הנדסת תעשייה וניהולהנדסת תעשייה וניהול
x סגור
פתחפתח
מתעניין/ת בלימודים?לקבלת מידע נוסף
*יש להזין שדות חובה

הנדסת תעשייה וניהול

המחלקה להנדסת תעשייה וניהול בקמפוס אשדוד מציעה לימודי תואר ראשון (.B.Sc) במסלולי התמחות מערכות מידע וניהול פרויקטים הנדסיים, ותואר שני (.M.Sc) בהנדסת תעשייה וניהול.

הנדסת תעשייה וניהול היא תחום הנדסי מאתגר, המאגד נושאים רבים ומגוונים הדרושים לראייה הרחבה הייחודית המאפיינת את העוסקים במקצוע. לימודי הנדסת תעשייה וניהול כוללים נקודות מבט המקיפות את כלל הפעילויות וההיבטים הארגוניים: כלכלה, ידע ומידע, ארגון ושיטות, טכנולוגיה וניהול. לכן, אנו במחלקה מכנים אותה "ההנדסה הארגונית".

לימודי הנדסת תעשייה וניהול בקמפוס אשדוד מספקים שילוב של ראייה רוחבית-מערכתית-אנושית, לצד יכולת לניתוח מעמיק, על מנת לייעל תהליכים ארגוניים ולמצוא פתרונות מועילים לצורכי הארגון ולבעיות ארגוניות שונות. בוגרי המחלקה מסיימים עם ידע מקצועי, שמאפשר להם עבודה במגוון רחב מאוד של תפקידים ושל מקומות תעסוקה.

בתקופה דינמית של התפתחויות טכנולוגיות ושינויים המתרחשים בקצב מהיר מאי-פעם מתחדד הצורך במהנדסים בוגרי תואר בהנדסה תעשייה וניהול, שיצרו את התבניות, יתכננו את התהליכים המתאימים לכל אתגר או חידוש, וילוו את הארגון ואת כל הגורמים המושפעים מהשינויים הללו.

על התואר

בשל הראייה הרחבה והמגוונת, תחומי העיסוק של בוגר תואר בהנדסה תעשייה וניהול כוללים קשת רחבה של נושאים ותחומים, בהם: תכנון ופיקוח על הייצור, ניתוח ותפעול מערכות מידע, שיטות לקביעת מדדים כמותיים ואיכותיים, ניהול איכות, תקינת כוח אדם ומכונות, ניהול פרויקטים, הנדסת ייצור, תכנון ותפעול מערכי מפעל, רכש, ניהול מלאי, רובוטיקה, חקר ביצועים, בדיקת כדאיות כלכלית, ייעוץ אסטרטגי, שיווק, ניהול משאבי אנוש, הנדסת אנוש ועוד.

בשל הצורך בכל ארגון במציאת פתרונות לבעיות רבות ושונות, סוגי הארגונים שבהם משתלבים בוגרי לימודי הנדסת תעשייה וניהול כוללים גם הם קשת רחבה, ובין השאר - ארגונים יצרניים, ארגוני בריאות, ארגונים פיננסיים, ארגוני חינוך, ועוד.

על מנת להכין את בוגרינו לאתגרי המקצוע ההנדסי הייחודי הזה, אנו מדגישים בתוכנית הלימוד במחלקה ארבע תכונות מרכזיות המאפיינות את דמותו של "המהנדס הארגוני":

 • ראייה רחבה ואינטגרטיבית
 • אנליסט ארגוני – מהנדס של תהליכים
 • ראייה גם ריאלית וגם הומאנית (אנושית)
 • גמישות וגיוון

לקריאה נוספת על ארבע המיומנויות לחצו כאן.

בשנה השלישית ללימודים, בהתאם לעמידה בדרישות תוכנית הלימודים של המחלקה וצבירת נקודות זכות, הסטודנטים יחולקו למסלולי התמחות:

 • מערכות מידע – מסלול המכשיר את הסטודנט למלא את התפקיד החשוב של אחריות לגישור בין הפעילות העסקית והאדמיניסטרטיבית של ארגונים לבין מערכות המידע הממוחשבות התומכות ומאפשרות פעילות זו.
 • ניהול פרויקטים הנדסיים – מסלול ייחודי שבו הסטודנטים לומדים קורסים מתקדמים בניהול פרויקטים בבנייה, בתוכנה ובתעשייה, מעבדה בניהול פרויקטים, שימוש בתוכנות למעקב ובקרה על פרויקטים, שיטות לזימון פרויקטים ועוד.

בוגרי תואר בהנדסה תעשייה וניהול עובדים במקצוע שרכשו, במגוון רב של תפקידים ועיסוקים. הבוגרים שלנו מאיישים תפקידי מפתח ועמדות ניהול בכירות בתעשיות המובילות כגון: בהיי-טק, בתעשיות האלקטרוניקה, בתעשייה הכימית, בתעשיות המזון, בתעשיות הביטחוניות ועוד, וכן בארגונים עסקיים וציבוריים ובאקדמיה בארץ ובחו"ל. בסקר שנערך בין הבוגרים שסיימו את לימודיהם בשנים האחרונות נמצא שכ-88% מהבוגרים מצאו עבודה ועוסקים במקצוע וכ-10% לומדים לתואר שני.

 

למאמרים נוספים בנושא יחידות אקדמיות:

הנדסת מכונותהנדסת חשמל ואלקטרוניקההנדסת תוכנההנדסה כימיתהנדסת בניין 

 

התואר המוענק

התואר המוענק

תואר ראשון  .B.Sc

מסלולי התמחות

מסלולי התמחות

מערכות מידע
ניהול פרויקטים הנדסיים

שכר לימוד

שכר לימוד

אוניברסיטאי

איפה לומדים

איפה לומדים

באר שבע
אשדוד

משך התואר

משך התואר

4 שנים

תחילת הלימודים

תחילת הלימודים

חורף
אביב

מלגות

מלגות

תנאי קבלה

תנאי קבלה

 • בגרות מלאה
 • פסיכומטרי / פסיכוטכני בציון מעל 560 
 • מתמטיקה 5 יח"ל בציון מעל 70
  או 4 יח"ל בציון מעל 80

 

מכינה קדם-אקדמית

מכינה קדם-אקדמית

מועמדים שאינם עומדים בתנאי הקבלה, יופנו למכינה ייעודית להנדסה במכללה

תוכניות לימוד

תוכניות לימוד