פתחפתח
לקבלת מידע נוסף
*יש להזין שדות חובה
x סגור

מור פרץ הוא בוגר SCE הראשון הזוכה לקבל תואר פרופ'

סגירת מעגל אקדמית נאה:  מור פרץ, שהחל את דרכו בעולם ההנדסה ב-SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון בבירת הנגב, קיבל את תואר הפרופ' שלו באוניברסיטת בן גוריון, זאת לאחר שעמד בכל הקריטריונים של האוניברסיטה, בה הוא מועסק כאיש סגל אקדמי בכיר וכראש מרכז.

דרכו האקדמית של פרופ' פרץ החלה לאחר שנפצע בזמן שירותו הצבאי; אז, הוא פגש את פרופ' סעד תפוחי מ-SCE ששכנע אותו ללמוד הנדסת חשמל ואלקטרוניקה במכללה. "הכרתי את פרופ' תפוחי, באותו הזמן שביצעתי שיקום בבית החולים", מספר פרץ. "הוא עזר לי בכל הקשור להרשמה, וגם במהלך הלימודים. לא הייתי מצליח לסיים תואר בהנדסה בלי התמיכה שלו ושל מכללת סמי שמעון".

לאחר מכן המשיך פרץ לתואר שני ודוקטורט באב"ג, ואף עשה פוסט-דוקטורט בטורונטו, קנדה. הוא נשאר בקשר עם המרצים במכללה, המברכים אותו בימים אלה, על קבלת התואר המכובד. פרופ' פרץ הקים ומנהל את המרכז לאלקטרוניקת הספק ומעגלים מוכללים בבן גוריון. במסגרת פעילות המרכז, הוא עובד כיום מול החברות המובילות בשוק, ויחד עם סטודנטים לתואר שני ולדוקטורט מבצע מחקרים שונים. "אנו עובדים על פרויקטים עם תעשיות אזרחיות וביטחוניות מהמובילות בארץ וגם בעולם: רפאל, אלביט, טאוור-ג'אז, וישיי, ועוד. בשש השנים האחרונות גייסתי יותר מ-12 מיליון שקלים למחקר", הוא מספר.

לדברי פרץ, המחקר המתקיים במרכז שלו, שמתמקד בניהול אנרגיה בתהליכים ממוזערים, נוגע לכל תחומי החיים, והוא בעל פוטנציאל לפיתוחים עתידיים בתחום ניצול החשמל. "הפעילות שלנו משלבת בין אלקטרוניקה אנלוגית ודיגיטלית ובין יכולות עיבוד נתונים ומזעור. אנחנו מרכזים את כל היכולות של חומרה אלקטרונית תחת חטיבה אחת. זה היה החזון שלי, והיום אני מסתכל אחורה, ויכול להגיד שהחזון התגשם".

פרופ' פרץ שמח לדבר על החשיבות של SCE, שבראשות הנשיא פרופ' יהודה חדד: "הקמת המכללה היא חזון שהתגשם; לא בטוח שהייתי מצליח להגיע למקום שלי כיום, בלי ההזדמנות שסיפקה לי סמי שמעון. גם חבריי ללימודים מהמכללה נמצאים היום בתפקידים בכירים בחברות מובילות ביותר במשק, וחלקם אף הקימו חברות סטארט-אפ בעצמם. בוגרים של  SCE, המגיעים אליי כיום לתואר שני באב"ג, הם ההוכחה לצדקת דרכה של המכללה".