פתחפתח
לקבלת מידע נוסף
*יש להזין שדות חובה
x סגור

שר החינוך בביקור במכללה: "מכללת קיי תצורף ל-SCE"

"פועלים לכך שמכללת קיי תצורף ל-SCE בבאר שבע" - כך אמר שר החינוך רפי פרץ בסיור שקיים במכללה. במהלך הביקור אצל נשיא המכללה פרופ' יהודה חדד, סיפר השר על מהלך נרחב של איחוד מכללות להוראה בכל הארץ. כחלק מאותו מהלך עדכן השר, כי הוא פועל עם המל״ג לאיחוד בין המכללה למכללת קיי לחינוך היושבת בבאר שבע. המכללה לחינוך, לפי תכנית משרד החינוך והמל"ג, תהפוך לקמפוס נוסף של מכללת SCE ותמשיך לספק תארים ותעודות בתחום החינוך.

פרופ' חדד סיפר: "הדברים של השר מעודדים ואני שמח שבקרב ההנהגה הבכירה במדינה יש הסכמה עם הנהלת המכללה בנוגע לעתיד האקדמיה בישראל. אני מודה לשר על הביקור ובטוח כי המהלך עם מכללת קיי יתרום רבות לסטודנטים ולעיר".

שר החינוך פרץ: ״האיחוד עם מכללת קיי ייתן לכם דחיפה נוספת ואנו שמחים על הגדלה והרחבה של ההשכלה הגבוהה בבאר שבע. צמצום הפערים בישראל הוא אתגר מספר אחת של החברה הישראלית. במשרד החינוך הרחבנו את התכנית להזנקת הפריפריה לערים נוספות. אני רואה קשר הדוק בין לימודי מתמטיקה, אנגלית ומדעים בתיכון לבין לימודי הנדסה.

"השאיפה שלי, ואני אומר זה כשר חינוך שגדל וצמח בפריפריה ועדיין גר שם, היא להזניק את הפריפריה. אנחנו נמשיך לפתח את הסטודנטים להנדסה בפריפריה, אנחנו רוצים להגדיל את התמריצים לסטודנטים האלו, שיגיעו לבאר שבע ללמוד לכתחילה ולא בדיעבד".

בפני השר הוצגו נתונים אודות הסטודנטים הלומדים במכללה. בין הנתונים, נשיא המכללה פרופ' חדד סיפר לשר כי 65% מקרב הסטודנטים של המכללה במשך השנים הם דור ראשון לאקדמיה, כלומר הראשונים ללמוד תואר ראשון מבין בני משפחתם.

השר הוסיף, ״הנתונים שהוצגו בפניי מדהימים. המכללה פה מהווה כלי חשוב וקריטי בשבירת תקרת הזכוכית. העובדה שסטודנטים רבים פה הם דור ראשון להשכלה היא מרגשת ומהממת. אתם עושים עבודת קודש של ממש עבור מדינת ישראל ועם ישראל".