פתחפתח
לקבלת מידע נוסף
*יש להזין שדות חובה
x סגור

כי כל ארגון מוביל צריך עשייה וייעול

המחלקה להנדסת תעשייה וניהול בקמפוס אשדוד מציעה לימודי תואר שני (.M.Sc) בהנדסת תעשייה וניהול, אשר מקנים ידע נרחב ועדכני וכלים מתקדמים למתן פתרון לבעיות הנדסיות.

מהנדסי תעשייה וניהול עוסקים בפתרון של בעיות ארגוניות קיימות, ובמתן מענה לצרכים התפעוליים והניהוליים המשתנים של הארגון בכל תחום הקשור לפעילותו. אנו מכשירים את המהנדסים לתעשייה וניהול לראות את התמונה הארגונית בצורה לא רק רחבה, אלא גם אינטגרטיבית, לצפות את ההשלכות של בעיה קיימת או החלטה שמתקבלת על כלל האספקטים של הארגון, ולחתור לפתרונות שהם גם יעילים וגם מועילים.

הסטודנטים במחלקה להנדסת תעשייה וניהול לומדים ליישם עקרונות ושיטות מדעיות-הנדסיות של תכנון, תיכון, הפעלה ופתרון בעיות במערכות משולבות המורכבות מסביבות, ציוד, חומרים ואנשים.

המחלקה להנדסת תעשייה וניהול בקמפוס אשדוד מציעה גם לימודי תואר ראשון (.B.Sc) במסלולי התמחות מערכות מידע וניהול פרויקטים הנדסיים.

התואר המוענק

תואר שני .M.Sc

איפה לומדים

משך הלימודים

שנתיים

תחילת הלימודים

חורף
אביב

מלגות

תנאי קבלה

  • ממוצע ציונים לתואר ראשון 80 לפחות

תוכניות לימוד

סיור מחלקתי

על התואר - לימודי הנדסת תעשייה וניהול לתואר שני

המכללה פיתחה מסלול לתואר שני בהנדסת תעשייה וניהול (.M.Sc). תואר זה מיועד לבוגרי תואר ראשון, המבקשים להגביר את האטרקטיביות שלהם בשוק העבודה ולהרחיב את הידע המקצועי שלהם בתחום. התואר השני מכשיר מהנדסים לתפקידי ניהול בכירים, כשהוא מקנה להם ידע נרחב ועדכני וכלים מתקדמים למתן פתרון לבעיות הנדסיות.

תכנית לימודי הנדסת תעשייה וניהול כוללת מגוון של שיטות הנדסיות חדשניות, טכנולוגיות מתקדמות, שיטות ניהול, ועוד כלים ומיומנויות שיסייעו בקידום הבוגרים ויגדילו את הסיכויים שלהם להגיע לתפקידי מפתח בעולם העסקים, בתעשייה, בגופים ציבוריים, במחקר או באקדמיה.

התואר השני יקנה לבוגרים ראייה מערכתית כוללת לצורך ייזום, יישום והטמעת פתרונות משופרים למערכות מורכבות, על מנת לענות על הצורך ההולך וגדל של ארגונים לשפר את תהליכי התכנון ולקבל החלטות לוגיסטיות ואסטרטגיות. תכנית הלימודים תסייע לבוגרי תואר בהנדסת תעשייה וניהול להטמיע את הידע ההנדסי בהובלת פרויקטים מורכבים במקום העבודה, בתהליכים טכנולוגיים וניהוליים ועוד. המחלקה מאפשרת לסטודנטים מצטיינים הנמצאים לקראת סיום הלימודים לתואר ראשון ללמוד במקביל קורסים מהתואר השני.

 

תוכנית הלימודים

השנה הראשונה מורכב מקורסי חובה ובהם שיטות באופטימיזציה מודרנית, שיטות באופטימיזציה סטוכסטית וניהול לוגיסטיקה ושרשרת אספקה, וכן קורסי בחירה. בשנה השנייה של לימודי תואר שני בהנדסת תעשייה וניהול משתתפים הסטודנטים בסמינרים מחלקתיים בסוגיות רלוונטיות, לומדים קורסי בחירה נוספים ומבצעים פרויקט גמר שתורם אף הוא רבות ליכולות הפרקטיות שלהם ולעובדת היותם אנשי מקצוע מבוקשים מאוד בתום הלימודים ב-SCE.

 

איפה לומדים ומתי אפשר להתחיל?

תואר שני בהנדסת תעשייה וניהול ניתן ללמוד הן בקמפוס באשדוד והן בקמפוס בבאר שבע. ישנה בחירה גם לגבי מועד תחילת הלימודים - סמסטר חורף או סמסטר אביב. הצוות של SCE מספק לכל סטודנט ולכל סטודנטית תמיכה מלאה וליווי צמוד על מנת שיוכלו להשלים את כל החובות האקדמיים בפרק זמן של שנתיים ויתחילו להפיק את התועלת מהתואר בשוק התעסוקה בלי עיכובים מיותרים.

 

מלגות

על-מנת שכל מי שמעוניין ללמוד לקראת תואר שני בהנדסת תעשייה וניהול ולהפוך לאיש מקצוע מיומן ומבוקש יוכל לעשות זאת, מציעה המכללה גם תמיכה כלכלית: מלגת קיום בסכום של כ-5,000 שקל בחודש, פטור מלא משכר הלימוד ואפשרות לעבוד כמורה מן החוץ ב-SCE (בהיקף של עד 4 ש"ש).

על מנת ליהנות מהמלגות נדרשים ממוצע ציונים של 80 או יותר בתואר הראשון והתחייבות לבצע עבודת גמר בהיקף נרחב. בנוסף מצופה מהסטודנטים שנעזרים במלגות להקדיש את מירב זמנם למחקר וללימודים - מה גם שהדבר תורם רבות להתמקצעות שלהם וליכולת שלהם לבוא לידי ביטוי בשוק התעסוקה.

 

למאמרים נוספים בנושא לימודי תואר שני: