פתחפתח
לקבלת מידע נוסף
*יש להזין שדות חובה
x סגור

SCE מקדמת את הבטיחות בדרכים במאמרים ובמחקרים

פרופ' ופא אליאס, ראש המחלקה להנדסת בניין בקמפוס אשדוד, התייחסה לרצף התאונות שהתרחשו באחרונה בכביש 90, ולתפקידו של משרד התחבורה במניעתן באמצעות תשתיות מתאימות ועמידה בהנחיות אותן הוא עצמו קובע.

על פי הנחיות של משרד התחבורה, בדרך ראשית דו-מסלולית צריכים להיות הפרדה ושני נתיבים בכל מסלול. בפקולטות להנדסת בניין מלמדים את הסטודנטים, מהנדסי העתיד, את ההנחיות הללו, אך ישנו פער בין הנחיות לבין המציאות בשטח. פרופ' אליאס ממליצה, אם לא מבצעים הנחיה זו, להוריד את היררכיית הכביש, כדי שלא ייחשב ככביש ראשי; בהתאם צריך להגביל את מהירות הנסיעה ולנקוט אמצעים לשינוי מאפיין הכביש - כמו למשל יצירת עיקולים קטנים, קרצוף הכביש במקטעים מסוימים ועוד.

עוד בנושא בטיוחת בדרכים: מחקר, שנערך ע"י ד"ר תמר בן בסט מהמחלקה להנדסת תעשייה וניהול בקמפוס אשדוד ועמותת "אור ירוק", מצא שיש קשר בין חינוך לבטיחות בדרכים בגיל הרך אל מול הורים שילדיהם לא משתתפים בתוכנית "זה"ב בגן", הפועלת כבר 12 שנה ומיועדת לילדים במסגרות הגן והמחנכת לזהירות בדרכים. לפי המחקר, הורים שילדיהם עוברים הדרכה שבועית בנושא זהירות בדרכים בגני הילדים, מקפידים יותר על התנהגות בטיחותית של ילדיהם במהלך הנסיעה.