פתחפתח
לקבלת מידע נוסף
*יש להזין שדות חובה
x סגור

נחנך בית הספר לאדריכלות בנגב

באירוע חגיגי התקיים טקס להשקת בית הספר לאדריכלות בנגב של SCE, שהוא הראשון בדרום המדינה

באירוע השקת בית הספר לאדריכלות של SCE, שהוא לא פחות מהיסטורי, הסטודנטיות והסטודנטים בני המחזור הראשון ומשפחותיהם, בכירי המכללה, חברי סגל ואורחים רבים שמעו דברי ברכה חמים משניים מהוגי הרעיון להקמת בית ספר לאדריכלות בבאר שבע והשותפים להגשמת החזון - ראש העיר, מר רוביק דנילוביץ', ורקטור המכללה, פרופ' יהודה חדד; ומפי מי שנבחר להוביל את תוכנית הלימודים, ראש בית הספר, אדר' נתנאל אלפסי.

במסגרת שיתוף הפעולה שכבר נרקם בין בית הספר החדש לאדריכלות של SCE לבין המכון הצרפתי לתרבות ושגרירות צרפת בישראל, התקיימה בערב ההשקה גם הרצאה מקוונת של האדריכל הצרפתי-שוויצרי פיליפ ראהם.

"הקמת בית הספר לאדריכלות של SCE בנגב", אמר פרופ' חדד, "תיתן מענה להתפתחות המואצת של דרום הארץ כאזור עתיר בתעשיות מתקדמות ובמרכזי מחקר ותהווה ופריצת דרך לנגב כולו. מדובר גם בבשורה של ממש עבור צעירים המתגוררים בדרום הארץ, שעד כה נאלצו לרכוש ידע והשכלה בתחום רק באזור המרכז והצפון".

ראש העיר, רוביק דנילוביץ', אמר: "בית הספר לאדריכלות ב-SCE המכללה האקדמית להנדסה על שם סמי שמעון עושה היום היסטוריה, בכך שהוא מכשיר את המחזור הראשון של האדריכלים פורצי הדרך ממש כאן בנגב. בעידן הנוכחי נדרש מהדור הבא של האדריכלים לחלום חלומות גדולים ולא לעצור עד הגשמתם. בזכות הכשרה זו שאני בטוח שצוות בית הספר יעניק לסטודנטים, ובזכות הרבה דמיון ויצירתיות נזכה לעשות את השינוי הדרוש ולהפוך את הנגב לאזור ביקוש לאומי, ובכך להגשים את הציונות וליישב את הנגב שיכול עם מעט יצירתיות להיות לפיתרון המדיני למשבר הדיור הלאומי".

אדר' אלפסי בירך, והוסיף: "בית הספר לאדריכלות בנגב, שאנו משיקים היום, ייחודי מכל כך הרבה סיבות - החל מתוכנית הלימודים ששורה ברוח מכללת SCE ושמה את הסטודנטים במרכז ועד למיקום הייחודי שלו הכולל את הנגב, המדבר ובאר שבע כעיר מטרופולין. כל אחד מהגורמים מאפשר לנו בבית הספר נקודת מבט חדשה ורעננה בענף האדריכלות, המבוססת על מאפייני האזור כמי שחיים פה במהלך הלימודים וצפויים ללמוד במהלך תכנית הלימודים את שלל הגורמים שהופכים את האזור למה שהוא. אני רוצה להודות בראש ובראשונה לפרופ' יהודה חדד שחלם, יזם והקים את בית הספר פה במכללה, לראש העיר מר רוביק דנילוביץ' על התמיכה, לצוות המכללה ובית הספר שעובדים קשה כדי לאפשר לנו את להסמיך את דור האדריכלים המצוין שאנחנו שואפים אליו, וכמובן לסטודנטים שלנו במחזור הראשון על האמון שהם נתנו בנו כשבחרו בבית הספר".

תוכנית הלימודים לתואר ראשון באדריכלות B.Arch תתפרש על פני חמש שנים, בשכר לימוד אוניברסיטאי ותעניק לבוגרות ובוגרי התכנית "ארגז כלים" לתכנון נכון, שימור מבנים, שימוש בכלים טכנולוגיים, קיימות וחדשנות.