פתחפתח
לקבלת מידע נוסף
*יש להזין שדות חובה
x סגור

מעיצוב מוצר לרובוטים עתידניים

המחלקה ללימודי הנדסת מכונות בקמפוס אשדוד מציעה לימודי תואר ראשון בהנדסת מכונות (.B.Sc) במסלולי התמחות רובוטיקה ומערכות אוטונומיות, תיכון ועיצוב המוצר ואנרגיות מתחדשות; מסלול ייעודי (מותנה במספר נרשמים) לתואר ראשון לאנשים עובדים, שיימשך 5 שנים - 3 סמסטרים בשנה - לטובת עובדים בתעשייה ולאנשי קבע בצה"ל; ותואר שני (.M.Sc).

"הנדסת מכונות" מהווה את התשתית לכל תעשייה מודרנית בארץ ובעולם. פריצות הדרך הטכנולוגיות האדירות, לדוגמה בתחום הרובוטיקה, משלבות בין רעיון מצוין, חשיבה מחוץ לקופסה ויכולת יישום. 

המחלקה ללימוד הנדסת מכונות מכינה את בוגריה להשתלב בחוד החנית של התעשייה, ושמה מוכר ברחבי הארץ, בין היתר בזכות הייחודיות של תוכנית הלימודים והיצירתיות הרבה של בוגריה. 

התואר המוענק

תואר ראשון .B.Sc

איפה לומדים

משך הלימודים

4 שנים

תחילת הלימודים

חורף

אביב

מלגות

הנדסת מכונות תנאי קבלה

בגרות מלאה
פסיכומטרי / פסיכוטכני (ציון 600 לפחות) - מבחן רמה בעברית לנבחני פסיכ' בשפה זרה
ועדת קבלה
מתמטיקה – 5 יח"ל בציון מעל 75
ציון סכם של 135 לפחות
קבלה על סמך הישגים גבוהים
* עד 10% חריגי יכולת ומצב סוציו-אקונומי

מכינה קדם-אקדמית

מועמדים שאינם עומדים בתנאי הקבלה, יופנו למכינה ייעודית להנדסה במכללה - לחצו כאן

סיור מחלקתי

על התואר - לימודי הנדסת מכונות לתואר ראשון

תואר ראשון בהנדסת מכונות מקיף תחומים רבים משטחי ההנדסה וכוללת תהליכי מחקר, תכנון, פיתוח, ייצור ותחזוקה של מערכות שונות ומגוונות המהוות את התשתית לכל תעשייה מודרנית מפותחת.

תוכנית הלימודים הינה תוכנית ייחודית אשר נבנתה על מנת לתת מענה לצורך הגובר וההולך של התעשייה הישראלית בקליטת מהנדסי מכונות בעלי ידע בין-תחומי משולב במספר תחומים כגון: מכטרוניקה, עיצוב תעשייתי, הנדסת אנוש, מערכות אנרגיה ועוד.

מטרת התוכנית המוצעת לתואר בהנדסת מכונות היא להקנות את הידע והכלים הנדרשים למהנדס המכונות בתחומי ההנדסה הללו, תוך התמקדות במספר מסלולי התמחות: רובוטיקה ומערכות אוטונומיות, תיכון ועיצוב המוצר ואנרגיות מתחדשות.

במהלך לימודי תואר ראשון בהנדסת מכונות ייחשפו הסטודנטים לאתגרים הנדסיים, מחיי מהנדסי המכונות בתחומי ההתמחות השונים, אותם יפתרו במסגרת שיטת ההוראה במתכונת Project Oriented. המחלקה שמה דגש רב בהקניית הכלים התיאורטיים לצד הכלים היישומיים יחד עם שיפור היצירתיות של הסטודנטים.

סט המיומנויות והכלים הייחודי המוענק לסטודנטים והכשרתם כמהנדסי מכונות בעלי ידע בינתחומי משולב, מאפשר השתלבותם בחוד החנית של התעשייה בישראל, ומעמיד בפניהם אפשרויות תעסוקה מגוונות ביותר בתחום תכנון ופיתוח של מערכות משולבות.

 

תואר ראשון בהנדסת מכונות – מסלולי התמחות*

3 המסלולים המוצעים על ידי SCE המכללה האקדמית להנדסה אשדוד במסגרת לימודי הנדסת מכונות מאפשרים לכל סטודנט וסטודנטית להתמחות בתחום הקרוב לליבם והמתאים לכישוריהם. ההחלטה באיזה מסלול להתמקד מתבצעת בסוף שנת הלימודים הראשונה, לאחר שהתלמידים כבר צוברים ידע מגוון בתחום ויכולים לבחור באופן מושכל.

