פתחפתח
לקבלת מידע נוסף
*יש להזין שדות חובה
x סגור

המחלקה להנדסת תוכנה בקמפוס אשדוד מציעה לימודי תואר שני (.M.Sc) בהנדסת תוכנה, אשר מקנים ידע מדעי ומחקרי מתקדם וכלים לפתרון בעיות הנדסיות.

הנדסת תוכנה נדרשת כמעט בכל תחומי הפעילות של החיים המודרניים, מביוטכנולוגיה ורפואה ועד רשתות מחשבים וביטחון. הסטודנטים במחלקה יוכשרו לתת מענה לשינויים שחלו בשנים האחרונות בתעשיית התוכנה - הגידול בה, מורכבות המערכות שהתפתחה, הדרישות המשתנות במהירות מסחררת והשוק שהפך להיות מתוחכם ותחרותי.

מהנדסי התוכנה עוסקים במגוון רחב של תחומים - החל בפיתוח של ציוד רפואי, ביטחוני ותעשייתי, וכלה בסימולציות ותמיכה במערכות סלולריות ובנקאיות. מהנדס התוכנה מלווה את המוצר החל בהגדרת הצרכים, דרך הפיתוח ועד הפיכתו למוצר בשוק. 

המחלקה להנדסת תוכנה בקמפוס אשדוד מציעה גם לימודי תואר ראשון (.B.Sc) במסלול התמחות תקשורת מחשבים ואבטחת מידע.

התואר המוענק

תואר שני .M.Sc

איפה לומדים

משך הלימודים

שנתיים

תחילת הלימודים

חורף

אביב

מלגות

תנאי קבלה

בעלי תואר ראשון בהנדסת תוכנה, בהנדסת מערכות מידע, במדעי המחשב או בהנדסת תעשייה וניהול בהתמחות מערכות מידע, בעלי ממוצע ציונים מצטבר לתואר של 80 לפחות.
בעלי תואר ראשון מתחומי הנדסה אחרים יידרשו להשלמות בהתאם להחלטת ועדת ההוראה למוסמכים

תוכניות לימוד

סיור מחלקתי

על התואר - לימודי הנדסת תוכנה לתואר שני

לימודי תואר שני בהנדסת תוכנה מקנים ידע מדעי ומחקרי מתקדם וכלים לפתרון בעיות הנדסיות. תוכנית הלימודים מקיפה ומשלבת פיתוח תהליכים הנדסיים וטכנולוגיים ויישומם במגוון ארגונים, הרואים בפיתוח ובשימוש בתוכנה כלי אסטרטגי ראשון במעלה.

מטרות התוכנית:

  • העמקת הידע והרחבת ההיבטים השונים שבלימודי הנדסת תוכנה.
  • התמקצעות לקראת קבלת אחריות נרחבת יותר במערך התוכנה בארגון.
  • הכנת הסטודנט לקראת אתגרי העתיד בהנדסת תוכנה.

התוכנית מקיפה ומשלבת פיתוח תהליכים הנדסיים וטכנולוגיים ויישומם במגוון ארגונים, הרואים בפיתוח ובשימוש בתוכנה כלי אסטרטגי ראשון במעלה.

תוכנית הלימודים תרחיב את הידע בהנדסת תוכנה, בתהליכי פיתוח תוכנה, במערכות מידע ותקשורת, בארכיטקטורת מחשבים, במערכות הפעלה, בפרדיגמות תכנות ובמתודולוגיות למחזור חיי תוכנה.

 

תוכנית הלימודים

בשנה הראשונה של לימודי תואר שני בהנדסת תוכנה משתתפים הסטודנטים בקורסים כגון אבטחת רשתות, מתודולוגיות פיתוח תוכנה מתקדמות, נושאים מתקדמים בסיבוביות חישוב ועוד. לצד קורסי החובה יש גם קורס לבחירת הסטודנטים, בהתאם לתחומי העניין הספציפיים שלהם.

שנת הלימודים השנייה מבוססת על קורסי בחירה, וזאת במטרה להכשיר בוגרים שצברו ידע וכלים בתחום הספציפי שבו הם רוצים לעסוק ושבו כישוריהם באים לידי ביטוי באופן מיטבי. בנוסף ישנם 3 קורסי חובה - ניהול פרויקט תוכנה, הערכת איכות תוכנה ונושאים מתקדמים בבסיסי נתונים - ועוד נדבך מהותי בהכשרת אנשי מקצוע מהשורה הראשונה בארץ הוא פרויקט הגמר.

 

אפשרויות תעסוקה בתום הלימודים

ל-SCE המכללה האקדמית להנדסה אשדוד מוניטין גבוהים במיוחד באופן כללי, ובפרט בתחום המחשבים, וזאת הודות ליכולות המרשימות של בוגריה לאורך השנים ולתרומתם בכל מקום שבו הם מועסקים. בהתאם תואר שני בהנדסת תוכנה מטעם SCE הוא קרש קפיצה מוצלח מאוד למגוון רחב של משרות במגזר הציבורי והפרטי גם יחד.

בוגרי מסלול התואר השני בהנדסת תוכנה יכולים לעסוק במחקר ובפיתוח בשלל תחומים שמשפיעים על העולם במאה ה-21, מרפואה וציוד רפואי ועד ביטחון, מביוטכנולוגיה ועד בנקאות. מהנדסי תוכנה בכירים לוקחים חלק בפיתוח מוצרים חדשניים כבר משלב האפיון, ובמידה רבה לוקחים חלק בהגדרת המציאות שבה כולנו חיים. בנוסף, נפתחות בפני בעלי תואר שני בהנדסת תוכנה דלתות גם בחברות בכל התחומים הנ"ל - דלתות לתפקידים שמהווים עמודי תווך בארגון ומובילים אותו אל הצלחה ארוכת טווח גם בעולם שמשתנה ללא הרף.

 

מלגות

SCE המכללה האקדמית להנדסה אשדוד חרתה על דגלה את המחויבות לאפשר לסטודנטים להתרכז בלימודיהם ולהפיק מהם את מלוא התועלת האפשרית. כמו כן שואפת SCE לקלוט את הטובים שבמועמדים ובמהנדסי העתיד של ישראל. לשם כך, ועל מנת שניתן יהיה להשלים את כל הדרישות של לימודי תואר שני בהנדסת תוכנה כבר תוך שנתיים, מציעה המכללה תמיכה כלכלית למי שמתחייבים לבצע עבודת גמר בהיקף נרחב ומציגים ממוצע ציונים של 80 ומעלה בתואר הראשון.

התמיכה מוצעת ב-3 דרכים אפשריות: פטור מלא משכר הלימוד, מלגת קיום חודשית קבועה בהיקף של כ-5,000 שקל והעסקה כמורה (מן החוץ) בהיקף של עד 4 שעות שבועיות.

 

למאמרים נוספים בנושא לימודי תואר שני: