פתחפתח
לקבלת מידע נוסף
*יש להזין שדות חובה
x סגור

הדרך של האחים לנקרי לתואר בהנדסה

שבוע מרגש בבית משפחת לנקרי באשדוד: התאומים מתני ויוגב זכו לקבל באותו השבוע את התארים שלהם בהנדסה

מתני לנקרי (30) מאשדוד, שסיים את התואר בהנדסת בניין בשנת 2019, היה אמור לקבל את הדיפלומה אשתקד, אך עקב הקורונה הטקס נדחה. במקרה הזה הדחייה השתלמה למשפחה: כך יצא שבשבוע אחד זכו לקבל את התעודות בטקסי הענקת תארים בקמפוס אשדוד שני האחים התאומים, מתני כאמור ויוגב שסיים לימודיו בשנה שעברה.

"בלימודים בתיכון לא ממש השקעתי. אף פעם לא התחברתי למסגרת. ידעתי מה אני אוהב ורוצה לעשות, אבל לא מצאתי איך לממש את עצמי בתוך המסגרת. ברגע שהגעתי למכללה כבר ידעתי שזה הזמן לתת את כל מה שאני יכול לתת כדי להצליח", מספר מתני. הוא סיים מכינה והתקבל ללימודים, לא לפני שהוצע לו להיות חונך במכינות לבאים אחריו. "בתואר השקעתי וניסיתי להתבלט כמה שיותר", הוא מסביר את העובדה שהיה מצטיין דיקן 3 שנים במהלך התואר, והשתתף בתכנית חילופי סטודנטים בלאס וגאס, אליה התקבל בזכות הישיגיו בלימודי התואר.

במסגרת שיתוף הפעולה המיוחד בין SCE לאוניברסיטה בנבאדה, יצר מתני קשר עם פרופסורים בעלי שם עולמי וצבר ידע בתחום. בשנתיים האחרונות הוא עובד בחברת תכנון וקונסטרוקציה מהמובילות בארץ ונוטל חלק בפרויקטים גדולים ומגוונים.

כשנשאל על חוויית הלמידה המשותפת עם אחיו יוגב במכללה, אמר: "האמת היא שלא פגשתי אותו הרבה במהלך התואר. בהתחלה היינו נפגשים מדי פעם במסדרונות ושואלים אחד את השני איך הולך, אבל כל אחד מאתנו היה שקוע בלימודים שלו. מדי פעם הייתי עוזר לו, אבל בסופו של דבר כל אחד מאיתנו עשה את הדרך שלו בעצמו".

מתני כנראה מצטנע בכל הקשור לחלקו בהצלחת אחיו. מספר יוגב, שקיבל את התואר הראשון שלו בהנדסת מכונות: "העובדה שאח שלי למד הרבה קורסים חופפים לאלו שלי עזרה מאוד. היו מקרים שבהם דברים נשמעו לי סינית, ובאתי אליו וביקשתי שיסביר לי. היו גם מקרים שבהם היינו נפגשים בבית אצל ההורים בסופי שבוע ומדברים על הלימודים או מנהלים שיחה על הדברים שחשוב שנדע. זה בהחלט סייע לי".