מרכז תמיכה לסטודנט

דיקנאט הסטודנטים, בשיתוף המוסד לביטוח לאומי, הקימו בקמפוס אשדוד של המכללה מרכז תמיכה לסטודנט, כחלק מפרויקט "המהפכה בהשכלה הגבוהה". בקמפוס באר שבע נבנה בימים אלו מרכז דומה.
מרכז התמיכה המיועד לסטודנטים, מעניק מגוון שירותי תמיכה אקדמית ואישית כדי לאפשר מיצוי מלוא הפוטנציאל האישי.
השירותים הניתנים במרכז התמיכה:

ייעוץ פרטני:
שיחת ייעוץ עם היועצת החינוכית במרכז התמיכה וליווי הסטודנט בהתאם לצורכיו.  

התאמות בדרכי היבחנות (לעדכון אחרון בנושא לחצו כאן):
באפשרות סטודנטים המתמודדים עם קשיים בלימודים ו/או קשיים רפואיים ו/או קשיים אחרים, להגיש בקשה לקבלת התאמות בבחינות במהלך הלימודים לתואר. על הסטודנטים להציג אבחונים תקפים במוסד ו/או אסמכתאות ממומחים. הסטודנטים מוזמנים לקבוע פגישה עם היועצת החינוכית במרכז התמיכה לשם מיפוי ראשוני של הקשיים והכוונה להמשך הליך האבחון. במוסד מתכנסת ועדת התאמות, הדנה בבקשות וקובעת את זכאות הסטודנט להתאמות.

סדנאות: 
במהלך שנת הלימודים מתקיימות סדנאות בנושאים שונים בהתאם לצורכי הסטודנטים, כגון: סדנה לשיפור מיומנויות למידה, סדנא להתמודדות עם חרדת בחינות, סדנא לניהול זמן, ועוד.

להרשמה לסדנאות מרכז התמיכה - סמסטר ב' תשפ"ג 

טכנולוגיה מסייעת:
במרכז התמיכה בקמפוס אשדוד קיימת מעבדת מחשבים, ובה מרכז למידה טכנולוגי עם מגוון עזרים טכנולוגיים ותוכנות מיוחדות. בנוסף, ניתן לשאול ציוד עזר כמערכת FM. עבור מרכז התמיכה בקמפוס באר שבע תירכש טכנולוגיה מסייעת דומה.

סיוע לימודי:
סטודנטים המתקשים בלימודים זכאים לבקש חונכות אישית ו/או שיעורי-עזר ו/או תגבורים קבוצתיים בקורסים השונים. השירות ניתן למשלמים סל רווחה. לפרטים נוספים לחץ/י כאן

שירות פסיכולוגי:
סטודנטים המתמודדים עם קשים רגשיים מוזמנים לקבל סיוע פסיכולוגי מטעם דיקנאט הסטודנטים. הסיוע הרגשי מציע מגוון שירותי טיפול, כגון: שירות פסיכולוגי אישי, ייעוץ קצר טווח, טיפול במצבי משבר, טיפול בחרדת בחינות ועוד. הטיפולים ניתנים על ידי אנשי מקצוע מומחים, העובדים בשיתוף פעולה עם דיקנאט הסטודנטים.

סיוע לסטודנטים עם צרכים מיוחדים:
סטודנטים המתמודדים עם צרכים פיסיים-מוטוריים / חושיים / נפשיים במהלך הלימודים יכולים לבקש סיוע מדיקנאט הסטודנטים. מטרת הסיוע היא הנגשת השירותים במכללה לצורכי הסטודנט. דרכי הסיוע המוצעות הן בהתאם לצורך האישי של כל סטודנט וסטודנט.

סיוע לסטודנטיות בהריון:
סטודנטיות בהריון זכאיות להתאמות במהלך תקופה זו. ההתאמות ניתנות בהתאם להנחיות המועצה להשכלה גבוהה. 

המרכז לפיתוח קריירה:
המרכז לפיתוח קריירה נועד לסייע לסטודנטים ולבוגרי המכללה לשפר את מיומנויותיהם בחיפוש עבודה ובחשיפה לשוק העבודה ולמעסיקים פוטנציאליים. לפרטים נוספים לחץ/י כאן

ליצירת קשר בקמפוס באר-שבע:
גב' יעל ברק, ראש מרכז התמיכה לסטודנט
טלפון: 08-6475677 או באמצעות הדוא"ל: yaelba@sce.ac.il

ליצירת קשר בקמפוס אשדוד:
גב' לילך מדר, ראש מרכז התמיכה לסטודנט
טלפון: 08-8519378 או באמצעות הדוא"ל: lilachma@sce.ac.il

 

הסרטון המצורף מציג את פעילות מרכז התמיכה לסטודנט הפועל במכללה.