע ויכולות טכנולוגיות-תקשורתיות. כולנו חלק ממערכת תרבותית גלובלית. תקשורת חזותית אחראית לכך שנבין את המתרחש סביבנו ונוכל לפעול בצורה נבונה ויעילה, גם מול מסכים וגם במרחבים אחרים. דרך כלים של עיצוב גרפי, איור, אנימציה, תכנות ועוד - תקשורת חזותית מהווה כיום תחום (דיסציפלינה) שהשפעתו ניכרת בכל ממד של סגנון החיים המודרני. לכן, לימודי תקשורת חזותית מהווים דרך יעילה במיוחד להשתלב בתחומים שונים, ולפתח קריירה ארוכת טווח ומספקת.

מטרת תוכנית לימודי תקשורת חזותית היא להצמיח מעצבי תקשורת חזותית עם ידע טכנולוגי ועיצובי, שיגיעו עם רקע יסודי וחשוב בניהול קריירה, באמנות, ובסביבות עבודה משתנות. אם את.ה רוצה להיות מעצב.ת יצירתי.ת, ויש לך מעוף, מוטיבציה ומשמעת - הצטרפ.י אלינו.

בוגרי תואר בתקשורת חזותית יוכלו להשתלב כמעצבים בתעשיות הטכנולוגיות המתקדמות, במערכות החינוך והתרבות, חברות מובילות במגזרים שונים - הייטק, עולם התקשורת, משרדי פרסום, תעשיות דיגיטליות, ועוד.

תוכנית הלימודים מבוססת על תפקידי המעצב בעידן של טכנולוגיות מואצות, עם דגש על פיתוח יכולות חדשנות ויוזמה במרחב של פורמטים ותכנים משתנים.

לימודי תקשורת חזותית מעניקים תשתית נרחבת של כלים, כולל: רישום, איור, וידיאו, עיצוב בתנועה, אנימציה, ועיצוב אינטראקטיבי.

התואר המוענק

B.Des*
*מותנה באישור המל״ג 

שאלות נפוצות

איפה לומדים

משך הלימודים

4 שנים

תחילת הלימודים

חורף
 

מלגות

תקשורת חזותית תנאי קבלה

תעודת בגרות מלאה (או תעודת בגרות מחו"ל, מאושרת ע"י משרד החינוך)
הצלחה במבחני כניסה ברישום ועיצוב - 11.7.24
תיק עבודות
הצלחה בראיון אישי 

 

תוכניות לימוד

סיור מחלקתי

על התואר - לימודי תקשורת חזותית לתואר ראשון

ההיגיון מאחורי התוכנית ללימודי תואר בתקשורת חזותית מבוסס על תפיסה שהמהפכה הדיגיטלית נמשכת תמיד: יש כל הזמן חידושים, נאספים עוד ועוד חומרים ומידע; לכן, אין דרך לשלוט ולדעת הכול. אבל יש כלים שיאפשרו לכם גם להיות תמיד רלוונטיים, וגם להבין כיצד להתאים את עצמכם לתזוזות בתחום - אנחנו ניתן לכם כלים אלו.

בוגרי התוכנית לתואר בתקשורת חזותית יהיו מעצבים שיחשבו, יפעלו וייצרו באופן אוטונומי, אבל כשחקנים קבוצתיים. תדעו להגיב בצורה נכונה ורגועה לשאלות פתוחות ואתגרים אנליטיים, מחקריים וביצועיים, ותנצלו את מלוא הפוטנציאל שלכם.

התוכנית ללימודי תואר ראשון בתקשורת חזותית מתבססת על מתווה פדגוגי בן ארבעה שלבים: מודעות אסתטית, אוריינות טכנולוגית, אדם וקהילה, וחשיפה לעיצוב העולמי. התוצרים הסינרגטיים יעניקו לסטודנט ארגז כלים מעשי וחשיבה יצירתית, שיאפשרו לו להשתלב בתעשיות הטכנולוגיות כיוצר מקצועי בעל שפה דינמית שמאפשרת גם ייחודיות וגם חיבורים שונים.

הקורסים עוסקים בפיתוח שפה חזותית וכלים לתקשורת בסביבות מקצועיות שונות, תוך יישום מיומנויות של חשיבה עיצובית ויכולת להמחיש ולהנגיש מסרים ורעיונות.

קורסי הליבה יתמקדו בעיקר במדיית המסכים השונים - הסמארטפון, הטלוויזיה, המחשב והקולנוע, ובשימוש בקומפוזיציה סטטית ודינמית המשלבת תמונה/טקסט/צבע/תנועה/סאונד לכדי יחידה אחת שלמה, בעלת סמנטיקה תקשורתית.

באמצעות התנסויות מגוונות בין יסודות העיצוב לבין עקרונות העיצוב, הסטודנטים יפתחו שליטה במיומנויות של ההמחשה החזותית, כתהליך מובנה ליצירת תקשורת חזותית מדויקת מסרים.

לתוכנית תואר בתקשורת חזותית ארבע מטרות עיקריות:
 

  • להכשיר את בוגרי התוכנית להובלה של עיצוב יצירתי בתעשיות דיגיטליות מתקדמות.
  • לפתח ולטפח רגישות ואחריות חברתית לריבוד האוכלוסיות בישראל ולאתגרים שהוא מציב.
  • להכשיר בוגרים בעלי אוריינות אסתטית וטכנולוגית שתאפשר להם להתמודד עם אתגרים משתנים בעולם הדיגיטלי.
  • להעניק לבוגרים ארגז כלים מקצועי, לביטוי אישי חדשני, יצירתי ואותנטי.

 

*הענקת התואר מותנית באישור המל״ג (כמקובל בתכניות חדשות בהליך הסמכה)