פתחפתח
לקבלת מידע נוסף
*יש להזין שדות חובה
x סגור

קורס אקדמי שבסופו יוכלו הסטודנטים להקים סטארט אפ

זאת במסגרת שיתוף פעולה עם חברת הייעוץ WeCcelerate

הידיעות הרבות בתקשורת על האקזיטים, חברות הסטארט אפ שקמות וההצלחות בתחום תעשיית ההייטק עושות להם כנפיים, ויותר ויותר סטודנטים מחפשים את מקום הלימוד שייתן להם את הכלים המעשיים הטובים ביותר להצלחה.

שיתוף פעולה ייחודי וראשון מסוגו בין המכללה לחברת הייעוץ WeCcelerate פותח בשנת הלימודים הקרובה תכנית לימודים חדשה. מדובר בתכנית יזמות חדשנית בה סטודנטים מצטיינים יפתחו את המיזם הטכנולוגי שלהם בסיוע וליווי מומחים מנוסים בתחום. התכנית תיפתח לראשונה בשנה"ל תשפ"ג בקמפוס אשדוד בלבד לסטודנטים בשנים ג'-ד'.

התכנית כוללת שני שלבים מרכזיים: קורס אקדמי בניהולם של אנשי WeCcelerate, בו ילמדו הסטודנטים על ממחקרי שוק, סקר צרכנים, מודל עסקי, בניית תכנית שיווק, תכנית פיננסית ועד מצגת משקיעים. בסיום שלב זה ייבחרו רק הסטודנטים בעלי הרעיונות הישימים ביותר להפוך לסטארט-אפ מצליח. לאורך כל אורך הקורס ייהנו הסטודנטים מליווי אישי של אנשי החברה לכל מיזם בתכנית לפי השלבים שנלמדו בקורס האקדמי.

פרט מעניין: עידו סבג, סמנכ"ל הטכנולוגיות של חברת וויסלרייט, הינו בוגר תואר ראשון בהנדסת מכונות ותואר שני בהנדסה ירוקה עם תזה מ-SCE. כסטודנט סבג לקח חלק בתוכנית "מהנדס-יזם", ומתוך הניסיון שהחברה צברה בליווי מאות סטארטאפים וחברות, מגיע לתת כלים פרקטיים לסטודנטים שלב אחד לפני עולם המעשה.

אלון פנחס, מנכ"ל חברת הייעוץ WeCcelerate: "עולם הסטארטאפים הוא עולם מרתק ומעניין. לאורך השנים בהן אנחנו פועלים גיבשנו ידע רב על אופי העבודה, איך מתקדמים בתחום מבחינת המוצר, השיווק וכמובן גיוס ההון לפיתוח. שיתוף הפעולה בין התעשייה לאקדמיה לא חדש, אולם זו הפעם הראשונה שיש הזדמנות לסטודנטים לחוות עבודה של סטארט אפ אמיתי. אני מאמין שבעבודה משותפת טובה נראה כמה סטארטאפים מעניינים מאוד".

פרופ' יהודה חדד, רקטור SCE: "אני מברך על החיבור שנוצר עם בוגר המכללה עידן סבג, עם חברת הייעוץ WeCcelerate ועם מנכ"ל החברה, אלון פנחס. במטרה להכין את הסטודנטים שלנו לשוק העבודה. אנו ב-SCE שמים דגש לא רק על התכנים האקדמיים-העיוניים אלא גם על הפרקטיקום. שיטת הלימוד המונהגת במכללה והמוכרת בשם 'Project Oriented', העוסקת בלימודים לצד התנסות מעשית ומשימות אמיתיות בעולם ההנדסה, מאפשרת לסטודנטים שלנו היכרות הלכה למעשה עם עולם התעסוקה. אני משוכנע שהתוכנית המשותפת לנו ולחברת WeCcelerate תעניק ערך מוסף לסטודנטים ותצייד אותם בארגז כלים יעיל לקראת יציאתם בעתיד לשוק העבודה".