ההכשרה בתחום הנדסה ירוקה מיועדת למהנדסים מתחומים מגוונים, אשר מתכננים מערכות, עוסקים בהיבטים הטכנולוגיים והתפעוליים של מערכות ותהליכים, ומקבלים החלטות שיש להן השפעה על הסביבה, החברה והכלכלה, ועל הדורות הבאים.

לימודי תואר שני עם תזה בהנדסה ירוקה שמים דגש על חקר, ניתוח מעמיק, ביצוע אינטגרציה ויצירת מומחיות בנושא מסוים. לימודים אלה גם מספקים לבוגרי התוכנית כלים שיאפשרו להם להתמודד עם המורכבות והרב-תחומיות של הנדסה ירוקה.

במסגרת לימודי התואר השני בהנדסה כימית, בנוסף לקורסים ממגוון תחומי ההנדסה הירוקה, הסטודנטים חוקרים בהנחיית מנחים שהינם חברי סגל חוקרים במכללה. המחקר נערך בתחומים שונים. בסמסטר הראשון ללימודים כל סטודנט בוחר מנחה, על פי תחום העניין שלו. לרשימת המנחים ונושאי המחקר לחצו כאן.

 

מטרותיה העיקריות של תוכנית הלימודים לתואר שני עם תזה:

  • לחשוף את הסטודנטים לחשיבות של שקלול ההשפעות הסביבתיות, החברתיות והכלכליות על תכנון, עיצוב, תפעול וניהול של מערכות ותהליכים.
  • להעניק כלים טכנולוגיים המאפשרים להיטיב עם הסביבה האנושית והטבעית.

 

חשוב לדעת על תואר שני עם תזה בהנדסה ירוקה:

  • התוכנית בלימודי מוסמכים פרוסה על שתי שנות לימוד וכוללת סה"כ 36 נק"ז.
  • בסוף תקופת הלימודים יקבלו הבוגרים תואר שני בהנדסה ירוקה (.M.Sc).
  • הלימודים בתוכנית פתוחים בפני בוגרי תואר ראשון בהנדסה, וכן בפני בוגרי תואר ראשון במדעי הטבע. לכל סטודנט תותאם תוכנית לימודים לפי הרקע שלו בלימודי התואר הראשון, והוא יידרש לקורסי השלמה בהתאם.
  • הלימודים מתקיימים בשני הקמפוסים, באר שבע ואשדוד.

 

אפשרויות תעסוקה

בסוף תקופת הלימודים יקבלו הבוגרים תואר שני בהנדסה ירוקה (.M.Sc).
התואר הייחודי מהווה קרש קפיצה למגוון רחב של תפקידים מרתקים, הן בגופים שעוסקים במחקר והן בחברות מסחריות בתעשיית המזון, תעשיות האנרגיה, הקלינטק, הביו-טכנולוגיה ועוד. המודעות הגבוהה לכך שהגענו לנקודת זמן קריטית באשר ליחסי הגומלין בינינו לבין סביבתנו, מובילה לביקוש רב לנשות ואנשי מקצוע בתחום ההנדסה הירוקה. בוגרי SCE זוכים לנקודת פתיחה משופרת אף יותר בזכות המוניטין של המכללה, בכל הנוגע לתוכניות הלימודים המקיפות והמעמיקות ורמת ההוראה הגבוהה.

 

למי מיועדת התוכנית לתואר שני עם תזה בהנדסה ירוקה?

לימודי תואר שני עם תזה בהנדסה ירוקה פתוחים בפני בוגרי תואר ראשון בהנדסה, וכן בפני בוגרי תואר ראשון במדעי הטבע. לכל סטודנט תותאם תוכנית לימודים לפי הרקע שלו בלימודי התואר הראשון, והוא יידרש לקורסי השלמה בהתאם.


מלגות

לנוכח התרומה העצומה של בוגרי התוכנית בתחום ההנדסה הירוקה, ועל מנת לאפשר לכל סטודנט וסטודנטית להקדיש את כל המשאבים הנדרשים ללימודים, מוצעות במסלול זה הן מלגות קיום חודשיות (בגובה של 5,600-4,900 שקל) והן מלגות פטור מלא משכר הלימוד. כמו כן יוכלו הסטודנטים, אשר מתחייבים לבצע עבודת גמר מורחבת, לעבוד במכללה כמורים מן החוץ בהיקף העסקה של עד 4 שעות שבועיות.

פרטים נוספים ראו בדף המחלקה - הנדסה כימית קמפוס אשדודהנדסה כימית קמפוס באר שבע