  • רובוטיקה ומערכות אוטונומיות: התמחות זו מקנה לבוגריה ידע רחב בנושאי: דינמיקה של מערכות, תכנות, חשמל, אלקטרוניקה, בקרה, קינמטיקה ודינמיקה של רובוטים, חיישנים, מצלמות, מפעילים ועוד. שילוב כל הנושאים הללו מיועד לשם כתיבת תוכנה שמהווה את "המוח" של המערכת האוטונומית. הלימודים ילוו בכלי תוכנה וסימולציות לצורך תכנון ובדיקת האלגוריתמים שישלטו במערכות האוטונומיות. לקראת סיום התואר יינתנו קורסים מתקדמים, מונחי פרויקטים (Project-Oriented), במטרה להתנסות עם פיתוח, תכנון ויישום מערכות אוטונומיות בסביבה מציאותית.
  • תיכון ועיצוב מוצר: לימודי הנדסת מכונות עם התמחות בתיכון ועיצוב מוצר מיועדים למי שרואים את עתידם בתחום זה, שמתאפיין בביקוש רב לאנשי ונשות מקצוע איכותיים. מטרת תוכנית הלימודים היא ליצור בוגרים בעלי יכולות גבוהות בכל שלבי הפיתוח של מוצרים, ובפרט אלה החדשניים: זיהוי צורך, אפיון הדרישות מהפתרון לאותו צורך, העלאת רעיונות למוצרים ובדיקת היתכנותם, תכנון האופציה שנבחרה, בניית אבטיפוס, הערכת המוצר ושיפורו במידת הצורך והתאמה לייצור בכמויות גדולות – כל זאת על-פי צורכי התעשייה הרלוונטית והדרישות הנוגעות לכל מוצר ומוצר. תחום זה מחייב מינונים מדויקים של קפדנות ויצירתיות, דמיון מפותח ומיומנות טכנית גבוהה. בין הקורסים הנלמדים בתוכנית מתקדמת זו: היסטוריה ופילוסופיה של העיצוב, מבוא לתכן הנדסי ועיצוב, חשיבה יצירתית שיטתית, חדשנות בתכנון פרויקט, ועוד.
  • אנרגיות מתחדשות: תחום האנרגיה הפך לאחד המרכזיים והמבוקשים במשק, אשר זקוק למומחים ומומחיות בעלי ידע הנדסי, הבנה מערכתית רחבה של תנאי שוק האנרגיה והיכרות מעמיקה עם מאפייניו הייחודיים. תוכנית הלימודים במסלול כוללת קורסים תאורטיים ומעבדות יישומיות מתקדמות. הבוגר יהיה בעל הידע והכלים בתחומי האנרגיות המתחדשות - תכנון, הפקה ואגירה.

 

אפשרויות התעסוקה לבוגרים

הנדסת מכונות הוא תחום שמתאפיין בביקוש רב לאנשי ונשות מקצוע מיומנים - במפעלים מסוגים שונים, בחברות מסחריות ובגופים העוסקים במחקר ופיתוח. עוד כדאי לדעת שבארץ קיים מחסור במהנדסי מכונות, ובפרט איכותיים, כך שתואר זה, בכל אחת מההתמחויות, מאפשר מציאת משרה מוצלחת מיד עם השלמת הלימודים ולמעשה מקנה לכם עמדת כוח משמעותית בשוק התעסוקה.

המוניטין הגבוהים של SCE תורם אף הוא לכך שעסקים וארגונים שזקוקים למהנדסי מכונות לתפקידי ניהול הנדסי, תכנון, ייצור ואחזקה שמחים להעסיק את בוגרי המכללה. תואר ראשון בהנדסת מכונות הוא גם קרש קפיצה לתפקידים בכירים יותר: תוך זמן קצר יחסית תוכלו להפוך לראשי צוותים, מנהלי מוצר וגם תפקידי ניהול פרויקטים נפתחים בפני בוגרים חרוצים ומוכשרים.

 

*ההתמחויות לא ייכללו בתעודת סיום הלימודים

למאמרים נוספים בנושא יחידות אקדמיות:

 

הסרטונים לפנינו מציגים את המחלקה להנדסת מכונות מפי אנשי סגל וסטודנטים, כנס פרויקטים בקמפוס אשדוד, תיעוד של טקס הענקת תארים והדרך בה SCE פותרת את בעיית המחסור במהנדסים בישראל.