מרכז תמיכה לסטודנט

מרכז התמיכה מהווה עבור הסטודנט כתובת לתמיכה אישית מיטבית, אשר מלווה אותו בכל שלבי לימודיו עד לקבלת הזכאות לתואר, ופועל במטרה להקנות כלים ללמידה עצמאית ולאפשר מימוש יכולות והעצמה אישית.

שירותי התמיכה מגוונים ופתוחים בפני כלל הסטודנטים, בדגש על סטודנטים המתמודדים עם צרכים שונים, כגון לקויות למידה, הפרעת קשב, בעיות רפואיות מגוונות, לקויות חושיות, לקויות פיזיות-מוטוריות, קשיים נפשיים או רגשיים, סטודנטיות בהיריון, ועוד.

ריכזנו עבורכם כלים וטיפים לחזרה ראשונית ללימודים בשנה"ל תשפ"ד.

שירותי מרכז התמיכה כוללים:

ייעוץ פרטני:
שיחת ייעוץ עם היועצת החינוכית במרכז התמיכה וליווי הסטודנט בהתאם לצורכיו.

התאמות בדרכי היבחנות (לעדכון אחרון בנושא לחצו כאן):
באפשרות סטודנטים המתמודדים עם קשיים בלימודים ו/או קשיים רפואיים ו/או קשיים אחרים, להגיש בקשה לקבלת התאמות בבחינות במהלך הלימודים לתואר. על הסטודנטים להציג אבחונים תקפים במוסד ו/או אסמכתאות ממומחים. הסטודנטים מוזמנים לקבוע פגישה עם היועצת החינוכית במרכז התמיכה לשם מיפוי ראשוני של הקשיים והכוונה להמשך הליך האבחון. במוסד מתכנסת ועדת התאמות, הדנה בבקשות וקובעת את זכאות הסטודנט להתאמות.

סדנאות: 
במהלך שנת הלימודים מתקיימות סדנאות בנושאים שונים בהתאם לצורכי הסטודנטים, כגון: סדנה לשיפור מיומנויות למידה, סדנה להתמודדות עם חרדת בחינות, סדנה לניהול זמן, ועוד.

להרשמה לסדנאות סמסטר ב' תשפ"ד 

טכנולוגיה מסייעת:
במרכזי התמיכה קיימים מגוון עזרים טכנולוגיים ותוכנות מיוחדות. בנוסף, ניתן לשאול ציוד עזר כמערכת FM.

סיוע לימודי:
סטודנטים המתקשים בלימודים זכאים לבקש חונכות אישית ו/או שיעורי-עזר ו/או תגבורים קבוצתיים בקורסים השונים. השירות ניתן למשלמים סל רווחה. לפרטים נוספים לחץ/י כאן

שירות פסיכולוגי:
סטודנטים המתמודדים עם קשיים רגשיים מוזמנים לקבל סיוע רגשי, המציע מגוון שירותי טיפול, כגון: שירות פסיכולוגי אישי, ייעוץ קצר טווח, טיפול במצבי משבר, טיפול בחרדת בחינות, ועוד. הטיפולים ניתנים על ידי אנשי מקצוע מומחים ממכונים מקצועיים, שעובדים בשיתוף פעולה עם דיקנאט הסטודנטים.

סיוע לסטודנטים עם צרכים מיוחדים:
סטודנטים המתמודדים עם צרכים פיסיים-מוטוריים / חושיים / נפשיים במהלך הלימודים יכולים לבקש סיוע מדיקנאט הסטודנטים. מטרת הסיוע היא הנגשת השירותים במכללה לצורכי הסטודנט. דרכי הסיוע המוצעות הן בהתאם לצורך האישי של כל סטודנט וסטודנט.

סיוע לסטודנטיות בהריון:
סטודנטיות בהריון זכאיות להתאמות במהלך תקופה זו. ההתאמות ניתנות בהתאם להנחיות המועצה להשכלה גבוהה. 

המרכז לפיתוח קריירה:
המרכז לפיתוח קריירה נועד לסייע לסטודנטים ולבוגרי המכללה לשפר את מיומנויותיהם בחיפוש עבודה ובחשיפה לשוק העבודה ולמעסיקים פוטנציאליים. לפרטים נוספים לחץ/י כאן

ליצירת קשר בקמפוס באר-שבע:
גב' יעל ברק, ראש מרכז התמיכה לסטודנט
טלפון: 08-6475677 או באמצעות הדוא"ל: yaelba@sce.ac.il

ליצירת קשר בקמפוס אשדוד:
גב' לילך מדר, ראש מרכז התמיכה לסטודנט
טלפון: 08-8519378 או באמצעות הדוא"ל: lilachma@sce.ac.il

 

הסרטון המצורף מציג את פעילות מרכז התמיכה לסטודנט הפועל במכללה.