פתחפתח
לקבלת מידע נוסף
*יש להזין שדות חובה
x סגור

מסלול חשמל ומערכות הספק היה המסלול הראשון שנפתח במחלקה להנדסת חשמל ואלקטרוניקה וממשיך להיות מרכזי במחלקה. החשיבות של המקצוע נובע מדרישות התעשייה למהנדסי חשמל בהתמחות זו. המסלול כולל גם קורסים של אלקטרוניקת הספק. בעולם המודרני תחום הזה הפך לבלתי נפרד מתחום של מערכות הספק.

עם ההתפתחות הטכנולוגית נדרש ממהנדס חשמל ידע רחב ויכולות למידה עצמית והתמודדות עם אתגרים הגבהים ביותר. בהתאם לכך, חלק מהקורסים של המסלול נלמדים בשיטת Project Oriented, בה ניתן דגש על היכולת של הסטודנט לעבודה עצמית, לפיתוח יצירתיות בפתרון בעיות הנדסיות, ולא פחות חשוב - התנסות בעבודת צוות. כל זה עוזר לבוגר המחלקה להיות מוכן למענה על דרישות התעשייה ו/או האקדמיה בעתיד.

התמחות מערכות הספק כוללת 7 קורסי ליבה, לפי דרישת רשם מהנדסים לקבלת רישיון של חשמלאי ראשי: מערכות הספק 1, 2; המרת אנרגיה ומעבדה בהמרת אנרגיה; הינע חשמלי; אלקטרוניקה תעשייתית ומעבדה באלקטרוניקה תעשייתית. פרויקט גמר הנדסי צריך לבצע בתחום ההתמחות, על פי דרישה מפורטת של הרשם.

המסלול מכשיר את הסטודנט עד לקראת קליטתו בשוק. לשם כך קיים קשר הדוק עם התעשייה ותוכניות הלימודים מוכוונות לכך. הסטודנטים יכולים להיקלט - ואכן נקלטים - בכל הרבדים של שוק מהנדסי החשמל בארץ: חברת החשמל, מפעלי כי"ל, אינטל, קמ"ג, אלת"א, משרדי תכנון ואינטגרציה, ועוד. המסלול מכשיר לכל התפקידים בתעשייה: מהנדסי פיתוח, מהנדסי תכנון ומהנדסי ייצור ותחזוקה.

להאזנה לקדימון אודות מסלול חשמל ומערכות הספק לחצו כאן ולתוכנית הלימודים לחצו כאן.