מטרת המכינה הסמסטריאלית היא לקדם את תלמידיה, כדי שיוכלו להתמודד בהצלחה עם הדרישות האקדמיות בכל אחת מן המחלקות להנדסה במכללה. אוכלוסיית היעד של המכינה להנדסה היא מועמדים שלא עומדים בתנאי הקבלה או נדרשים בשיפור וריענון על מנת לעמוד בתנאי הקבלה. ההרשמה למכינה הסמסטריאלית נערכת בכל ימות השנה ונעשית במדור הרישום.

על מנת שקהל יעד רחב ככל האפשר יוכל לנצל את שלל היתרונות של המכינה הסמסטריאלית, התלמידים בה זכאים למלגות שונות וגם משרד החינוך מעניק עזרה כספית למועמדים. אפשרות נוספת לממן את הלימודים במכינה להנדסה של SCE היא דרך הקרן להכוונת חיילים משוחררים. הסיוע עשוי לכלול גם מימון מלא או חלקי של שכר הלימוד וגם תשלום דמי קיום חודשיים, כשהיקף הזכאות הוא בהתאם לקבוצות האוכלוסייה השונות ולקריטריונים חברתיים וכלכליים. הזכאות היא לפרק זמן של עד 5 שנים (ממועד השחרור מצה"ל ועד למועד הרישום למכינה). חיילים בודדים ומי שמבצע שירות מילואים פעיל נהנה מהזכאות למשך 5 שנים נוספות.

פגישה אישית עם יועצת מכינה

איפה לומדים

תחילת לימודים

חורף
אביב
קיץ

משך הלימודים

4.5 חודשים

תנאי קבלה

זכאות לבגרות
4 יח"ל מתמטיקה בבגרות בציון 65 לפחות
ציון בבחינה פסיכומטרית/פסיכוטכנית של 560 לפחות 
אישור ועדת הקבלה

חיילים משוחררים

על המכינה הקדם-אקדמית הסמסטריאלית

מסלול זה מיועד לבעלי זכאות לבגרות שלמדו מתמטיקה בהיקף של 4-5 יח"ל, וכן ציון של 560 ומעלה בבחינה פסיכומטרית/פסיכוטכנית. הלימודים במסלול זה נמשכים כ-4.5 חודשים.

  • המסלול מיועד לזכאי תעודת בגרות, בעלי 4 יח"ל מתמטיקה בבגרות בציון 65 לפחות
  • משך הלימודים: כ-4.5 חודשים

תנאי הקבלה למסלול:

  • זכאות לבגרות
  • 4 יח"ל מתמטיקה בבגרות בציון 65 לפחות
  • ציון בבחינה פסיכומטרית/פסיכוטכנית של 560 לפחות 
  • אישור ועדת הקבלה

*חלה חובה לגשת לבחינת אמיר"ם לפני תחילת המסלול