פתחפתח
לקבלת מידע נוסף
*יש להזין שדות חובה
x סגור

פותחים שנת לימודים עם פקולטה חדשה

תחילת שנת הלימודים תשפ"ב עומדת בסימן השקת הפקולטה לעיצוב ואדריכלות, בה יפעלו בשלב ראשון שתי מחלקות, אדריכלות ותקשורת חזותית

עם פתיחת שנת הלימודים גם אנחנו מתחדשים: ביום ראשון הקרוב תיחנך הפקולטה החדשה לעיצוב ואדריכלות, עם מסלולי לימודים לתואר ראשון באדריכלות B.Arch ולתואר ראשון בתקשורת חזותית B.Des. הפקולטה לעיצוב ואדריכלות תיתן מענה להתפתחות המואצת של דרום הארץ כאזור עתיר בתעשיות מתקדמות ובמרכזי מחקר ותהווה פריצת דרך לנגב כולו. מדובר גם בבשורה של ממש עבור צעירים המתגוררים בדרום הארץ, שעד כה נאלצו לרכוש ידע והשכלה בתחום רק באזור המרכז והצפון.

בראש המחלקה לאדריכלות יעמוד אדריכל נתנאל אלפסי, בוגר ארכיטקטורה בהצטיינות מאוניברסיטת ת"א ותואר שני בפילוסופיה. הוא מומחה בחדשנות טכנולוגית באדריכלות, הציג בתערוכות רבות בארץ ובעולם וזכה בפרסים יוקרתיים, בהם מקרן התרבות אמריקה-ישראל.

מטרת תוכנית הלימודים לתואר ראשון באדריכלות B.Arch היא להכשיר את הדור הבא של האדריכלים והאדריכליות בישראל, מתכנני הערים ולהעניק להם "ארגז כלים" לתכנון נכון, שימור מבנים, שימוש בכלים טכנולוגיים, קיימות וחדשנות. בוגרות ובוגרי לימודי אדריכלות יהיו בעלי יכולת לתכנן מבנים ומכלולים אורבניים ואזוריים תוך התחשבות בהיבטים גלובליים-סביבתיים ומקומיים, תוך שימוש בטכנולוגיות מתקדמות וחדשניות; כל זאת תוך פיתוח אחריות חברתית-ביקורתית.

במהלך לימודי תואר ראשון באדריכלות יקבלו הסטודנטיות והסטודנטים הכשרה להתמודדות עם האופי הבינתחומי של המקצוע והמעטפת המלאה לעיצוב ולתכנון מבנים מיסודם. הלימודים יתקיימו הן בעבודה אינדיבידואלית והן בעבודה קבוצתית. תהליכי הלמידה ייעשו באולמות הסטודיו לתכנון, בכיתות ייעודיות, במעבדות, בסדנאות, בסמינרים, בסיורים וכן בסדרות של הרצאות של חברי הסגל ומרצים אורחים. תוכנית הלימודים תתפרש על פני חמש שנים. שכר הלימוד יהיה אוניברסיטאי והענקת התואר מותנית באישור המועצה להשכלה הגבוהה (מל"ג).

בראש התוכנית לתקשורת חזותית עומדת נינו ביניאשווילי, יוצרת ואשת חינוך, בוגרת תואר שני בתכנית ל-Storytelling מהאקדמיה לאמנות ועיצוב בשטוקהולם, וזוכת פרסים רבים, בהם מדליית הזהב של פרס מוזיאון ישראל לאיור.

מטרת תוכנית הלימודים לתואר ראשון בתקשורת חזותית B.Des היא להצמיח את הדור הבא של המעצבים בישראל, שיהיו בעלי ידע טכנולוגי ואמנותי כאחד, יצירתיים, בעלי מעוף, גמישות מחשבתית ומוטיבציה אישית. בוגרי התואר יוכלו להשתלב כמעצבים בתעשיות הטכנולוגיות המתקדמות, במערכות החינוך והתרבות, בחברות מובילות, בגופי תקשורת, במשרדי פרסום, בתעשיות דיגיטליות, בהייטק ועוד.

תוכנית הלימודים תתפרש על פני 4 שנים והיא מבוססת על הבנת תפקידי המעצב בעידן של טכנולוגיות מואצות, פורמטים ותכנים משתנים. הלימודים מעניקים בסיס אמנותי רחב הכולל: רישום, איור, וידיאו-ארט, עיצוב בתנועה, אנימציה ועיצוב אינטראקטיבי. קורסי הליבה יתמקדו בעיקר במדיית המסכים השונים - הסמארטפון, הטלוויזיה, המחשב והקולנוע, ובשימוש בקומפוזיציה סטטית ודינמית המשלבת תמונה, טקסט, צבע, תנועה וסאונד לכדי יחידה אחת שלמה, בעלת סמנטיקה תקשורתית. שכר הלימוד יהיה אוניברסיטאי והענקת התואר מותנית באישור המועצה להשכלה הגבוהה (מל"ג).

פרופ' יהודה חדד, רקטור SCE: "אני גאה על כך שלאורך השנים SCE הצמיחה את מיטב המהנדסים, ועתה תכשיר גם את הדור הבא של האדריכלים והמעצבים בישראל. לתפיסתנו, השכלה גבוהה היא נקודת הפתיחה במסלול הקריירה ופתיחת דלת לעולם התעסוקה. כיום יותר ויותר צעירים מבינים את החשיבות הרבה של לימודים גבוהים ובחירת המקצוע המתאים והנכון עבורם. עלינו החובה לאפשר להם את ההזדמנות והנגישות להשכלה גבוהה איכותית שתפתח עבור הצעירים את הדרך לקריירה מצליחה ומספקת".

נאחל הצלחה לסטודנטיות ולסטודנטים שילמדו בפקולטה החדשה לעיצוב ולאדריכלות!