פתחפתח
לקבלת מידע נוסף
*יש להזין שדות חובה
x סגור

 

 

זכאות לבגרות מתמטיקה 4 יחידות בציון של לפחות 80 או 5 יחידות בציון של לפחות 70.
ציון פסיכומטרי/פסיכוטכני של 560.

הנדסת תעשייה וניהול (Industrial Engineering and Management) היא תחום מרתק, הכולל אינספור אפשרויות לפיתוח קריירה מרתקת וגם יכולת להתקדמות למגוון תפקידי ניהול. הנדסת תעשייה וניהול היא תחום הנדסי העוסק בעולמות התוכן של הארגונים והתעשיות ובעולמות התוכן של ניהול. מהנדס תעשייה וניהול משתמש בידע ובטכנולוגיה כדי להפוך רעיונות מוצלחים למציאות, ובכך נותן מענה לצרכים התפעוליים והניהוליים של הארגון. הוא זה שאחראי לתכנון התהליך הנכון והמתאים ביותר לכל אתגר וחידוש. מהנדסי תעשייה וניהול משולבים בכלל ענפי המשק מאחר שהם הכרחיים לתפקודם התקין של ארגונים וליצירת אינטגרציה פנים-ארגונית.

במהלך הלימודים לתואר B.Sc. בהנדסת תעשייה וניהול הסטודנטים במחלקה רוכשים שיטות וכלים הכוללים את מקצועות היסוד (מתמטיקה, פיזיקה ואנגלית). מקצועות סטטיסטיים, מקצועות של חקר ביצועים, מקצועות כלכליים, בקרת איכות ואבטחת איכות, מקצועות של ניהול השיווק, מקצועות של ניהול הייצור והתפעול, מקצועות הקשורים במחשבים ומערכות מידע ועוד.

בשנים א' ו-ב' כל הסטודנטים לומדים יחד. בסוף שנה ב' הלימודים מתחלקים לשני מסלולי התמחות:

מסלול מערכות מידע – במסלול זה הסטודנטים לומדים קורסים העוסקים בפיתוח ותכנון פתרונות של מערכות מידע לארגונים, כגון ניתוח מערכות מידע, אחסון ואחזור של נתונים, עיצוב ממשקי אדם-מחשב, תקשורת מחשבים, בינה עסקית, ועוד.

מסלול ניהול פרויקטים הנדסיים – מסלול ייחודי שבו הסטודנטים לומדים קורסים מתקדמים בניהול פרויקטים כגון: ניהול פרויקטים של בנייה, ניהול פרויקטים של תוכנה, ניהול פרויקטים בתעשייה, מעבדה בניהול פרויקטים, שימוש בתוכנות למעקב ובקרה על פרויקטים, שיטות לזימון פרויקטים ועוד. במסגרת מסלול זה הסטודנטים יכולים להתמחות במערכות בנייה והקמה.

 

מהנדסי תעשייה וניהול הנם יוזמים של שינויים בארגונים, בתכנון של הליכים ארגוניים, כך שיתאימו לאתגרים ולחידושים בעולם המשתנה באופן דינמי. תחומי העיסוק של מהנדס תעשייה וניהול כוללים קשת רחבה של נושאים ותחומים בהם: תכנון ופיקוח על הייצור, ניתוח מערכות מידע, שיטות לקביעת מדדים כמותיים ואיכותיים, ניהול איכות, תקינת כוח אדם ומכונות, ניהול פרויקטים, הנדסת ייצור, תכנון ותפעול מערכי מפעל, רכש, ניהול מלאי, ניהול שרשרת אספקה, פלאנרים, רובוטיקה, חקר ביצועים, בדיקת כדאיות כלכלית, ייעוץ אסטרטגי, שיווק, ניהול משאבי אנוש ועוד. באמצעות ראייה מערכתית רחבה, וראייה אינטגרטיבית, מהנדסי תעשייה וניהול הם האחראים להתנהלות היעילה של הארגונים בכל התחומים והתהליכים, ובאופן שישיג את המטרות הארגוניות השונות.

בוגרי SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון בלימודי הנדסת תעשייה וניהול עובדים במקצוע שרכשו, במגוון רחב של תפקידים ועיסוקים. הבוגרים שלנו מאיישים תפקידי מפתח ועמדות ניהול בכירות בתעשייות המובילות כגון: בהייטק, בתעשיות האלקטרוניקה, בתעשייה הכימית, בתעשיות המזון, בתעשיות הבטחוניות ועוד, וכן בארגונים עסקיים וציבוריים ובאקדמיה בארץ ובחו"ל.

 

הנדסת תעשייה וניהול הוא תחום הכולל בתוכו אינספור אפשרויות לפיתוח קריירה מרתקת וגם התקדמות לתפקידי מפתח בארגונים. מדובר במקצוע רב-תחומי המאפשר להשתלב בכל ארגון בתחומי הניהול, בקרת ואבטחת איכות, תכנון ופיקוח הייצור (תפ"י), מערכות מידע, חקר ביצועים, חקר עבודה ארגון ושיטות (או"ש). מהנדסי תעשייה וניהול משתלבים בכל ארגון המעוניין בהתייעלות התהליכים התפעוליים והניהוליים שלו, ובהשגת מטרותיו. מגוון סוגי הארגונים רחב - הייטק, תעשיות אלקטרוניקה, תעשיות כימיות, תעשיות המזון, תעשיות ביטחוניות, מוסדות בריאות, נמלים, בנקים, סקטורים ציבוריים ועוד.

 

תחומי העיסוק של מהנדס תעשייה וניהול כוללים קשת רחבה של נושאים ותחומים בהם: תכנון ופיקוח על הייצור, ניתוח מערכות מידע, שיטות לקביעת מדדים כמותיים ואיכותיים, ניהול איכות, תקינת כוח אדם ומכונות, ניהול פרויקטים, הנדסת ייצור, תכנון ותפעול מערכי מפעל, רכש, ניהול מלאי, רובוטיקה, חקר ביצועים, בדיקת כדאיות כלכלית, ייעוץ אסטרטגי, שיווק, ניהול משאבי אנוש ועוד.

 

מהנדס תעשייה וניהול משתמש בידע ובטכנולוגיה כדי להפוך רעיונות מוצלחים למציאות, והוא זה שאחראי לתכנון התהליך הנכון והמתאים ביותר לכל אתגר וחידוש. מהנדסי תעשייה וניהול משולבים בכלל ענפי המשק מאחר שהם הכרחיים לתפקודם התקין של ארגונים וליצירת אינטגרציה פנים ארגונית.