תכנית "מסע", בשיתוף הסוכנות היהודית וממשלת ישראל, מציעה לצעירים יהודים בתפוצות לשהות בישראל לתקופה של מספר חודשים עד שנה במסלולים שונים: לימודים, התנדבות, התמחות ועבודה.

בשנת הלימודים תשע"ה נוסדה ב-SCE בשיתוף מסע התכנית האקדמית "פעימה ראשונה של לימודי הנדסה" - צרפת. תוכנית ייעודית זו מציעה לצעירים וצעירות מצרפת בוגרי תיכונים במגמות מדעיות להגיע ל-SCE ללימודי אולפן במקביל ללימודי מכינה שיאפשרו המשך לימודיהם במכללה. מלבד התכנים האקדמיים הנלמדים במסגרת המכינה, זוכים הסטודנטים לחוות את הארץ במסגרת סיורים וטיולים, וכן ללמוד על מדינת ישראל ומורשתה. בשלושת השנים הראשונות מאז הקמת התוכנית השתתפו בה בממוצע 13 תלמידים בשנה, ומרביתם "עשו עליה" והמשיכו ללימודי הנדסה במכללה או התגייסו לצבא.

המוטיבציה הגבוהה של הסטודנטים להצליח בלימודים, בשילוב של התמיכה שהמכללה מספקת, מאפשרת לבוגרי התוכנית להשתלב באופן מלא במכללה. השנה יסתיים המחזור השלישי של התוכנית, ורוב הסטודנטים שיסיימו את המכינה עתידים להתחיל את שנה א' במחלקות השונות כבר בשנת הלמודים תשע"ח. הם יצטרפו לסטודנטים בוגרי התכנית שכבר לומדים במכללה במחלקות להנדסת תעשייה וניהול, הנדסת תוכנה, הנדסת מכונות והנדסת בניין. התכנית צפויה להיפתח גם בתשע"ח. בנוסף, המכללה מקדמת פתיחת תכנית מסע עם התמחות ביזמות וחדשנות, שקהל היעד שלה הוא צעירים מדרום אמריקה.

 

למאמרים נוספים בנושא קשרים אקדמיים בינלאומיים:

אודות היחידהארסמוס+תוכנית התמחותתוכניות נוספות