פתחפתח
לקבלת מידע נוסף
*יש להזין שדות חובה
x סגור

האקתון הפסטה במחלקה להנדסת בניין

בחודש ינואר התקיימה תחרות הגשרים מפסטה של המחלקה להנדסת בניין. כשבוע לפני התחרות קיימו הסטודנטים האקתון במהלכו תכננו ובנו את הגשרים לאחר שקיבלו את הוראות התחרות.
את הגשרים בנו הסטודנטים לפי מספר חוקים - חומר העבודה חייב להיות רק 500 גרם פסטה (חבילה אחת), לחיבורים בין המוטות מותר להשתמש בדבק חם וחבל דק בלבד, הגשר צריך להיות באורך של מטר אחד, בגובה של עד 50 ס"מ וברוחב מינימלי של 5 ס"מ.

במהלך התחרות הציבו הצוותים את המבנה שבנו כך שהוא בין 2 משטחים המרוחקים מטר אחד זה מזה. לאחר שהציבו את הגשרים במקום, החלו הצוותים להעמיס על הגשר משקולות במטרה לבחון מתי הוא נשבר וכמה הוא יכול לשאת. למרות התנאים הקיצוניים הצליחו צוותים רבים להגיע למשקלים מרשימים, והצוות הזוכה הצליח להגיע למשקל המקסימלי של 23 ק"ג. בתחרות זו השימוש בפסטה כחומר גלם מראה לסטודנטים כיצד ניתן ליישם תאוריות שונות על חומרים שונים וכיצד חומרים שונים מגיבים ללחץ, משיכה וכדומה.

"תחרות גשר הפסטה שקיימנו במחלקה היא חלק מתכנית Project Oriented שמנהיגה המכללה", סיפר ד"ר דגן בקון-מזור, ראש המחלקה להנדסת בניין. "שיטה זו מבוססת על לימוד תוך עשייה במגוון רחב של שיעורים במהלך התואר. סטודנטים מתנסים בעבודה קבוצתית לפתרון בעיות הנדסיות מהתעשייה, תוך הנחיה אקדמית ופרקטית צמודה המותאמת למציאות משתנה. אנו מקיימים את התחרויות כדי לתת לסטודנטים שלנו להתנסות בבנייה ותכנון של מוצרים מוחשיים. כך הסטודנטים מבינים יותר טוב את החומר התיאורטי ומיישמים את מה שלמדו מהמרצים במחלקה. משיחות עם הסטודנטים אנו רואים כיצד החומר שהם למדו בא לידי ביטוי, גורם להם לחשוב מחוץ לדפים ולראות את הדברים בצורה מוחשית. תכונות אלו הן הכרחיות לכל מהנדס בניין ולכן, מעבר להוואי המחלקתי, מדובר במשימות מהותיות התורמות לאיכות הסטודנטים".