פתחפתח
לקבלת מידע נוסף
*יש להזין שדות חובה
x סגור

להיות מהנדסת בעולם של מהנדסים

לרגל יום האישה הבינלאומי, קטי מצקין ואורית בניטה, מהנדסות בכירות כיום ובוגרות תואר בהנדסה ב-SCE, מספרות על החוויה שלהן כנשים בתחום גברי

קטי מצקין, בת 36, נשואה ואמא לשני ילדים, עובדת כמהנדסת בכירה בתחום האלקטרו-כימי בחברת VISHAY ישראל. קטי למדה את התואר הראשון שלה בהנדסה כימית בקמפוס באר שבע. לפני שש שנים החלה לעבוד בחברה שכיום היא עובדת בה. עם השנים היא התקדמה וכיום היא מנהלת צוות כמהנדסת בכירה. הצוות של קטי מורכב רק מנשים, אבל היא מספרת כי ההנהלה בחברה היא ברובה גברית. "כשהתחלתי לעבוד בתחום ההנדסה ראיתי כי ברוב המקומות שעבדתי בהם היה רוב גברי. לאחר עשור בתחום אני יכולה להגיד שאני רואה תהליכי שינוי, יש יותר נשים בתפקידי מפתח וגם כמהנדסות", היא מספרת.

אורית בוניטה, בת 34 נשואה +1, כיום מתגוררת בגבעתיים. בשנת 2010 סיימה תואר בהנדסת תעשייה וניהול עם התמחות במערכות מידע בקמפוס אשדוד, וכבר עשור שהיא עובדת בחברת "גרינהאוס פתרונות IT" בתור מנהלת פרויקטים. "במחלקת מערכות מידע יש אחוז זהה של נשים וגברים, אבל אני חושבת שתפקידי ההנדסה מאוד מזוהים עם המין הגברי. אצלנו בארגון מאוד דוגלים בשוויון ולכן זה מאפשר להתקדם מבחינה מקצועית ולשלב את החיים האישיים ביתר קלות", מספרת אורית.

אורית התחלה ללמוד בגיל מאוד צעיר, "תמיד ידעתי שזה יהיה בתחום מערכות מידע. סיימתי את התואר בגיל 24 בהצטיינות ועוד באותה השנה התחלתי את עבודתי בחברת גרינהאוס בתור מיישמת מערכות מידע. בזכות הכילים והידע שצברתי במכללה התפתחתי בחברה, וכיום אני מנהלת פרויקטים ומובילה פרויקטים רוחביים בהמון תחומים", היא משתפת.

SCE מוציאה כל שנה אלפי מהנדסות לשוק ונותנת להן את מירב הכלים להיכנס אליו עם כל הידע הנדרש. קטי, שהגיעה בגיל צעיר לעמדת מפתח כמהנדסת, נותנת טיפ לסטודנטיות העכשוויות: "תעזרו בכל דבר שהמכללה מעניקה לכן. תזמו, תשאפו, תיקחו אחריות וראו את המטרה כל הזמן לנגד עינכן". גם אורית מציעה טיפ חשוב: "ההשקעה משתלמת. לעולם לא להפסיק לחלום ולהתפתח בתחומים שונים, ולא לראות שום דבר כמגבלה".