מתודולוגיות, מושגים ומסמכים בבדיקות תוכנה - סה"כ 30 ש"א

מודול זה מעניק היכרות מעמיקה במתודולוגיות, שיטות וכלים הקיימים כיום בעולם בדיקות התוכנה. נלמד מודלים שונים בפיתוח תוכנה,

נכיר לעומק את תהליך הבדיקות ותוצריו ומושגים חשובים בתחום (כגון STP, STD, STR). נכיר את רמות הבדיקה השונות וסוגי הבדיקה הרבים והמגוונים הקיימים בתחום. בנוסף, נלמד טכניקות עבודה לכתיבת תסריטי בדיקה יעילים, תוך שמירה על רמת כיסוי גבוהה של הדרישות או הקוד, הרצת הבדיקות ודיווח תקלות.

 

ניהול תהליך הבדיקות באמצעות HP Quality Center - סה"כ 20 ש"א

במודול זה נכיר ונלמד לעבוד עם הכלי המוכר והוותיק ביותר לניהול תהליכי בדיקות.

באמצעותו ניתן לנהל את תהליך תכנון וכתיבת מסמכי הבדיקות, יצירת מעבדת עבודה ופתיחת תקלות.

 

פרויקט בדיקות WEB - סה"כ 15 ש"א

בחלק זה נתכנן בדיקות עבור מוצר WEB, נפרק את המערכת לרמות בדיקה שונות, נגדיר סוגי בדיקות לכל רמה ,נתכנן בדיקות ברמה מפורטת ומעמיקה. כחלק מהלימוד נלמד לכתוב בעצמנו בשפת HTML איתה בונים אתרים בכדי להבין את הקוד שמאחורי הקלעים.

 

בדיקות אוטומטיות באמצעות Selenium – סה"כ 10 ש"א

בחלק זה נכיר את היכולות של Selenium (IDE)  ככלי חינמי (קוד פתוח) המאפשר לנו להריץ סט של פעולות אוטומטיות אותן נוכל להריץ בכל שלבי הפרוייקט בהתאם לצורך הבדיקה שמתעורר.

 

פרויקט ERP הכולל עבודה מול Database - סה"כ 30 ש"א

מודול זה מעניק היכרות עם עולם מאגר הנתונים. נלמד לבצע שאילתות בשפת SQL בכדי לוודא שתהליכים התבצעו גם בצד השרת. במסגרת זאת נלמד ליצור טבלאות, להזין נתונים, לעדכן, לערוך ,למחוק מידע ולשלוף נתונים ברמה בסיסית ומתקדמת (שאילתות מורכבות).

בכדי להשלים את הלימוד, נשלב עבודה מול מאגרי נתונים ונבצע פרוייקט בדיקות שלם על מערכת ERP המאפשרת  ניהול לוגיסטי של מלאי, רכש ושאר תהליכים פיננסיים בארגון.

 

תקשורת נתונים NETWORKING לבודקי תוכנה – סה"כ 20 ש"א

מודול זה מעניק ידע הכרחי לבודקי תוכנה שמעוניינים להשתלב בחברות היי-טק בתחום התקשורת. נלמד את עולם ה-NETWORKING ברמה התיאורטית והמעשית.

נכיר פרוטוקולים חשובים המהווים חלק אינטגרלי ממחסנית TCP/IP כגון:   TCP UDP ARP DHCP

 

מבוא לתכנות באמצעות שפת VBS – סה"כ 10 ש"א

במודול זה יתוודע התלמיד לשפת תכנות VBS, שהינה מונחית אירועים ((Object Oriented. שפה זו נמצאת בשימוש נרחב בכתיבת ממשקי משתמש, אתרי אינטרנט ובדיקתם באמצעות כלים אוטומטיים. התלמיד ילמד יסודות כתיבת תוכנה ויתנסה בכתיבת קוד תוך שימוש בקבועים, משתנים, אופרטורים, לולאות, תנאים, מערכים, ומבני קוד נוספים.

 

בדיקות אוטומטיות באמצעות QuickTest Professional – סה"כ 15 ש"א

במודול זה נלמד כתיבת והרצת בדיקות אוטומטיות באמצעות כלי QuickTest Professional (QTP) של חברת HP. נכתוב תסריטי בדיקות אוטומטיות עבור בדיקות GUI ופונקציונאליות אותן נריץ על תוכנה ייעודית לבדיקה.

 

בדיקות MOBILE – סה"כ 10 ש"א

במודול זה נלמד על עולם המובייל ונספר את סיפורם של חברות שהצליחו בתחום מתוך הקפדה על תהליכי איכות. בחלק שלנו כבודקים נתייחס  לדגשים הרלוונטיים בבדיקות מובייל, טכניקות ושיטות עבודה.

נדגים וניחשף לכלים אוטומטיים בתחום המובייל שנועדו לאפשר לבדוק ריבוי משימות על מגוון מכשירים ומגוון מערכות הפעלה הנפוצות בשוק זה. חלק זה כולל תרגול מעשי על אפליקציות מוכרות בשוק.

 

בדיקות עומסים באמצעות LoadRunner – סה"כ 10 ש"א

במודול זה נלמד מהי המשמעות של בדיקות עומסים, בכדי להבין תחום זה נכיר את כלי בדיקות העומסים של חברת HP , נלמד כיצד יש לתכנן ולנהל הרצה של עומס משתמשים על גבי אתר או תוכנה נבדקת.

כמו כן נתייחס לדגשים הרלוונטיים ונייצר יחד דו"ח הרצה הכולל ניתוח ביצועים והמלצות אופרטיביות למנהלי הפרויקט בכל הקשור לעמידות התוכנה בעומסים, לחצים ונפחים משתנים.

 

הכנה ל-ISTQB Foundation Level - סה"כ 25 ש"א

מודול זה עוסק בצורה מעמיקה בסוגי בדיקות שונים, ניהול הבדיקות וניהול סיכונים, החשובים לתפקידי בודק תוכנה ומנהל בדיקות.  בנוסף, המודול כולל הכנה מעמיקה למבחן ההסמכה הבינלאומי בבדיקות תוכנה. במסגרת זאת נבצע תרגולים מעשיים והדמיות של מבחני עבר עבור מבחן ההסמכה הבינלאומי.