פתחפתח
לקבלת מידע נוסף
*יש להזין שדות חובה
x סגור

מרתון של האקתון במחלקה להנדסת בניין

במחלקה להנדסת בניין ב-SCE קיימו מספר תחרויות בתחומים שונים, הקשורים לעולם הבנייה והחומרים, במטרה לדמות לסטודנטים להנדסה אתגרים מהעולם האמיתי בו יעבדו בעתיד כמהנדסי בניין

לקראת סוף השנה האקדמית קיימה המחלקה להנדסת בניין מספר תחרויות בתחומים שונים. המחלקה קיימה שלושה האקתונים, זה אחר זה, שעסקו בנושאי חומרי בנייה, אדריכלות ותכנון, ובנייה חדשה באמצעות טכנולוגיות מתקדמות.

את סדרת התחרויות פתח האקתון בקורס "תכנון אדריכלי", שבמסגרתו התבקשו סטודנטים שנה א' במחלקה להנדסת בניין לבנות גרם מדרגות; זאת בקורס של של ד"ר מרטין סמיט, אנדריי דויטש ונאווה בז'ה. במהלך הסמסטר הסטודנטים תכננו בית מגורים דו-קומתי והתבקשו לבנות את מהלך המדרגות מתכנית הבית שתכננו ושרטטו.

מיד אחריו התחרו סטודנטים משנה ב' בהאקתון חומרי בנייה, בהנחיית טל ידלין, בו התבקשו לחקור חומרי בנייה שונים ולהציג בפני ועדת שופטים מתחום הבנייה את התוצרים שלהם. בסיום התחרות הסטודנטים העמידו את הפרויקטים שלהם בתערוכה לימודית במסדרונות המכללה ועברו בין הפרויקטים השונים במטרה ללמוד על חומרי הבנייה השונים דרך הפרויקטים של חבריהם ללימודים.

את השבוע חתם ההאקתון השלישי והאחרון לסטודנטים שנים ג' ו-ד' במחלקה, שנעשה בקורס "טכנולוגיות מתקדמות בבנייה". הסטודנטים הגישו תכנית בנייה לרשת מלונות שייבנו בפס ייצור ויורכבו בשטח. מגמת הבנייה החכמה, שבה מייצרים את חלקי הבניין במפעל ומרכיבים בשטח, תופסת תאוצה וחברות בנייה רבות כבר משתמשות בשיטה זו.

"ההאקתון הוא דרך טובה לאפשר לסטודנטים להתבטא, להתנסות בעבודה מעשית בתחום, ולבדוק הבנה של החומר הנלמד במהלך השנה", סיפר ד"ר דגן בקון-מזור, ראש המחלקה להנדסת בניין בקמפוס באר שבע של המכללה. "בתחרויות השונות שהתקיימו השבוע נתנו לסטודנטים להתנסות באתגרים עמם יתמודדו בשוק העבודה בעתיד. לדוגמה, הקורס באדריכלות נועד לתת לסטודנטים שפה משותפת עם אדריכלים, עמם יעבדו באופן צמוד. הסטודנטים הבינו שבעולם האמיתי הדברים נראים ומתנהגים אחרת מאשר בשרטוט. שיטות בנייה לא קונבנציונליות מיושמות כיום בפרויקטים רבים בארץ ובעולם והמטרה היא להקנות לסטודנטים ידע פרקטי בעולמות התוכן בהם יעבדו והיכרות עם תנאי השטח ודרישות השוק".