פתחפתח
רוצה לדעת עוד?מלא/י פרטיך ונחזור אליך בהקדם
*יש להזין שדות חובה
מכללת סמי שמעון

SCE hub

ה-האב ישמש הן לפיתוח מיזמי סטודנטים במסגרת המרכז ליזמות וחדשנות, והן כפלטפורמה לעבודה מול גורמי חוץ שונים. לשם כך נדרש מבנה פעולה ייחודי, היכול לענות על מגוון צרכים שונים. מודל הפעולה הנבחר הוא של Foundry. שימוש במודל זה יאפשר גמישות רבה מול גורמים תעשייתיים, יזמים וגורמי מימון, וימצה בצורה מיטבית את הפוטנציאל הכלכלי הגלום בשיתופי פעולה מסוג זה.

foundry (בֵּית יְצִיקָה, בעברית) הנו מודל פעולה, הנועד לייצור חברות מרעיונות גולמיים וכולל בתוכו את כל שלבי הפיתוח. למעשה ניתן לראותו כגוף שמצד אחד כולל מאיץ, חממה וקרן הון סיכון בכפיפה אחת, ומצד שני יודע להעניק סיוע טכני בנוסף לייעוץ העסקי. בניגוד לתכניות מאיץ, חממות וקרנות הון סיכון, שתכליתן לסייע בפיתוח חברות, מטרת ה-האב היא יצירת חברות, ולכן, להבדיל, הוא יכול לשרת גם יזמים שטרם השלימו את השלב הראשוני הכולל: גיבוש הצוות, כתיבת התכנית העסקית ורישום פטנט. האב חייב לכלול גם כוח אדם טכנולוגי-מדעי.

הקמת האב במסגרת המכללה תמצה את היתרון שיש למכללה על סגל חוקריה על-פני כל גוף אחר ביצירת ערך (Value propasition) עבור יזם טכנולוגי בתחילת דרכו. בנוסף לשיתופי פעולה עם יזמים טכנולוגיים, ה-האב פונה גם לשיתופי פעולה עם גורמים תעשייתיים במספר מתווים אפשריים:

  • סיוע לגורם תעשייתי בפיתוח או פתרון בעיות שאינן בתוך ליבת העשייה שלו אך כן נכללות בתחום ההתמחות של סגל המכללה (בדומה למכון Fraunhofer בגרמניה).
  • עבודה עם גורמי חוץ לבחינת טכנולוגיות נלוות או חדשות שאינן בליבת העשייה.
  • עבודה מול קרנות הון וגורמי אקדמיה לבחינת היתכנות של טכנולוגיות חדשות.

למאמרים נוספים בנושא המכון למחקר יישומי:

אודות המכון למחקר יישומיסגל המכון למחקר יישומימידע לסגל המכון למחקר יישומי