פתחפתח
לקבלת מידע נוסף
*יש להזין שדות חובה
x סגור

התנועה שתקדם יוזמות קהילתיות בעיר

שיתוף פעולה בין המחלקה לתקשורת חזותית, קמפוס באר שבע, לפדרציית מונטריאול, הפגיש באחרונה את הסטודנטיות והסטודנטים עם יזמים קהילתיים בעיר העתיקה ושכונה ג'.

המפגשים התקיימו כחלק מקורס "מבוא לעיצוב גרפי בתנועה", שנערך בשנה ב' של התואר. במפגשים הסטודנטים פוגשים לראשונה את היכולת להביע בתנועה את תוצריהם באמצעות קטעי וידיאו קצרים ואנימציה. בנוסף, ניתנת לסטודנטים הזדמנות לשמוע על מגוון המיזמים הקהילתיים המתקיימים במרחבים העירוניים, מפי עובדים סוציאליים ופעילים קהילתיים המלווים את היוזמות בזכות הפדרציה.

אל היזמים הגיעו הסטודנטים בזכות מעורבותה של המחלקה לעבודה קהילתית בעיריית באר שבע שחיברה בין כלל הגורמים. בין המיזמים אליהם נחשפו הסטודנטים: המאבק של תושבי שכונה ג' לשימור קולנוע אורות הוותיק, הממוקם בלב השכונה והפיכתו למוקד פעילות קהילתי; פעילות בפארק המעפילים בשכונה ג', בה מתקיימת סדנה לתיקון אופניים אליה מגיעים תושבי השכונה והסביבה, ובאמצעותה נוצר מרקם קהילתי מחובר של אנשים שונים שנפגשים סביב נושא אחד. בעיר העתיקה פגשו הסטודנטים את אנשי עמותת שבועת האדמה וחוות בארי, שם נוצרים מפגשים בין תושבים סביב עבודת האדמה, גידול ירקות, צמחים וחיבור לטבע. לסיום פגשו הסטודנטים את קהילת העסקים של העיר העתיקה, המהווה התארגנות של עסקים שפועלים בשעות הערב והלילה - הפאבים, הגלריות והמסעדות - בניסיון ליצור רשת קשרים שתחזק את אזור הבילוי בעיר ותהפוך אותו לבטוח ומזמין יותר עבור הציבור הרחב.

מן הרשמים הצילומים וההקלטות שנאספו בסיור המרתק ייצרו הסטודנטים מסרים ויזואליים בתנועה, מתוך כוונה לעורר מודעות להתערבויות קהילתיות אלו, ולעודד יוזמות דומות במרחב העירוני. בסוף השנה יהפכו עבודות הסטודנטים במחלקה לתערוכה ייחודית ויוצאת דופן שתהיה פתוחה לקהל הרחב.

פדרציית מונטריאול פועלת בעיר למעלה משני עשורים על מנת לקדם ולפתח את הנגב. פעולותיה מביאות ליצירת תמריצים השכלתיים וחברתיים במחוז, מהם נוצרים קשרים אישיים וקרובים בין חברי הקהילות השונות במרחב.