מטרת מכינת 30+ היא לקדם את תלמידיה, כדי שיוכלו להתמודד בהצלחה עם הדרישות האקדמיות בכל אחת מן המחלקות להנדסה במכללה. אוכלוסיית היעד של המכינה להנדסה היא מועמדים שלא עומדים בתנאי הקבלה או נדרשים בשיפור וריענון על מנת לעמוד בתנאי הקבלה. ההרשמה למכינת 30+ נערכת בכל ימות השנה ונעשית במדור הרישום.

על מנת שקהל יעד רחב ככל האפשר יוכל לנצל את שלל היתרונות של מכינת 30+, התלמידים בה זכאים למלגות שונות וגם משרד החינוך מעניק עזרה כספית למועמדים. אפשרות נוספת לממן את הלימודים במכינה להנדסה של SCE היא דרך הקרן להכוונת חיילים משוחררים. הסיוע עשוי לכלול גם מימון מלא או חלקי של שכר הלימוד וגם תשלום דמי קיום חודשיים, כשהיקף הזכאות הוא בהתאם לקבוצות האוכלוסייה השונות ולקריטריונים חברתיים וכלכליים. הזכאות היא לפרק זמן של עד 5 שנים (ממועד השחרור מצה"ל ועד למועד הרישום למכינה). חיילים בודדים ומי שמבצע שירות מילואים פעיל נהנה מהזכאות למשך 5 שנים נוספות.

פגישה אישית עם יועצת מכינה

איפה לומדים

תחילת לימודים

חורף
אביב
קיץ

משך הלימודים

9 חודשים

תנאי קבלה

גיל 30 ומעלה
ציון בבחינה פסיכומטרית/פסיכוטכנית של 500 לפחות
אישור ועדת הקבלה

חיילים משוחררים

על המכינה הקדם-אקדמית 30+

במציאות שבה ערכו של תואר אקדמי בהנדסה עולה בהתמדה, גם למועמדים בני 30 ומעלה כדאי במיוחד לעלות על הנתיב שמוביל אל תפקידים מרתקים בתחומי האלקטרוניקה, התוכנה, הכימיה, הבניין ועוד. מכינת 30+ מיועדת במיוחד עבור מי שהגיע או הגיעה אל העשור הרביעי לחיים (או אפילו מעבר לו), ושואף להתקבל ללימודי ההנדסה במכללת SCE. הלימודים נמשכים 9 חודשים ותנאי הקבלה אליהם הם הגיל, כמובן, וכן ציון 500 ומעלה בבחינה פסיכומטרית/פסיכוטכנית.

  • המסלול מיועד למועמדים מגיל 30 ומעלה, המעוניינים להתקבל ללימודי הנדסה במכללה
  • משך הלימודים: 9 חודשים

תנאי הקבלה למסלול:

  • גיל 30 ומעלה
  • ציון בבחינה פסיכומטרית/פסיכוטכנית של 500 לפחות
  • אישור ועדת הקבלה

*חלה חובה לגשת לבחינת אמיר"ם לפני תחילת המסלול