פתחפתח
לקבלת מידע נוסף
*יש להזין שדות חובה
x סגור

רצים אל התואר: תחרות רובוטים ב-SCE אשדוד

סטודנטים שנה ב' במחלקה להנדסת חשמל ואלקטרוניקה ב-SCE המכללה האקדמית להנדסה אשדוד השתתפו השבוע בתחרות רובוטים במכללה. במסגרת קורס "מבוא לבקרה" התבקשו הסטודנטים לתכנת רובוט שיעבור על קו במסלול, בלי לצאת או ליפול, במהירות הגבוהה ביותר. הסטודנטים התבקשו לכתוב אלגוריתם שיסייע לרובוט לסיים את המסלול בזמן המהיר ביותר.

תחרות זו מצטרפת לשורה ארוכה של פרויקטים ב-SCE המכללה האקדמית להנדסה אשדוד, הנעשים תחת שיטת הלימודים Project Oriented. שיטה זו מבוססת על לימוד תוך עשייה במגוון רחב של שיעורים במהלך התואר. סטודנטים מתנסים בעבודה קבוצתית לפתרון בעיות הנדסיות מהתעשייה, תוך הנחיה אקדמית ופרקטית צמודה המותאמת למציאות משתנה. מטרת שיטת הלימוד Project Oriented היא להכין את הסטודנטים לשוקי העבודה, ומחקרים רבים אף מראים קשר בין הצלחת בוגרים בעולם ההנדסה לבין הלימודים בשיטה זו.

ד"ר אירית יובילר, ראש המחלקה להנדסת חשמל ואלקטרוניקה במכללה, סיפרה: "התחרות נערכה בסביבת הלימוד Project Oriented כדי להכין את הסטודנטים בצורה המיטבית ליציאה לשוק העבודה. כשהסטודנטים יסיימו את הלימודים ויצאו לעבוד כמהנדסי פיתוח הם יתבקשו לדעת לפתור בעיות ולהביא את התיאוריה לכדי יישום.

"פרויקט הסיום של הקורס, תחרות הרובוטים על פס שחור, מסכמת את החומר שלמדו הסטודנטים בשנה האחרונה ומשלבת בין התיאוריה למעשי. המטרה היא שהרובוט יעקוב אחר מסלול קבוע ויסיים בזמן הכי קצר. לכל קבוצה היו שלושה ניסיונות. בין הניסיונות הקבוצות עבדו על הקוד כדי לשפר את המהירות. ברגע שהמהירות שופרה, הרובוט ברח מהמסלול. זו דגמה לחשיבות הבקרה לשמה – מצד אחד צריך שהרובוט יעשה מספר דגימות כדי לא לאבד את המסלול, ומצד שני הצוותים רצו להאיץ את המהירות. בתחרות ראינו כיצד אחד בא על חשבון השני, וכך הם חוו איך בקרה נכונה צריכה להתנהל. הקבוצה שזכתה במקום הראשון ניצחה בפער. הם הציגו חשיבה ייחודית ולכן ניצחו - כמו בעולם העבודה בו המהנדסים מתבקשים לחשיבה יצירתית וייחודית".