פתחפתח
לקבלת מידע נוסף
*יש להזין שדות חובה
x סגור

כנס "מהנדסים חברה 2018"

יד ביונית במדפסת תלת ממד, אפליקציית נגישות לאנשים עם מוגבלויות ופיתוחים מצילי חיים לילדים, הם חלק מפרויקטים הנדסיים חברתיים שהוצגו בכנס "מהנדסים חברה" השנתי

כנס "מהנדסים חברה" פרי יוזמתה של SCE, נערך זו השנה השלישית במטרה לחבר בין עולם ההנדסה לעולם החברה ולהציג פיתוחים הנדסיים בעלי השפעה חברתית. עשרות סטודנטים שנה ד' הציגו את פרויקטי הגמר שלהם שנועדו להביא למציאת פתרונות לאנשים בעלי צרכים חברתיים שונים, לשנות אורחות חיים ולקדם תהליכים לשינוי חברתי.

רועי שטאנג, מנהל לקוחות אסטרטגיים של חברת mobileye, ונטע לי-מאירי, מנהלת התכנית החברתית בארגון הבוגרים של יחידת 8200 היו בין התעשיינים והיזמים שלקחו חלק בכנס וסיפרו על מהפכות טכנולוגיות, על חדשנות ועל מיזמים הנדסיים חברתיים המשמשים מודל להשראה.

במהלך הכנס התקיימה תחרות בין שלושת הצוותים שעלו לגמר בתחרות האקתון "הנדסה מצילת חיים" שהתקיימה בקמפוס המכללה באשדוד. התחרות התקיימה בשיתוף ארגון "בטרם" ונועדה למצוא פתרונות יצירתיים וחדשניים לסוגיות בטיחות של ילדים ונוער.

חבר השופטים הורכב מאנשי אקדמיה, תעשיינים, נציגי ארגונים חברתיים ויזמים ואת הצוותים המתחרים ליוו מנטורים מומחים מהתחומים הרלוונטיים, בהם: שארין פישר, מנהלת אקסלרטור 8200, וד"ר מירון ליבנה, מנכ"ל פייזר ישראל. כמו כן ליוו את הסטודנטים מנטורים מארגון "בטרם", השותף להאקתון, ובהם איילת גלעד, ראש תחום פיתוח, ואביטל אפל פנקס, מנהלת התכנית הלאומית.

פרופ' יהודה חדד, נשיא SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון, סיכם את האירוע: "האקתון 'הנדסה מצילת חיים' מגלם את השילוב בין שני העולמות, אליהם אנחנו חותרים ב-SCE: עולם ההנדסה והעולם החברתי. תוצרי הסטודנטים כולם מעידים הלכה למעשה כיצד אפשר לחולל שינוי חברתי באמצעות פיתוחים טכנולוגיים-הנדסיים. הסטודנטים שלקחו חלק בהאקתון ימשיכו גם בעתידם המקצועי להשתמש ביכולות ההנדסיות וביצירתיות כדי להיות משמעותיים עבור החברה בישראל ובעולם".

הצוות שזכה במקום הראשון בהצבעת משתתפי הכנס הוא צוות "טרם מהנדסים", בו חברים סיון אפטבי, סטודנטית להנדסת מכונות בקמפוס אשדוד; גל דהן, סטודנט להנדסת בניין באשדוד (ובעלה של סיון), ומור דפנה מהמחלקה להנדסת מכונות בקמפוס באר שבע. הם פיתחו את המערכת "MAGEN", המבוססת על חיישני מרחק ובקר חשמלי ומסוגלת לזהות ולהתריע על מעבר של ילדים לאזורים מסוכנים על בסיס מגבלת גובה מוגדר. המערכת מתריעה באמצעות אזעקה ואורות כדי למנוע יציאה למרפסת הבית, גינה בה יש בריכה, מעבר לחדר עם מוצרים מסוכנים וכדומה. הצוות המנצח זכה בפרס כספי של 10,000 שקל.

משה קרוצ'י, דיקן הסטודנטים ויוזם הכנס, התייחס בדבריו לחשיבות ההנדסה עבור האנושות והיכולת של כלים הנדסיים וחידושים טכנולוגיים לשפר אורחות חיים ולהשפיע על תהליכים לשינוי חברתי: "הסטודנטים הם אנשים צעירים, מוכשרים ובעלי חשיבה יצירתית, הם מצויים בשלב משמעותי של למידה ועיצוב אישי. כמוסד מוביל במחקר, בהוראה, ביזמות, אנו רואים חשיבות אדירה בעיצוב הבוגר שלנו ככזה שיודע לשלב בין היכולות ההנדסיות לכישורים ולרגישות החברתית. אנו מאמינים כי המהנדס של העתיד הוא יזם טכנולוגי חברתי שיודע לשלב בין עולמות ההיי-טק לבין החברה. באמצעות הבוגרים שלנו שיוצאים מפה לעולם היזמות והטכנולוגיה, נצליח לייצר תהליכים משמעותיים לשינוי חברתי".

 

לקריאה נוספת בדף האירוע של כנס "מהנדסים חברה 2018" לחצו כאן