מטרת המכינה הדו-סמסטריאלית היא לקדם את תלמידיה, כדי שיוכלו להתמודד בהצלחה עם הדרישות האקדמיות בכל אחת מן המחלקות להנדסה במכללה. אוכלוסיית היעד של המכינה להנדסה היא מועמדים שלא עומדים בתנאי הקבלה או נדרשים בשיפור וריענון על מנת לעמוד בתנאי הקבלה. ההרשמה למכינה הדו-סמסטריאלית נערכת בכל ימות השנה ונעשית במדור הרישום.

על מנת שקהל יעד רחב ככל האפשר יוכל לנצל את שלל היתרונות של המכינה הדו-סמסטריאלית, התלמידים בה זכאים למלגות שונות וגם משרד החינוך מעניק עזרה כספית למועמדים. אפשרות נוספת לממן את הלימודים במכינה להנדסה של SCE היא דרך הקרן להכוונת חיילים משוחררים. הסיוע עשוי לכלול גם מימון מלא או חלקי של שכר הלימוד וגם תשלום דמי קיום חודשיים, כשהיקף הזכאות הוא בהתאם לקבוצות האוכלוסייה השונות ולקריטריונים חברתיים וכלכליים. הזכאות היא לפרק זמן של עד 5 שנים (ממועד השחרור מצה"ל ועד למועד הרישום למכינה). חיילים בודדים ומי שמבצע שירות מילואים פעיל נהנה מהזכאות למשך 5 שנים נוספות.

פגישה אישית עם יועצת מכינה

איפה לומדים

תחילת לימודים

חורף
אביב
קיץ

משך הלימודים

9 חודשים

תנאי קבלה

תעודת הנדסאי זכאות לבגרות
3 יח"ל מתמטיקה בבגרות ציון 80 לפחות, או
4 יח"ל מתמטיקה בבגרות ציון 55-64
ציון 500 לפחות בבחינה פסיכומטרית/פסיכוטכנית
אישור ועדת הקבלה

חיילים משוחררים

על המכינה הקדם-אקדמית הדו-סמסטריאלית

מכינה זו מיועדת להנדסאים ולזכאים לזכאי בגרות, בעלי זכאות לבגרות עם 3 יח"ל מתמטיקה בציון 80 לפחות או 4 יח"ל מתמטיקה בציון 55-64, וכן ציון בבחינה פסיכומטרית/פסיכוטכנית של 500 ומעלה. משך הלימודים - 9 חודשים.

  • המסלול מיועד להנדסאים לבעלי זכאות לבגרות ו-4-3 יח"ל במתמטיקה
  • משך הלימודים: 9 חודשים

תנאי הקבלה למסלול:

  • תעודת הנדסאי או זכאות לבגרות
  • 3 יח"ל מתמטיקה בבגרות ציון 80 לפחות, או
    4 יח"ל מתמטיקה בבגרות ציון 55-64
  • ציון 500 לפחות בבחינה פסיכומטרית/פסיכוטכנית 
  • אישור ועדת הקבלה

*חלה חובה לגשת לבחינת אמיר"ם לפני תחילת המסלול