פתחפתח
לקבלת מידע נוסף
*יש להזין שדות חובה
x סגור

האקתון בקורס רשת חשמל חכמה

המשימה בהאקתון היתה לבנות סימולציה ב-MATLAB של רשת חשמל שמוזנת מ-2 תחנות כוח מבוססות גנרטור סינכרוני ומשדה של תאים פוטו-וולטאים. בתוך הרשת היו משולבים שנאים מעלים ומורידים ואינורטר שמקשר בין מתח AC ל-DC. לאחר סיום הסימולציה נדרשו הסטודנטים לנתח את תוצאות הסימולציה.


האקתון בקורס רשת ספקי כוח אלקטרוניים

המשימה בהאקתון היתה לבנות סימולציה ב-MATLAB של ספק כוח מסוג Flyback שהיה מוזן מרשת תלת-פאזית דרך מיישר. לאחר סיום הסימולציה נדרשו הסטודנטים לנתח את תוצאות הסימולציה.


האקתון בקורס הינע חשמלי

המשימה בהאקתון היתה לבנות סימולציה ב-MATLAB של מערכת מבוססת אינוורטר NPC לשליטה על מהירות ומומנט של מנוע סינכרוני. לאחר סיום הסימולציה נדרשו הסטודנטים לנתח את תוצאות הסימולציה.
 

האקתון בקורס נושאים נבחרים במערכות הספק (תואר שני)

כמה ימים לפני ההאקתון הסטודנטים קיבלו מאמר לקריאה: Full theoretical analysis with simulation-based verification of thyristors-bridge-type SFCL operation modes

במסגרת ההאקתון הם היו צריכים לשחזר את הסימולציה ב-MATLAB של מגבל הזרם עם יחידת הבקרה שלו וגם להראות הבנה על איך הוא פעול ולנתח את תוצאות הסימולציה.


האקתון בקורס תכנון התקנים חשמליים

לצורך ביצוע ההאקתון כיתה תתחלק לקבוצות בעלי 8-12 סטודנטים. כל קבוצה תקבל מטלה שבה חישוב של מידות עיקריות או חלק מסוים של התקן חשמלי ושירטוט בסיסי של החלק המחושב או חלק עיקרי. בהאקתון הסטודנטים ישתמשו בידע הנרכש במהלך לימודים בקורס, כגון: שיטת התכנון, יישום השיטה, הצגה של ההתקן המתוכנן על יד שרטוט.

הציוד הדרוש לביצוע המטלה: מחשבון/מחשב לחישוב המידות, חומר עזר (גרפים וטבלאות),  מחשב עם תוכנה שמאפשרת ביצוע השרטוט. 


האקתון אלקטרוניקה תעשייתית

האקתון בנושא "תכנון תחנה לטעינת רכב חשמלי". משך ההאקתון: 4 שעות. על הסטודנטים לעבוד בקבוצות של 7-10 אנשים, לבצע עבודה, להציע פתרון, להריץ סימולציות ולבנות דו''ח סופי.

מטרת ההאקתון הייתה התנסות עבודה בצוות על מנת למצוא פתרון יצירתי אך ניתן לישום תוך זמן מצומצם. הסטודנטים היו צריכים לעמוד מול:

  • התמודדות עם חומר שלא נלמד בכיתת לימוד
  • חלוקת תפקידים בקבוצה
  • חיפוש באינטרנט, ספרים
  • התאמת הידע שלהם מלימודים האקדמיים לפתרון בעיה חדשה ומאתגרת