פתחפתח
לקבלת מידע נוסף
*יש להזין שדות חובה
x סגור

SCE ייצגה את ישראל בפסטיבל המדע והטכנולוגיה הבין-לאומי במומבאי

ההשתתפות בפסטיבל היא חלק משיתוף פעולה רחב שמקיימת המחלקה לאורך שנים עם מוסדות אקדמיים מחו"ל

בחודש דצמבר האחרון ייצגה SCE את ישראל בפסטיבל המדע והטכנולוגיה השנתי TechFest, שנערך במכון הטכנולוגי ההודי IIT במומבאי. במשלחת השתתפו פרופ' איקו אביטל, ראש המסלול לתיכון ועיצוב המוצר, ושמונה סטודנטים שנה ד' ממסלולי ההתמחות מכטרוניקה ותיכון ועיצוב המוצר במחלקה להנדסת מכונות, קמפוס באר־שבע,

פסטיבל המדע והטכנולוגיה של IIT הוא הגדול מסוגו באסיה. משתתפים בו כ־175,000 סטודנטים, מ־2,500 מכללות ברחבי הודו ו־500 מכללות בעולם, וכן יותר מ־7,000 חברי סגל ומנהלי תאגידים. 20 מדינות הקימו השנה ביתני תצוגה בפסטיבל, בהן ארה"ב, רוסיה, יפן, הולנד, ספרד, גרמניה, סינגפור, הונגריה ועוד.

הפסטיבל, המתמקד בהעמקה ובטיפוח של יצירתיות בהנדסה ובעיצוב, כלל מגוון פעילויות: הרצאות בנושאי אינטליגנציה מלאכותית ומכונות לומדות, תחרויות של רובוטים ומכונות, תצוגות של פרויקטים מתקדמים מהאקדמיה ומהתעשייה, ועוד. אירועי הפסטיבל הם גם פלטפורמה מצוינת ליצירת קשרים עם אוניברסיטאות, מכונים טכנולוגיים ומכללות להנדסה ממדינות שונות.

המשלחת של SCE הציגה פרויקט של רובוט אוטונומי במים, וכן עיצוב של מוצר חדשני המיועד לקורבנות אונס. ההתעניינות בביתן הישראלי במשך חמשת ימי הפסטיבל הייתה גדולה.

מספר ד"ר גדליה מזור, ראש המחלקה להנדסת מכונות: "ההשתתפות בפסטיבל במומבאי היא חלק משיתוף פעולה רחב שמקיימת המחלקה לאורך שנים עם כמה מוסדות אקדמיים מחו"ל. הסטודנטים שנשלחו לייצג את ישראל הם סטודנטים מצטיינים, שזכו במקומות הראשונים בתחרויות הבין־לאומיות שקיימה המחלקה במסגרת אירועי שבוע הנדסת מכונות 2018".