פתחפתח
לקבלת מידע נוסף
*יש להזין שדות חובה
x סגור

כנס טראנסמדיה להשקת המחלקה לתקשורת חזותית

בכנס שחנך את המחלקה החדשה בקמפוס באר שבע דנו בשאלה כיצד הטכנולוגיה משפיעה על המסר והנרטיב ועל דרכי הצגתו

המונח "טראנסמדיה" הינו נושא חם בעולם התקשורת החזותית, בו למעשה נלקחים בחשבון השינויים הטכנולוגיים והפלטפורמות אותן יצרו בתהליך היצירה של שלל דימויים חזותיים והעברת מסרים. בכנס שהוקדש כולו לתחום התקשורת החזותית, הופנה הזרקור לנושא זה כחלק ממגוון סדנאות, פאנלים והרצאות של מומחים בתחום. זהו הכנס האקדמי הראשון שעורכת המחלקה לתקשורת חזותית שנפתחה השנה בקמפוס באר שבע של המכללה, בהובלת ראשת המחלקה נינו ביניאשוילי.

הסדנאות וההרצאות נמשכו יומיים לרווחת הקהל הרחב, ששואף להבין עוד על משמעות השילוב המבעים האמנותיים והחזותיים, עם השינויים הטכנולוגיים במגוון דרכים להעברת מסר בתקשורת חזותית. שיאו של היום השני בכנס נרשם עם הרצאתו של האמן זאב אנגלמאיר ("שושקה"), שהעביר הרצאה מרתקת בנושא "אמנות ואקטיביזם".

ראשת המחלקה לתקשורת חזותית, נינו ביניאשוילי סיפרה, כי ''הכנס הראשון בדרום בתחום התקשורת החזותית עוסק במונח טראנסמדיה - מושג שבו סיפור, עלילה או מיתוג יכולים להתפרס על פני מדיומים שונים. המושג ממחיש את השיטה והאופן של העברת מסר או חוויה דרך סיפור, תוך שימוש בטכנולוגיות שונות. תפקידינו כאנשי חינוך בזירה אקדמית הוא להעניק ידע, לתת כלים להמחשת הדרך ולהרחיב אופקים במסגרת של לימודי עיצוב, אמנות וכיצד אלו יכולים להיות כלים למבע של מגוון מסרים".

לצד ההרצאות והפאנלים, הוצגה במכללה לבאי הכנס תערוכת עבודות של הסטודנטים במחלקה שזוהי שנתם הראשונה בלימודי התואר במחלקה לתקשורת חזותית במכללה. אחת ממטרות הכנס היא לקדם רשתות של תעשייה ותקשורת חזותית בנגב ובכך לקדם תחום תרבותי זה בסביבה.