פתחפתח
לקבלת מידע נוסף
*יש להזין שדות חובה
x סגור

SCE העניקה דיפלומות ל-915 בוגרי תואר ראשון ושני בהנדסה

שנה לאחר שהחלו את דרכם כמהנדסים בחברות השונות, נרגשים וגאים התאספו מאות בוגרי המכללה בקמפוסים בבאר שבע ובאשדוד לטקסי קבלת התעודות המסורתי המרגש

מאות בוגרים התכנסו בקמפוסים באר שבע ואשדוד לטקסי קבלת תארים (ראשון ושני). המכללה שהכשירה במחזור האחרון כ-915 מהנדסים טריים, מכשירה מדי שנה כ-15% מכלל המהנדסים במדינת ישראל בשני הקמפוסים. המכללה מכשירה מדי שנה מספר בוגרים הולך וגדל, דבר המלמד על ההתפתחות האדירה של המכללה בהכשרת דור המהנדסים במדינה. גידול זה מוביל לתנופת פיתוח אדירה בכל התחומים, בכלכלה, בתעשייה ובביטחון.

הערב המרגש עבור הבוגרים נפתח בתהלוכה המסורתית, בו עטו הבוגרים גלימות, צעיפים וכובעים מסורתיים. בין שלל הבוגרים מצאנו משפחה אחת של הבוגרת הטריה עדי קורבשי (27) מהנדסת מכונות, שהגיעה יחד עם אחיה ואחיותיה (סה"כ 5 בני המשפחה) כולם מהנדסים בוגרי המכללה: עובד (38), מהנדס חשמל שסיים את לימודיו בשנת 2013; רן (36), מהנדס בניין שסיים את לימודיו בשנת 2014; עינת (30), מהנדסת תעשייה וניהול שסיימה את לימודיה בשנת 2017; וחן (28), מהנדסת תעשייה וניהול שסיימה את לימודיה בשנת 2019.

עדי הנרגשת סיפרה: "אנחנו משפחה די מגובשת, כולנו גרים במושב פטיש הסמוך לאופקים ועובדים בדרום, כמהנדסים בתחום שלמדנו. עבור ההורים שלנו העובדה שכל הילדים מהנדסים זה הישג גדול, לאור העובדה שהם לא 'זכו' להזדמנות להשכלה אקדמית כמו שהמכללה העניקה לנו, ולכן היה להם חשוב שאנחנו הילדים נבטיח את העתיד שלנו. הדרך בלימודים לא פשוטה אבל היום אני יכולה להגיד שאני מלאת גאווה. מצד אחד הצוות תמיד דאג לנו והיה שם למעננו כדי שנצליח בלימודים, ומצד שני לא עשה לנו הנחות. זה מתחיל כבר משלב המכינה שמאפשרת לסטודנט להגיע מוכן יותר אחרי ששכח כל מה שלמד בתיכון ונמשך לאורך כל שנות התואר".

טקס קבלת התעודות הרשמי נפתח בדבריו של רקטור ומייסד המכללה פרופ' יהודה חדד: "בוגרות ובוגרים יקרים, מדינתנו האהובה מוגדרת לא פעם כאומת הסטארט אפ. אומה המורכבת אנשים שנמצאים בבסיס החדשנות והטכנולוגיה. אנשים שבתחילת דרכם היו כמוכם, צמחו והתפתחו. אנשים אלו הם האבן השואבת שלנו למקור לרעיונות פורצי דרך. רעיונות שיסייעו לפיתוחה של החברה, חברה בריאה חזקה אנושית וטכנולוגית יותר. אני ניצב בפניכם נרגש למראה כל הבוגרים הטריים, בוגרים עליהם חלמנו לפני 30 שנה, עת זכיתי להיות שותף להקמת המכללה. שאפנו להכשיר מהנדסים צעירים רלוונטיים לזמנם שידעו לחבר בין הצד ההנדסי לצד החברתי. התרגשות זו נובעת לא רק מהתגשמות חלום זה, אלא מתוקף העובדה שהגשמת החלום הביאה לקצב גדילה משמעותי ומהיר, כך ש-SCE הינה המכללה הגדולה בישראל בתחום ההנדסה ותרומתה לחברה ולתעשייה ידועה בכל העולם. אני בטוח שתמשיכו את מה שרבים וטובים כמוכם כבר התחילו ותוכיחו לעולם את כוחכם, עלו והצליחו".

בשם בוגרי ובוגרות המחזור בקמפוס אשדוד, עלתה לברך המהנדסת, ג'מבר פנטייה, בוגרת המחלקה להנדסת חשמל ואלקטרוניקה, שאמרה: "זכות גדולה לשאת דברי סיכום כנציגת בוגרים. חיכינו לרגע הזה להתכנס כאן עם סיפוק מלא וגאווה לקבל התואר. עברנו 4 שנים מלאות חוויות. התפתחנו וגדלנו, התבגרנו ויצרנו חברויות שעזרו לנו לעבור תקופה זו. במהלך השנים הסגל היה אבא ואמא שדאג ונתן לנו מעטפת נדרשת להצלחה. כנציגת הבוגרים ברצוני להודות בשם כל הבוגרים לסגל על התקופה הזו, היחס האישי, הליווי המלא לכל בעיה זו או אחרת. תודה רבה לבני המשפחות והחברים על התמיכה לאורך כל הדרך. ברכת הצלחה לכולם בריאות איתנה נמשיך לשאוף גבוה ולחשוב שכל מכשול הוא עוד שלב לדרך לפסגה".

עוד הגיעו לברך את הבוגרים הטריים בקמפוס באר שבע, שר החינוך ח"כ יואב קיש וראש העיר מר רוביק דנילוביץ; ובקמפוס אשדוד ראש העיר אשדוד ד"ר יחיאל לסרי.