פתחפתח
לקבלת מידע נוסף
*יש להזין שדות חובה
x סגור

כי כל ארגון מוביל צריך עשייה וייעול

המחלקה להנדסת תעשייה וניהול בקמפוס אשדוד מציעה לימודי תואר ראשון בהנדסה (.B.Sc) במסלולי התמחות מערכות מידע וניהול פרויקטים הנדסיים, ותואר שני (.M.Sc) בהנדסת תעשייה וניהול.

הנדסת תעשייה וניהול היא תחום הנדסי מאתגר, המאגד נושאים רבים ומגוונים הדרושים לראייה הרחבה הייחודית המאפיינת את העוסקים במקצוע. לימודי הנדסת תעשייה וניהול כוללים נקודות מבט המקיפות את כלל הפעילויות וההיבטים הארגוניים: כלכלה, ידע ומידע, ארגון ושיטות, טכנולוגיה וניהול. לימודי הנדסת תעשייה וניהול בקמפוס אשדוד מספקים שילוב של ראייה רוחבית-מערכתית-אנושית, לצד יכולת לניתוח מעמיק, על מנת לייעל תהליכים ארגוניים ולמצוא פתרונות מועילים לצורכי הארגון ולבעיות ארגוניות שונות. בוגרי המחלקה מסיימים עם ידע מקצועי, שמאפשר להם עבודה במגוון רחב מאוד של תפקידים ושל מקומות תעסוקה.

בתקופה דינמית של התפתחויות טכנולוגיות ושינויים המתרחשים בקצב מהיר מאי-פעם מתחדד הצורך במהנדסים בוגרי תואר בהנדסה תעשייה וניהול, שיצרו את התבניות, יתכננו את התהליכים המתאימים לכל אתגר או חידוש, וילוו את הארגון ואת כל הגורמים המושפעים מהשינויים הללו.

התואר המוענק

תואר ראשון  .B.Sc

שאלות נפוצות

איפה לומדים

משך התואר

4 שנים

תחילת הלימודים

חורף
אביב

מלגות

הנדסת תעשייה וניהול תנאי קבלה

 • בגרות מלאה
 • פסיכומטרי / פסיכוטכני בציון מעל 560 - מבחן רמה בעברית לנבחני פסיכ' בשפה זרה
 • מתמטיקה 5 יח"ל בציון מעל 70
  או 4 יח"ל בציון מעל 80
 • עד 10% חריגי יכולת ומצב סוציו-אקונומי

 

מכינה קדם-אקדמית

מועמדים שאינם עומדים בתנאי הקבלה, יופנו למכינה ייעודית להנדסה במכללה - לחצו כאן

תוכניות לימוד

סיור מחלקתי

על התואר - לימודי הנדסת תעשייה וניהול לתואר ראשון

בשל הראייה הרחבה והמגוונת, תחומי העיסוק של בוגר תואר ראשון בהנדסת תעשייה וניהול כוללים קשת רחבה של נושאים ותחומים, בהם: תכנון ופיקוח על הייצור, ניתוח ותפעול מערכות מידע, שיטות לקביעת מדדים כמותיים ואיכותיים, ניהול איכות, תקינת כוח אדם ומכונות, ניהול פרויקטים, הנדסת ייצור, תכנון ותפעול מערכי מפעל, רכש, ניהול מלאי, רובוטיקה, חקר ביצועים, בדיקת כדאיות כלכלית, ייעוץ אסטרטגי, שיווק, ניהול משאבי אנוש, הנדסת אנוש ועוד.

בשל הצורך בכל ארגון במציאת פתרונות לבעיות רבות ושונות, סוגי הארגונים שבהם משתלבים בוגרי לימודי הנדסת תעשייה וניהול כוללים גם הם קשת רחבה, ובין השאר - ארגונים יצרניים, ארגוני בריאות, ארגונים פיננסיים, ארגוני חינוך, ועוד.

על מנת להכין את בוגרינו לאתגרי המקצוע ההנדסי הייחודי הזה, אנו מדגישים בתוכנית הלימוד במחלקה ארבע תכונות מרכזיות המאפיינות את דמותו של "המהנדס הארגוני":

 • ראייה רחבה ואינטגרטיבית
 • אנליסט ארגוני – מהנדס של תהליכים
 • ראייה גם ריאלית וגם הומאנית (אנושית)
 • גמישות וגיוון

לקריאה נוספת על ארבע המיומנויות המהותיות של הנדסת תעשייה וניהול לחצו כאן.

 

תוכנית הלימודים בהנדסת תעשיה וניהול

בהתאם לאופי המגוון של העבודה בתחום, גם הנדסת תעשייה וניהול מקנים ידע עדכני בשורה ארוכה של נושאים. שנת הלימודים הראשונה מוקדשת רובה ככולה לרכישת הבסיס ההכרחי במתמטיקה, פיזיקה, מערכות מידע, סטטיסטיקה וחשבונאות. בשנה השנייה לומדים הסטודנטים והסטודנטיות גם כלכלה, מימון, שיווק, ניהול תפעול, ניהול משאבי אנוש, חקר ביצועים דטרמיניסטי וסטוכסטי ועוד.

