פתחפתח
לקבלת מידע נוסף
*יש להזין שדות חובה
x סגור

לראשונה באשדוד: מסלול לימודים חדש לתואר ראשון בתקשורת חזותית B.Des

הלימודים לתואר יתפרסו על פני ארבע שנים ויחלו כבר באוקטובר הקרוב * מדובר בבשורה של ממש עבור אלפי צעירים באזור המבקשים לרכוש ידע והשכלה בתחום, ונאלצים כיום לחפש מענה במרכז הארץ ובצפונה

תוכנית לימודים חדשה לתואר ראשון בתקשורת חזותית B.Des עתידה להיפתח בשנה"ל תשפ"ג בקמפוס אשדוד. מדובר בבשורה של ממש עבור צעירים המתגוררים בעיר, שעד כה נאלצו להעתיק את מגוריהם וללמוד במוסדות בערים אחרות בעיקר באזור המרכז והצפון. 

כיום אין תוכניות לימוד דומות באזור ועצם הקמת המחלקה החדשה לתקשורת חזותית ב-SCE תאפשר לחשוף אוכלוסיות נוספות של צעירים לתחום מתפתח ומבוקש זה ולהשתלב בתחומי העיצוב השונים בתעשייה הישראלית. 

מטרת תוכנית הלימודים לתואר ראשון בתקשורת חזותית B.Des היא להצמיח את הדור הבא של המעצבים בישראל, מעצבים בעלי ידע טכנולוגי ואמנותי כאחד, מעצבים יצירתיים בעלי מעוף, גמישות מחשבתית ומוטיבציה אישית. בוגרי התואר יוכלו להשתלב כמעצבים בתעשיות הטכנולוגיות המתקדמות, במערכות החינוך והתרבות, בחברות מובילות, גופי תקשורת, משרדי פרסום, תעשיות דיגיטליות, הייטק ועוד. 

תוכנית הלימודים תיפרס על פני 4 שנים והיא מבוססת על הבנת תפקידי המעצב בעידן של טכנולוגיות מואצות, פורמטים ותכנים משתנים. הלימודים מעניקים בסיס אמנותי רחב הכולל: רישום, איור, וידיאו-ארט, עיצוב בתנועה, אנימציה ועיצוב אינטראקטיבי. קורסי הליבה יתמקדו בעיקר במדיית המסכים השונים - הסמארטפון, הטלוויזיה, המחשב והקולנוע, ובשימוש בקומפוזיציה סטטית ודינמית המשלבת תמונה, טקסט, צבע, תנועה וסאונד לכדי יחידה אחת שלמה, בעלת סמנטיקה תקשורתית. שכר הלימוד יהיה אוניברסיטאי והענקת התואר מותנית באישור המועצה להשכלה הגבוהה (מל"ג). 

את תוכנית הלימודים בקמפוס ירכז המעצב והאנימטור יוסי גוון, שעד לאחרונה ניהל את איגוד מקצועות האנימציה ובמסגרת תפקידיו שימש בתפקידי ארט דיירקטור בחברות תקשורת ואנימציה בינלואמיות. "המחלקה החדשה לתקשורת חזותית בקמפוס אשדוד תפתח את שעריה כשנה לאחר תחילת מסלול הלימודים בבאר שבע ותרחיב את מגוון האפשרויות של הצעירים בדרום שמעוניינים בלימודי תקשורת חזותית שלא היו קיימים לפני. מדובר בבשורה גדולה וחשובה לאלו שאינם מעוניינים לעבור למרכז לצורך לימודים אלו, שם עד עתה נמצאו עיקר ההזדמנויות בתחום", אומר יוסי.

לגבי היתרון של לימודי התואר בתקשורת חזותית במכללה מובילה בתחומי ההנדסה יוסי מסביר: "היכולת של המחלקה לעשות חיבורים בין תחומי ההנדסה השונים הקיימים במכללה היא יוצאת דופן, מהבחינה הזו שהיא מאפשרת לסטודנטים להיחשף לחיבורים האמיתיים הקיימים בתעשייה בין טכנולוגיות חדשות לעיצובי תקשורת חזותית. המשמעות היא שהמחלקה לתקשורת חזותית במכללה תוכל להתרכז גם בכאן ועכשיו אבל גם לכוון את הבוגרים לעתיד הצפוי להם בתעשיות שונות ומגוונות. מדובר ביתרון שיקדם את האזור הן בתחום התרבות והן בתחום תעשיות נוספות שצפויות לצמוח בעיר".

כפי שציין יוסי במהלך השנה האחרונה החל מסלול הלימודים לתואר ראשון בתחום את צעדיו בקמפוס באר שבע, ובין כל הסטודנטים שהחלו השנה את לימודיהם בקמפוס באר שבע מצאנו את שחר אוגלבו, בת 21 מאשדוד, ששמחה לשמוע על פתיחת המחלקה גם באשדוד: "לדעתי הצעירים שמתעניינים בתחום של עיצוב, הבעת מסרים דרך תקשורת חזותית באשדוד ירוויחו מאוד מפתיחת המחלקה. העובדה שיש להם מקום שמאפשר לימודים ברמה גבוהה אבל גם יחס אישי יוסיף המון לתחום המקצועות שאפשר ללמוד ולהשכלה הגבוה בעיר. משהו שעד היום היה קצת חסר בתחום האומנות בעיר".

שחר מוסיפה שהעובדה שמדובר במחלקה חדשה לא מרתיעה ואפילו מוסיפה לתחושת החלוציות, "במהלך השנה הראשונה אני מרגישה שהתפתחתי מלא, אבל גם זכיתי להיות חלק מדור שמפתח את תחום התקשורת החזותית בנגב. העובדה שאנחנו מחזור ראשון במכללה גורמת גם לנו וגם למכללה את השאיפה להוכיח את הכוח של הסטודנטים והרמה הגבוהה פה. כשנרשמתי לא צפיתי שכבר במהלך השנה הראשונה שלי העבודות שלנו כסטודנטים יוצגו בכל כך הרבה הזדמנויות גם במכללה וגם בתערוכות חיצוניות". 

פרופ' יהודה חדד, רקטור SCE: "המחלקה החדשה לתקשורת חזותית B.Des הם חלק ממהלך כולל ללימוד מקצועות העיצוב והאדריכלות ב-SCE. התכנית תענה על הצורך ההולך וגובר ללימודי תקשורת חזותית ואומנות העיצוב, ותיתן מענה לאלפי הצעירים המבקשים להתמחות בתחומים אלו, ונאלצים כיום לחפש מענה לכך במרכז הארץ ובצפונה. לתפיסתנו השכלה גבוהה היא נקודת הפתיחה במסלול הקריירה ופתיחת דלת לעולם התעסוקה. כיום, יותר ויותר צעירים מבינים את החשיבות הרבה של לימודים גבוהים ובחירת המקצוע המתאים והנכון עבורם. עלינו החובה לאפשר להם את ההזדמנות והנגישות להשכלה גבוהה איכותית שתפתח עבור הצעירים את הדרך לקרירה מצליחה ומספקת".