פתחפתח
לקבלת מידע נוסף
*יש להזין שדות חובה
x סגור

מפגש חשיפה לתפקיד המהנדסת במשרד הביטחון

במפגש המקוון סטודנטיות להנדסה מכל המחלקות שמעו הרצאות של בכירות במשרד הביטחון בנוגע לעבודה במשרד, כיצד לגשת למכרזים ומהם תפקידי המהנדסות בארגון

כחלק מתכנית SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון לפיתוח ושילוב נשים מהנדסות בתעשייה, התקיים מפגש מקוון בין סטודנטיות במכללה לבין בכירות במשרד הביטחון. מטרת המפגש היתה להציג לסטודנטיות את התפקידים השונים במשרד על מנת שתשתתפנה במכרזים.

במפגש, שיזמה פרופ' דורית תבור, יועצת הנשיא להוגנות מגדרית, השתתפו מירב עמיר בן אבי, ראש היחידה לניהול האיכות והממונה על השוויון המגדרי במשרד הביטחון, וורד ליטבק, מנהלת פרויקטים וראש חטיבת הפרויקטים באגף ההנדסה והבינוי במשרד הביטחון.

מירב הציגה את פעילות משרד הביטחון ואת האופן שבו נשים יכולות להשתלב במסגרתו. היא הציגה את תפקידי המשרד, היתרונות בעבודה במשרד הביטחון ואת אגפי המשרד בדגש על מנהל הרכש, ההנדסה והבינוי, פיתוח ומחקר, היחידה למנהל ומעבר צה"ל דרומה ועוד.

בהמשך הציגה ורד את סיפורה האישי. ורד, בוגרת המכללה תואר ראשון בהנדסת חשמל ותואר שני בתעשייה וניהול, סיפרה על החוויה האישית שלה כמהנדסת במשרד הביטחון ועל הסיפוק האדיר שיש לה מעבודתה. היא שיתפה כיצד החלה את דרכה בחברת אינטל וכיצד עברה במהלך השנים מתפקיד לתפקיד והתקדמה מחברה לחברה, צברה ניסיון, יצרה הזדמנויות, דחפה וסללה לעצמה את הדרך עד שהגיעה לאן שרצתה. לסיום, ניתנה הבמה לסטודנטיות מכל המחלקות במכללה ומשני הקמפוסים, לשאול שאלות, להתעניין ולקבל ייעוץ.

"עשרות סטודנטיות מאשדוד ובאר שבע נרשמו למפגש", סיפרה פרופ' תבור. "יזמנו את המפגש כדי לדרבן את הסטודנטיות להציג מועמדות לתפקידים במשרד הביטחון. המשרד הוא מקום עבודה שנתפס גברי ולכן נשים נמנעות מלגשת למכרזים. לשמחתי, מספר סטודנטיות כבר הגישו את מועמדותן למשרות שונות במשרד ובשבועות הקרובים יחלו בתהליכי המיון. אני מאחלת להן בהצלחה ובכל מקרה שישאפו רחוק ויבינו כי הן ראויות לכל משרה בכל מקום".