פתחפתח
לקבלת מידע נוסף
*יש להזין שדות חובה
x סגור

המחלקה ללימודי הנדסת תוכנה בקמפוס באר שבע מציעה לימודי תואר ראשון (.B.Sc) במסלולי התמחות סייבר ומדעי הנתונים (Data science), ותואר שני (.M.Sc) בהנדסת תוכנה.

מטרת הלימודים במחלקה היא להכשיר את בוגרי המחלקה לעבודה בתעשיית תוכנות המחשב במאה ה-21 ולהקנות להם יכולת להתמודד עם אתגרי העבודה בתעשייה זו. בשנים אחרונות חלו שינויים רבים בתחום התוכנה: התעשייה גדלה מאוד, המערכות המפותחות מורכבות יותר, דרישות הלקוחות משתנות במהירות מסחררת והשוק נעשה מתוחכם יותר ותחרותי יותר. הסטודנטים במחלקה להנדסת תוכנה עוברים הכשרה על מנת לתת מענה לשינוים אלה, והם לומדים את כל שלבי הפיתוח של מוצרי תוכנה, החל מהנדסת דרישות ועיצובו ועד שלב הטמעתו של המוצר ובדיקתו ואחזקתו השוטפת.

בוגרי תואר הנדסת תוכנה עוסקים במכלול ההבטים והתהליכים הכרוכים בייצור תוכנה: הנדסת דרישות, עיצוב, מימוש, הפצה, תיקוף, אימות ותחזוקת תוכנה תוך יישום שיטתי של הידע הטכנולוגי וכלי פיתוח. 

התואר המוענק

תואר ראשון .B.Sc

שאלות נפוצות

איפה לומדים

משך הלימודים

4 שנים

תחילת הלימודים

חורף
אביב

מלגות

הנדסת תוכנה תנאי קבלה

  • בגרות מלאה
  • פסיכומטרי / פסיכוטכני בציון מעל 580 - מבחן רמה בעברית לנבחני פסיכ' בשפה זרה
  • ועדת קבלה
  • מתמטיקה – 5 יח"ל בציון מעל 75
  • פיזיקה או מדעי המחשב או הנדסת תוכנה – 5 יח"ל בציון מעל 70 
  • * עד 10% חריגי יכולת ומצב סוציו-אקונומי

מכינה קדם-אקדמית

מועמדים שאינם עומדים בתנאי הקבלה, יופנו למכינה ייעודית להנדסה במכללה - לחצו כאן

תוכניות לימוד

סיור מחלקתי

על התואר - לימודי הנדסת תוכנה לתואר ראשון

המחלקה ללימודי תואר הנדסת תוכנה מפעילה תוכנית אקדמית ללימודי תואר ראשון, שמטרתה להכשיר את בוגריה להתמודדות עם אתגרי תעשיית תוכנות ולהשתלב בשוק העבודה בתום לימודיהם. במהלך התואר זוכים הסטודנטים להכשרה נרחבת במגוון תחומים: יסודות מתמטיקה ופיזיקה, תוכנה ותכנות, תקשורת מחשבים ואבטחת מידע, בנייה ופיתוח של מוצרי תוכנה, ניהול פרויקטי תוכנה וביסודות תיאורטיים ומעשיים של מדעי המחשב.

פיתוח מוצר תוכנה הוא מאמץ קבוצתי המצריך הן ידע מקצועי וטכני והן מיומנויות חברתיות ויכולות ניהוליות כמו לעבוד בקבוצה, לחלק משימות, לפקח על התקדמות תהליכים ופרויקט, לקבל החלטות ולתקשר עם חברי הצוות בצורה מקצועית ויעילה. ב-SCE אפשר ללמוד בסביבת הוראה ייחודית Project Oriented שבה רוכשים ניסיון מעשי בעבודת צוות ובפיתוח עצמאי של מוצר תוכנה.

המחלקה ללימודי הנדסת תוכנה מציעה מספר מסלולי התמחות*. כל סטודנט וסטודנטית בוחרים את מסלול ההתמחות שלהם בסמסטר השלישי ללימודיהם. בכל מסלול התמחות יש קורסי בחירה ייחודיים, וכן מוצעים לסטודנטים נושאים שונים לפרויקטי גמר.

  • סייבר - סייבר הוא מונח כולל לאבטחת מחשבים ורשתות בהיבט ההגנתי ובהיבט התקפי. המחלקה להנדסת תוכנה, בשיתוף גורמים מובילים בתחום הסייבר בישראל, ייסדה את מסלול "סייבר", בו היא מכשירה בוגרים מצטיינים, מומחי סייבר, שישתלבו בתעשיית התוכנה בכלל ובתעשייה הביטחונית בפרט.
  • מדעי הנתונים (Data science) - מטרת המסלול היא להרחיב את ידע הסטודנטים בתחומים של עיבוד נתונים גדולים (Big Data), אחזור מידע ונתונים טקסטואליים ברשת, מערכות המלצה ויישומי בינה מלאכותית. הידע הנרכש במסלול הזה נדרש היום בתעשייה כדי לפתח מערכות לחיזוי ואיתור אירועים וחוקים במידע הרב הנמצא בכל מערכת ממוחשבת גדולה.

מוקד המחקר היישומי בתחום איכות התוכנה משמש גרעין למחקר חדשני בשיתוף תעשייה מתחומים שונים. המרכז מציע קורסים מתקדמים וחדשניים בכל הנושאים הקשורים לאיכות תוכנה. הקורסים מועברים על ידי מומחים מתעשייה מובילים ומטרתם להכין את הסטודנטים להשתלבות מוצלחת בשוק ההייטק.

 

*ההתמחויות לא ייכללו בתעודת סיום הלימודים

למאמרים נוספים בנושא יחידות אקדמיות:

 

הסרטונים לפנינו מציגים את המחלקה להנדסת תוכנה מפי אנשי סגל וסטודנטים, כנס פרויקטים מחלקתי, תיעוד של טקס הענקת תארים והדרך בה SCE פותרת את בעיית המחסור במהנדסים בישראל.