פתחפתח
לקבלת מידע נוסף
*יש להזין שדות חובה
x סגור

יום עיון חדשנות בבנייה

לכנס חדשנות בעולם הבנייה, שנערך במכללה באחרונה, הגיעו מאות סטודנטים מהמחלקה להנדסת בניין, אנשי סגל מהמכללה, ונציגי חברות סטארט-אפ מתחום הבנייה. הכנס נעשה בשיתוף CivilEng, הפורטל הישראלי להנדסה אזרחית, בנייה וסביבה.

רבים מאמינים, כי עולם הבנייה הוא עולם מיושן, חסר קידמה טכנולוגית או יכולת להשתפר מבחינת יכולות הנדסיות-דיגיטליות. כנס "חדשנות בעולם הבנייה" מוכיח אחרת.

בכנס הציגו חברות סטארט-אפ מעולם הבנייה מגוון מוצרים ופיתוחים טכנולוגיים שישפרו את תחום הבנייה, יקצרו את זמן הבנייה וישמרו על חיי העובדים. בין שלל החברות שהגיעו לכנס: חברת iMeasure שהציגה קסדת בנייה חדשה עם סורק תלת-ממד מובנה ומסך חכם במשקפי המגן. פאנל רחב עם אנשי מקצוע מתחום ההנדסה האזרחית ועם מהנדסים מהתעשייה, שיתפו ידע וחידושים בתחום המתפתח.

זהר וולפרט-כהן, מנכ"לית המכללה, בירכה הסטודנטים והדגישה את האחריות שלהם כמהנדסים: "במכללה אנו חדורי אמונה במשפט 'מהנדסים לעולם טוב יותר'. זהו לא רק סלוגן - אביקושנו מכשירים את מהנדסות ומהנדסי העתיד, כדי שיצאו לעולם העבודה עם כלים מקצועיים ויהפכו את סביבתם לטובה יותר. מעבר למקצועיות שבעולם ההנדסה, אסור לשכוח את האחריות החברתית. מהפכות רבות, מאז המהפכה התעשייתית, קרו במידה רבה במעורבות גבוהה של מהנדסים".

ד"ר' דגן בקון-מזור, ראש המחלקה להנדסת בניין בקמפוס באר שבע, ציין: "לענף הבנייה פוטנציאל גדול לצמיחה ולהשקעה בתחום. הביקוש הגבוה ללימודים לתואר מהנדס בניין הוא ביטוי לתנופת הבנייה שמתרחשת בשנים האחרונות, ומסיבה זו ענף זה מהווה כר פורה להזדמנויות עבור הסטודנטים שלנו. אנו נמצאים בקשר עם התעשייה כל העת, ומעדכנים את תכנית הלימודים בהתאם לדרישות התעשייה המשתנות. לראיה, באחרונה הוכנסו שני קורסים חדשים העוסקים בטכנולוגיות חדשניות בבנייה. אני מאחל לסטודנטים שלנו לצאת לעולם התעסוקה, להוביל מיזמים חדשים ולחולל שינוי אמיתי בעולם הבנייה".