פתחפתח
לקבלת מידע נוסף
*יש להזין שדות חובה
x סגור

איך הופכים ליזמים צעירים או מקימים סטארט-אפ?

בשנים האחרונות שוק העבודה מרבה לעסוק ביזמות, סטארט-אפים ועסקים טכנולוגיים. צעירים רבים המעוניינים בדרך זו הולכים לרוב ללמוד הנדסה כדי לרכוש את הידע הרצוי

המרכז ליזמות וחדשנות EIC הוקם במטרה לקדם את נושא היזמות והחדשנות ב-SCE, על מנת לאפשר לדור המהנדסים הבא לפתח כישורי יזמות, פיתוח מוצרים חדשניים, וכן כיצד לקדם מוצרים בשוק תחרותי.

דניאלה כהן מאשדוד, סטודנטית שנה ד' במחלקה להנדסת מכונות, היא אחת הסטודנטיות הלומדות יזמות במסגרת המרכז. "במהלך התואר למדנו הרבה תיאוריה והתעסקנו בקורסים ספציפיים למקצוע מהנדסת המכונות. כעת מלמדים אותנו איך לחשוב, לפני החישובים. כלומר, איך מדברים ללקוחות, איך מתאימים את עצמנו לשוק ואיך מתאימים את המוצר לסביבה. זה גרם לנו לחשוב גם על הקהל, לפני הטכנולוגיה, על לזהות צורך בחברה, ורק אז לפתח מוצר שיענה על הצורך הזה. שלוש שנים למדנו חישובים, מתמטיקה ואת הצד התיאורטי של ההנדסה, ועכשיו באים ללמד אותנו גם את הצד השני - רצונות השוק וכיצד להתאים את הידע שצברנו אליו", היא מספרת.

במסגרת הקורס הסטודנטים לומדים מניסיון של אחרים בתחום היזמות ואף מתנסים בעצמם ביזמות ועשיית רווח על השקעה. לדברי כהן, "במהלך הלימודים במרכז היזמות, אנו חוקרים מקרים שונים – כאלו שהצליחו אך בעיקר עוסקים באלו שנכשלו, כי מהם אפשר ללמוד הכי הרבה. בנוסף, אנו מקבלים משימות מעשיות כמו מחקר של עסקים וחברות גדולות במשק, להקים מיזם אישי, לנסות להרוויח כסף באמצעות שיווק נכון ועוד". 

בסיום שנת הלימודים סטודנטים משנה ד' יגישו את פרויקטי הגמר שלהם. הסטודנטים הלומדים במרכז היזמות מתבקשים גם להעביר מצגת קצרה על הפרויקט מול משקיעים פוטנציאליים במטרה ללמוד על הצגה של מוצר בעתיד ולנסות לקדם את הפרויקט שלהם כבר בסיום לימודם. כהן אומרת: "אני מרגישה שהמכללה מאוד דוחפת ומקדמת אותנו להיות יזמים וליצור דברים חדשים. אני רואה את עצמי בעתיד מקימה מיזם אישי ואולי אף פותחת סטארט-אפ".

ראשת המרכז ליזמות וחדשנות, ד"ר נטע קלע, מסכמת: "המרכז ליזמות וחדשנות של המכללה, EIC, הוא מקור לגאווה עבור כולנו. המרכז הוא חלק מתפיסת ה-Project Oriented להכשרת המהנדס, המייחדת את המכללה וכוללת ניסיון מעשי ומטפחת יצירתיות ויישום של החומר הנלמד באמצעות תחרויות ופרויקטים לאורך כל תקופת הלימודים. אנו מאמינים בלקדם את הסטודנטים לכיוון יזמות וחדשנות, על מנת להקנות לסטודנטים יתרון בשוק העבודה התחרותי שנמצא במירוץ אחר חדשנות וכן לעידוד הקמת חברות היי-טק נוספות בדרום בפרט ובארץ בכלל. אנו מאמינים, כי הלימודים ליזמות הם חיוניים לכל מהנדס ומקווים שהמרכז יהווה חלק בלתי נפרד מהכשרת המהנדסים שלנו במסגרת התואר".