פתחפתח
לקבלת מידע נוסף
*יש להזין שדות חובה
x סגור

חילופי סטודנטים בספרד הניבו פרויקט גמר

דניאל ברן ואייל צימרמן, שני סטודנטים שנה ד' במחלקה להנדסת מכונות, חזרו באחרונה מסמסטר קיץ בספרד. השניים עבדו במהלך הקיץ על פרויקט הגמר שלהם במסגרת שיתוף פעולה של המכללה עם אוניברסיטת UPM במדריד.

המכללה מקיימת במהלך השנה שיתופי פעולה בינלאומיים עם אוניברסיטאות מכל העולם, בהם גם חילופי סטודנטים במסגרת תכנית ארסמוס+ של האיחוד האירופי הפועלת במכללה. התכנית תומכת בקידום השכלה, הכשרה וחינוך של צעירים ונועדה לפעול לשיפור מערכת ההשכלה הגבוהה במדינות השותפות על ידי שיתופי פעולה אקדמיים בינלאומיים.

ברן וצימרמן טסו לספרד בסוף שנת הלימודים השלישית לתואר לסמסטר צפוף ומרוכז של שלושה חודשים. במהלך הסמסטר עבדו הסטודנטים על פרויקט הגמר שלהם. את העבודה על הפרויקט ליוו מנחים מומחים לתחום - פרופ' רוקה סלטארין ומר אלחנדרו רודריגז מספרד, וד"ר איתן פישר ומר יוגב פנחס מהמכללה בארץ.

במהלך שלושת החודשים חקרו הסטודנטים רובוט מקבילי על כננות - רובוט נייד בעל זרועות מכבלים. הסטודנטים חקרו את הבקרה של הרובוט, כמה מהר אפשר להזיז אותו, מרחב העבודה של הרובוט במצבים שונים, ואת מידת הדיוק ההכרחית של תנועת הכבלים. כחלק מפרויקט הגמר שלהם שיפרו גם הסטודנטים את מערכת ההפעלה שלו ובנו לו חלקים נוספים במדפסת תלת-ממד.

ד"ר איתן פישר, המנחה מטעם המכללה, סיפר על תחילת הקשר: "שיתוף הפעולה עם אוניברסיטת UPM במדריד החל בזכות זוג מדענים עולים ממקסיקו שלימדו במכללה - ד"ר משה מנדס וד"ר יערה גרסייה. שיתוף פעולה זה מאפשר לסטודנטים שלנו לעבוד במרחב עבודה חדש, ללמוד תיאוריות שונות ולהכיר מרצים וסטודנטים להנדסה העובדים בצורה שונה מאשר בארץ. שמחנו לראות את התוצר של הסטודנטים שנעשה ברמה גבוהה ביותר".

"ניתנה לנו ההזדמנות לעשות משהו חדש וייחודי", סיפרו הסטודנטים דניאל ברן ואייל צימרמן. "את שלושת החודשים העברנו במחלקה בשם CAR, מכון רובוטיקה ואוטומציה באוניברסיטה. שם פגשנו את המנחה הספרדי, פרופ' סלטארין, ואת  הסטודנטים הספרדיים שעזרו לנו בכל דבר. עבדנו הרבה על תחום התיאוריה משום שזה נושא חדש עבורנו, והיינו צריכים לחקור את הנושא בעצמנו. במהלך העבודה פיתחנו  תחושה של מסוגלות. הצלחנו לפתור בעיות באמצעות למידה של תוכנות שונות ותיאוריות מדעיות. המטרה שלנו הייתה לשפר את המערכת כדי להשוות בין תוצאות תיאורטיות לבין ניסויים במעבדה, להדפיס במדפסת תלת-ממד חלקים חדשים ולדייק את עבודת הרובוט.

"קיבלו אותנו שם בצורה הטובה ביותר, עזרו לנו בכל בעיה והכרנו חברים טובים. בסוף התקופה שנינו קיבלנו ציון 'מצטיין' על הפרויקט, ונציג אותו בכנס הפרויקטים בשבוע הנדסת מכונות שיתקיים ביולי 2019".