בשנה השלישית מחולקים הסטודנטים למסלולי התמחות*, וזאת בהתאם לעמידה בדרישות תוכנית הלימודים של המחלקה וצבירת נקודות זכות:

 • מערכות מידע: מסלול זה במסגרת תואר בהנדסת תעשייה וניהול מכשיר את הסטודנטים למלא את התפקיד החשוב של אחריות לגישור בין הפעילות העסקית והאדמיניסטרטיבית של ארגונים לבין מערכות המידע הממוחשבות התומכות ומאפשרות פעילות זו. בין הקורסים הנלמדים כחלק מההתמחות: ארגון ועיבוד קבצים, תכנות מתקדם, הנדסת אנוש, בסיסי נתונים, ניתוח ועיצוב מערכות מידע, הקמת אתרים דינמיים, אחזור וסינון מידע ועוד.
 • ניהול פרויקטים הנדסיים: התמחות ייחודית שבה הסטודנטים לומדים קורסים מתקדמים בניהול פרויקטים בבנייה, בתוכנה ובתעשייה, מעבדה בניהול פרויקטים, שימוש בתוכנות למעקב ובקרה על פרויקטים, שיטות לזימון פרויקטים ועוד. לימודי הנדסת תעשייה וניהול במסלול זה מכשירים בוגרים בעלי ידע יקר ערך בכל הסוגיות הרלוונטיות לפרויקטים הנדסיים מכל הסוגים. בין השאר נלמדים קורסים באמינות הנדסית, הנדסת אנוש, שיטות סימולציה, ניתוח כדאיות של פרויקטים, בינה עסקית, הנדסת בטיחות ויזמות עסקית.

 

פרויקט גמר בלימודי הנדסה תעשייה וניהול

בכל ההתמחויות בלימודי תעשיה וניהול מבצעים הסטודנטים לאורך שנת הלימודים האחרונה פרויקט גמר רחב היקף. הפרויקט מאפשר את תרגול היכולות שפותחו ב-3 השנים הראשונות, מסייע להטמיע את הידע שנרכש ובעיקר מהווה הזדמנות להביא לידי ביטוי את נקודות החוזק של כל סטודנט וסטודנטית. במידה רבה הפרויקט הוא גם נקודת מוצא מצוינת לקריירה שתוכלו להתחיל מיד עם סיום הלימודים.

 

אפשרויות התעסוקה של מהנדסי תעשייה וניהול

בוגרי תואר בהנדסה תעשייה וניהול עובדים במקצוע שרכשו, במגוון רב של תפקידים ועיסוקים. בין התפקידים שממלאים מהנדסים בתחום זה: ניהול מערכי ייצור, ניהול הרכש והלוגיסטיקה, ניהול שרשרת אספקה, בקרה על פרויקטים בשלל תחומים, ניהול מערכות מידע, ניתוח מערכות ועוד. לאחר צבירת ניסיון ומימוש מלוא היכולות במשך מספר שנים ניתן להתקדם גם למשרות בכירות יותר, לפרויקטים בהיקף רחב יותר ובאופן כללי לשדרג משמעותית את הקריירה.

עמדות מפתח נוספות שניתן להגיע אליהן מיד אחרי לימודי הנדסת תעשייה וניהול לתואר ראשון הן מהנדסי איכות, כלכלנים תעשייתיים, אנליסטים, תמחירנים, מנתחי קבלת החלטות ומהנדסי ארגון ושיטות. גם מבחינת הארגונים והחברות שמחפשים מהנדסי תעשייה וניהול ישנו מגוון רחב מאוד. בין השאר מבוקשים אנשי מקצוע אלה בחברות הייטק, בתעשיות האלקטרוניקה, בתחום המזון, בתעשייה הכימית, בתעשיות הביטחוניות ועוד. אופציה נוספת היא המשך לימודים, בארץ או בחו"ל, והעמקת הידע בדרך למשרות בכירות במיוחד.

בוגרי תואר בהנדסה תעשייה וניהול של SCE המכללה האקדמית להנדסה אשדוד, שכבר השתלבו בעבודה בתחום, מספקים ערך גבוה במיוחד לכל ארגון, גם במגזר הפרטי וגם במגזר הציבורי. בזכותם, וכן בזכות תוכניות הלימודים האיכותיות של המכללה ורמת ההוראה, ישנו ביקוש רב במיוחד למהנדסים שמשלימים את הלימודים ב-SCE. בסקר שנערך בין הבוגרים שסיימו את לימודיהם בשנים האחרונות נמצא שכ-88% מהבוגרים מצאו עבודה ועוסקים במקצוע וכ-10% לומדים לתואר שני.

 

*ההתמחויות לא ייכללו בתעודת סיום הלימודים

למאמרים נוספים בנושא יחידות אקדמיות:

 

הסרטונים לפנינו מציגים את המחלקה להנדסת תעשייה וניהול מפי אנשי סגל וסטודנטים, כנס פרויקטים בקמפוס אשדוד, תיעוד של טקס הענקת תארים והדרך בה SCE פותרת את בעיית המחסור במהנדסים בישראל.