קמפוס ירוק

בשנים האחרונות שיקולי איכות הסביבה, בריאות הציבור ובטיחות מהווים משקל משמעותי בתהליכי קבלת החלטות פוליטיות וכלכליות. עתיד הדורות הבאים במידה רבה מוכרע בהווה על ידי המהלכים שאנו מבצעים כיום. "קמפוס ירוק" ו-SCE מבקשים ליצור סביבה בת-קיימא עבור קהילת הסטודנטים, הסגל והמבקרים בה מדי יום; זאת תוך מתן דגש על פעילות סביבתית וקהילתית.

כחלק מהחזון האקולוגי של SCE, קמה "מועצה ירוקה", אשר נבחרה להוביל את כלל הפעילות הסביבתית הנעשית בקמפוס ובקהילה. במועצה הירוקה חברים סטודנטים ואנשי סגל הפועלים יחד למען קידום המודעות הסביבתית של אוכלוסיית המכללה על מנת ליזום את השינוי במעשים שלנו בהווה למען דור העתיד.

חלק בלתי נפרד מפעילות זו הוא הפעילות האקדמית, קורסים אקדמיים במגוון נושאים סביבתיים, אקולוגים והנדסיים, הניתנים לבחירה ע"י הסטודנטים במהלך לימודיהם. הקורס הללו מועברים בידי מרצים ומומחים בנושא, אשר פועלים גם במרכז לתהליכים ירוקים בנגב.

ב-SCE פועל זה שנים המרכז לתהליכים ירוקים, המשלב מחקר בסיסי ויישומי בפיתוח תהליכים בני-קיימא עם התעשייה והקהילה. מטרתו של המרכז להנדסה ירוקה להוביל את הטמעת קיימות והפיתוח הבר-קיימא במדינת ישראל. המרכז מבצע מחקרים בהנדסה ירוקה, כימיה ירוקה, וטכנולוגיות ירוקות. בנוסף לכך, המרכז יוזם ומוביל תוכניות אקדמית וקהילתיות כגון: הנדסה ירוקה, סביבת חיים, בוקר של סביבה, קמפוס ירוק ועוד.

SCE מקיימת קשרי גומלין ושיתוף עם התעשייה באזור הנגב ומעודדת את הקשר של הסטודנטים עם התעשייה תוך השתלבותם של הבוגרים והסטודנטים בעבודה, דבר המעודד צעירים מוכשרים להישאר בדרום.

עם הפרויקטים המתוכננים של "קמפוס ירוק" נמנים:

הקמת תשתית מחזור
בניית גינה אקולוגית
פעילות סביבתית בקהילה
העלאת מודעות לשימוש במשאבים וחיסכון במקור

 

ליצירת קשר, כתובת הדוא"ל של קמפוס ירוק: Green@ac.sce.ac.il

 

למאמרים נוספים בנושא סטודנטים:

מידע כלליאגודת הסטודנטיםמנהל הסטודנטיםחשבונות סטודנטיםמערכות מידעהמרכז ליזמות וחדשנות • יחידות מקצועיות