פתחפתח
לקבלת מידע נוסף
*יש להזין שדות חובה
x סגור

פיתוח חדשני: רובוט לכיבוי שריפות בעוטף

עידן בלס ומור כהן, שני סטודנטים להנדסת מכונות מקמפוס אשדוד, רתמו את ההנדסה לטובת העצים והיערות בעוטף עזה, והציגו כפרויקט גמר בלימודים רכב סיור אוטונומי לזיהוי שריפות יער. הרכב מסוגל לנוע במרחב לפי מסלול שייקבע על ידי פקודות קוד ולזהות שריפות באמצעות חיישן להבה מתקדם. ברכב יש רכיב ששולח התראה ומאפשר העברת מיקום השריפה לצוותי החירום בזמן אמת.

בזכות הפרויקט שהציגו, הוזמנו מור ועידן להשתתף בשולחן עגול שדן במערכות אוטונומיות בהשתתפות בכירים בתעשייה בתחום מערכות אלו. בשולחן העגול דנו במועד שבו רכבים אוטונומיים יהיו זמינים ונגישים, על האתגרים לפתרון בשוק האוטונומיה, על "המוסר" של מערכות אוטונומיות ובתובנות מהשטח.

עידן בלס אמר: "מניסיון של הפרויקט שעליו עבדנו, לרכב אוטונומי יש יותר יתרונות מחסרונות. בסופו של דבר צריך לתת אמון במערכת האוטונומית בכלל, ובעיקר אם מדברים על כלי רכב אוטונומיים. דובר בשולחן העגול על כך שזה הולך לקרות בשנים הקרובות, בעשור הקרוב. אני מאוד מקווה שכל הסוגייה האוטונומית באמת תגיע למצב שבו האוכלוסייה תיתן אמון. כך נוכל באמת להגיע למצב שרוב האוכלוסיות נוסעות יכולות להגיע ממקום למקום, מעין נהג צמוד".