פתחפתח
לקבלת מידע נוסף
*יש להזין שדות חובה
x סגור

פותחים את שנת הלימודים תש"ף ב-SCE

אלפי סטודנטים נכנסו בשערי המכללה ומאות החלו את דרכם בעולם ההנדסה * לרגל פתיחת שנה"ל יזמנו סקר: עד כמה ההורים משפיעים בבחירת תחום הלימודים של ילדיהם ותומכים בהם כלכלית

שנת לימודים אקדמית חדשה, תש"ף, נפתחה ב-SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון. 5,500 סטודנטים את שנת הלימודים ומהם כ-1,500 סטודנטים חדשים שנכנסו לראשונה בשערי האקדמיה. לכבוד השנה החדשה המכללה מציגה קורסים חדשים שילמדו השנה במטרה להעניק לסטודנטים את ההכנה הטובה ביותר לעולם העבודה המשתנה בסוף התואר.

לקראת השנה החדשה הוסיפו במכללה מספר קורסים חדשים בהתאם לדרישות השוק והטכנולוגיה המשתנה. גם הקורסים החדשים מצטרפים לשיטת הלימוד המונהגת במכללה בשם "Project Oriented" העוסקת בלימודים לצד התנסות מעשית המדמה את עולם התעסוקה. כך לדוגמה סטודנטים להנדסת תוכנה השנה יוכלו לבחור בקורס "בלוקצ'יין" למטבעות וירטואליים ופעולות עסקיות באינטרנט. בקורס ילמדו הסטודנטים על הטכנולוגיה ויישומיה השונים, שמירת מידע, חוזים חכמים וכדומה. קורס נוסף שנפתח השנה לסטודנטים במחלקה להנדסה כימית, "בנייה ירוקה בישראל". מטרת הקורס היא להבין את התפיסה של תכנון ובנייה ירוקה מבחינת שמירה והבנת הסביבה והכרות עם יכולות טכנולוגיות ותכנוניות בתחום.

פרופ' יהודה חדד, נשיא המכללה, בירך את הסטודנטים לפתיחת שנת הלימודים: "מדי שנה אני מתרגש לפתוח את שנת הלימודים ולקבל אל המכללה את אלפי הסטודנטים החוזרים והחדשים. אני מאמין שגם השנה הסטודנטים שלנו יובילו את העתיד עם פרויקטים מהפכניים למען עתיד טוב יותר. אני מאחל לכולנו שנה מוצלחת, שנה של המצאות ומציאת פתרונות ובעיקר שנה של לימודים ופיתוח אישי".

סקר השפעה ותמיכה של הורי הסטודנטים

לקראת פתיחת שנת הלימודים יזמנו סקר, שביקש לבדוק מהי עמדת הציבור באשר להשפעת ההורים על נטיית בחירת תחום הלימודים של ילדיהם ועד כמה ההורים תומכים בהם כלכלית במהלך התואר.

מהסקר עולה, כי רוב הציבור הכללי (53% מהם) ורוב הצעירים בישראל (59%) סבורים כי להורים השפעה מכרעת בכל הקשור לבחירת תחום הלימודים.

לשאלת התמיכה הכלכלית, 87% מהציבור סבורים שההורים עוזרים במידה כזו או אחרת בכל הקשור להוצאות כספיות של ילדיהם הסטודנטים. לדעת המשיבים רוב העזרה היא בשכר לימוד, אבל כפי שחלקכם ודאי מכירים מהחיים עצמם, רוב האנשים סבורים או יודעים שישנה עזרה לסטודנטים מצד הוריהם בשורה של צרכים - החל כאמור מתשלום שכר לימוד (78%) ושכר הדירה (60%), דרך רכישת מזון ומוצרי צריכה (49%) ותשלום חשבונות (36%) ועד אחזקת רכב (28%) ומתן הלוואות (18%).

הסקר, נציין, בוצע ע"י יפעת מחקרי מדיה ונערך בקרב מדגם מייצג של האוכלוסיה בישראל בקרב 507 איש בגילאי 18-80.