פתחפתח
לקבלת מידע נוסף
*יש להזין שדות חובה
x סגור

סטודנטים מבקרים בתערוכה הגדולה בעולם לחידושי טכנולוגיה

סטודנטים מצטיינים מהמחלקה להנדסה כימית נשלחו לביקור בתערוכה הגדולה בעולם לטכנולוגיות חדשניות בתעשייה הכימית והביוטכנולוגית

במהלך חודש יוני נערכה בפרנקפורט תערוכת ACHEMA הבינלאומית, המתקיימת אחת לשלוש שנים. ACHEMA היא התערוכה הגדולה בעולם לחידושי הטכנולוגיה בתעשיות הכימית והביוטכנולוגית. ככזו, היא מושכת אלפי מבקרים מרחבי העולם ומייצרת פלטפורמה בלתי אמצעית למפגש ולהיכרות עם החברות המובילות ועם מהנדסים.

המחלקה להנדסה כימית שלחה השנה לתערוכה ארבעה סטודנטים מצטיינים: שירה ביטון ושלומי ביטון מקמפוס באר־שבע, ושלומה כהן ונעם שנרך מקמפוס אשדוד. את הארבעה ליווה ד"ר כפיר בן הרוש.

רמ"ח הנדסת כימיה בקמפוס באר־שבע, ד"ר אריאלה בורג, ורמ"ח הנדסת כימיה בקמפוס אשדוד, ד"ר מיכל גולדנברג, הביעו את הוקרתן על המסורת החשובה של מתן אפשרות לסטודנטים לבקר בתערוכה: "אין ספק כי החוויה לסטודנטים מיוחדת במינה וכלל אינה מובנת מאליה. זו עוד דוגמה הממחישה את ייחודה של המכללה לעומת מוסדות אקדמיים אחרים".

שלומה כהן מספרת: "עברנו שבוע מהנה ומעשיר. למדנו וראינו מגוון רחב של מערכות מתקדמות בעולם התעשייה הכימית והביוטכנולוגית, בהן ריאקטורים, מערכות הפרדה, משאבות ועוד. זהו מתחם ענק, שאפילו שבוע ימים לא הספיק לנו כדי לראותו במלואו. הכרנו הרבה מאוד חברות וטכנולוגיות, התרשמנו ושאלנו שאלות, ובכל דוכן קיבלנו מלא מזכרות! בין היתר גם ערכנו ביקור בחברת Pfoudler העולמית, המתמחה בייצור ריאקטורים מזכוכית, וחזינו בכל שלבי התהליך. הביקור היה חוויה מדהימה ומעשירה, עם צוות מעולה. תודה למכללה על הבחירה בנו".

ושירה ביטון מוסיפה: "נחשפנו למגוון חברות ענק המציעות שירותים למפעלים, למעבדות ועוד. נהנינו להיחשף לתהליכים ולציוד שעד כה למדנו עליהם באופן תיאורטי, ולקבל הסברים לכל שאלותינו".

אנו עם הפנים קדימה, לחוויה הבאה של ACHEMA 2021!