פתחפתח
לקבלת מידע נוסף
*יש להזין שדות חובה
x סגור
כנס איכות - דרום בשיתוף התאחדות התעשיינים מרחב דרום, הקריה למחקר גרעיני נגב (קמ"ג) והאיגוד הישראלי לאיכות, התקיים במכללה זו השנה הרביעית * בכנס דנו מומחים מהתעשייה ומהאקדמיה בנושא האיכות בעידן הייצור המתקדם, הדיגיטציה ואיומי הסייבר, והוענק אות הנגב למצוינות באיכות למנהלת האיכות של חברת גביש טכנולוגיות

כנס האיכות של הדרום התקיים בפעם הרביעית בקמפוס באר שבע של SCE, והפך למסורת בנגב. לכנס הגיעו מומחי ואנשי האיכות מעולמות התעשייה, השירות, הבריאות, המסחר, הצבא והאקדמיה. המשתתפים התכנסו לפאנלים שונים, בהם דנו בהשפעות, התמורות והשיפורים המתמידים בתחומי הבטחת האיכות על רקע ההתקדמות הטכנולוגית והסייבר. בין היתר, שיתפו מניסיונם נציגי קמ"ג, רשות המסים, חיל האוויר, HP Indigo Israel, ועוד.

במהלך הכנס העניקו השותפים את אות הנגב השנתי למצוינות באיכות, זו השנה השלישית. השנה החליטה ועדת האות על הענקתו לגברת לאה שקד (51), תושבת מיתר, מנהלת האיכות בחברת גביש טכנולוגיות בע"מ, הפועלת בעומר. לשקד ניסיון של 20 שנה בתעשייה, במגוון תפקידים, והינה בעלת תואר ראשון בניהול ובקרה תעשייתית ומהנדסת איכות CQE. בין נימוקי הבחירה צוין, כי שקד, כמנהלת האיכות בחברה תעשייתית בינונית, מובילה את תחום האיכות והמצוינות והביאה לשיפור מתמיד באיכות והמצוינות בחברה. כאחראית תחום האיכות בחברה חוללה לאה מהפכה בעשור האחרון הן בתחום בקרת האיכות, מיכון טכנולוגי, הכשרת עובדים ופיתוח קריטריונים. שקד הודתה לחברי הוועדה והשותפים מארגני הכנס, וסיפרה בנאומה על חשיבות תחום האיכות עבורה: "קיימת חשיבות רבה לבסס את מקצועיותו וחשיבותו של מנהל האיכות בארגונים. כולי תקווה שבארגונים רבים נוספים מנהלים בכירים יבינו את התרומה של מקצוע האיכות ובכך נראה שינוי תפיסתי שיסייע להוביל ארגונים רבים".

פרופ' דורית תבור, יו"ר הכנס, ציינה בנאומה את "ההיענות הגדולה לכנס מצד גורמים בתעשייה ובאקדמיה. אנו כאקדמיה נמשיך להוביל בתחום התעשייה והמחקר למען תחום האיכות והמצוינות".

נשיא המכללה, פרופ' יהודה חדד, בירך: "איכות הוא בין התהליכים שאנו במכללה מקדמים, משום שכך אנו מאמינים שאפשר להגיע למצוינות. באחד הכנסים הקודמים ביקשנו לחשוב יחד איתכם איך עושים איכות בחינוך. הפעם אני מציע לחשוב על איכות בשירות. השירות היום נמצא בכל מקום ומלווה אותנו בכל שלב. אין מצוינות בלי איכות, ולכן חשוב גם לבדוק איך עושים איכות בתחומים הנוגעים לשירות ללקוח או לאזרח. אני שמח שאנחנו שותפים ומארחים את הכנס, ואני מברך את לאה שקד על קבלת אות המצוינות".

ראש העיר באר שבע, רוביק דנילוביץ', אמר: "המדינה שלנו מתקיימת במרחב הלא צפוי ולא שפוי אך ורק בזכות האיכות. הקיום שלנו פה מותנה ביכולות השכליות שלנו. מדינת ישראל היא מדינה חזקה כיוון שהיא תמיד חושבת כמה צעדים לפני כולם. ביום שאנחנו ניאלץ לרוץ אחרי העולם ולא הם אחרינו, זאת תהיה הבעיה הכי גדולה של מדינת ישראל. היום אנחנו כל הזמן מקדימים, כל הזמן יוצרים מציאות חדשה וזה הרבה בזכות האקדמיה והרצון לשפר ולהגיע לאיכות הגבוהה ביותר. אחד הדברים שלקחתי על עצמי הוא נושא איכות השירות. הוואטסאפ הוא כלי העבודה המרכזי אצלי. הרגלתי את התושבים שהם יכולים לפנות חופשי. אנחנו כולנו צריכים להתרגל לעובדה, כי אנחנו משרתים של הציבור. כל פיתוח שאנו עושים נועד בסופו של דבר לגעת באזרח ולמען האזרחים. זאת המשמעות של איכות ועלינו כל הזמן להשתפר".

שרון אנקר, נציג האיגוד הישראלי לאיכות בדרום, הוסיף: "האיכות היא ערך עליון עבור ארגונים המעוניינים להצטיין. האיגוד הישראלי לאיכות פועל לכינון מפגשים רב-תחומיים בנושא האיכות לצורך שיפור האיכות. אני בטוח שהמשתתפים יצאו מהכנס היום עם ידע נרחב יותר בתחום".

אביב חצבני, מנהל המרחב דרום בהתאחדות התעשיינים, אמר: "תחום האיכות הוא נושא שחשוב לנו מאוד לקדם. כבר שלוש שנים אנחנו מקיימים אחת לחודש פורום מקצועי בשיתוף קמ"ג והאיגוד הישראלי לאיכות ובהשתתפות מנהלי איכות של מפעלי הדרום. אני מאמין שתחום האיכות רק ילך ויתפתח בתעשייה".