אמינות וניהול סיכונים

ראש המרכז: ד"ר לב חבצקין

המרכז לאמינות וניהול סיכונים (CRRM) הוא מרכז מחקר במחלקה להנדסת תעשייה וניהול, אשר הוקם לשיפור כושר היצור והייעול התעשייתי על-ידי פתרונות אמינות מתקדמים, אחזקתיות ושרידות (RMS), ניהול סיכונים ועקרונות לוגיסטיים.

החזון של המרכז הוא להציג יכולת מחקר ולהגיש השכלה, הערכה טכנולוגית, שיתוף מידע ותמיכה עסקית בתחומי העיסוק פתרונות אמינות מתקדמים, אחזקתיות ושרידות, ניהול סיכונים ועקרונות לוגיסטיים. המרכז מגשר בין תיאוריה אקדמית לבין פרקטיקה תעשייתית.

המשימה של המרכז היא לתת מענה של פיתוח ברמות אלו, על מנת לשפר את כושר הייצור והרווחיות של שותפיו בתעשייה. ארבעת מרכיבי המשימה הם פיתוח והערכה טכנולוגית, הוראה, שיתוף מידע וייעוץ מרוחק.

המרכז מבצע מחקר והערכות טכנולוגיות לפרויקטים, אשר מומלצים לו על-ידי האקדמיה ושותפיו התעשייתיים. פרויקטים אלו מבוצעים על-ידי צוות המרכז, יחד עם שותפים מהאקדמיה והתעשייה, ותחת ההשגחה של ועד מדעי בינלאומי.

המרכז מציע מגוון רחב של אפשרויות הוראה, הכולל קורסים, סמינרים ואפשרויות ייעוץ. סטודנטים של המחלקה להנדסת תעשייה וניהול משתתפים בפעילות המרכז, במסגרת עבודות גמר לתארים .B.Sc ו-.M.Sc.

המרכז יוזם מפגשים, ועידות וימי עיון בתחומי המחקר, וחוקריו פרסמו ספר במודלים מתמטיים של אמינות מערכות מרובת מצבים, שיצא לאור בלונדון, אנגליה, ומאמרים מדעיים בעיתונים בינלאומיים.

 

ליצירת קשר,
ד"ר לב חבצקין
טלפון: 08-6475789
דוא"ל:  khvat@sce.ac.il

 

 

למאמרים נוספים בנושא מרכזי מחקר: