תכנית "מסע", בשיתוף הסוכנות היהודית וממשלת ישראל, מעניקה סיוע כספי לצעירים יהודים בתפוצות השוהים בישראל תקופה של מספר חודשים עד שנה במסלולים שונים: לימודים, התנדבות, התמחות ועבודה.

בשנת הלימודים תשע"ה נוסדה ב-SCE בשיתוף מסע התכנית האקדמית "פעימה ראשונה של לימודי הנדסה" - צרפת. תוכנית ייעודית זו מציעה לצעירים וצעירות מצרפת בוגרי תיכונים במגמות מדעיות להגיע ל-SCE ללימודי אולפן במקביל ללימודי מכינה שיאפשרו המשך לימודיהם במכללה. מלבד התכנים האקדמיים הנלמדים במסגרת המכינה, זוכים הסטודנטים לחוות את הארץ במסגרת סיורים וטיולים, וכן ללמוד על מדינת ישראל ומורשתה. בשלושת השנים הראשונות מאז הקמת התוכנית השתתפו בה בממוצע 13 תלמידים בשנה, ומרביתם "עשו עליה" והמשיכו ללימודי הנדסה במכללה או התגייסו לצבא.

המוטיבציה הגבוהה של הסטודנטים להצליח בלימודים, בשילוב התמיכה שהמכללה מספקת, מאפשרת לבוגרי התוכנית להשתלב באופן מלא במכללה. השנה יסתיים המחזור החמישי של התוכנית, ורוב הסטודנטים שיסיימו את המכינה עתידים להתחיל את שנה א' כבר בשנת הלימודים תש"פ. הם יצטרפו לסטודנטים בוגרי התכנית שכבר התחילו את לימודיהם במכללה במחלקות השונות, כגון: הנדסת תעשייה וניהול, הנדסת תוכנה, הנדסת מכונות, הנדסת בניין ועוד. התכנית צפויה להיפתח גם בשנת הלימודים הבאה (תשפ"א).

אודות מסע:
מסע היא מובילה עולמית בפיתוח קריירה וחוויות מנהיגות בינלאומיות בישראל עבור צעירים יהודים מרחבי העולם.
עם מגוון תכניות ארוכות טווח בישראל, מסע מספקת חוויות משמעותיות ומעשירות ליהודים צעירים עם רקע, דרגות השכלה ותחומים שונים.
מאז הקמתה בשנת 2004, סייעה מסע ליותר מ- 150,000 צעירים מכ- 60 מדינות לחזק את הקשר שלהם עם ישראל, העצימה דור חדש של צעירים יהודים מחוברים ומחויבים. צעירים אלו משנים את פני העולם היהודי וישראל, כמומחים ומנהיגים בקהילה.

 

למאמרים נוספים בנושא קשרים אקדמיים בינלאומיים:

אודות היחידהארסמוס+תוכנית התמחותתוכניות נוספות

הסרטון לפנינו מציג את תוכנית מסע, בין היתר באמצעות ראיונות עם מספר משתתפים בתוכנית.