פתחפתח
לקבלת מידע נוסף
*יש להזין שדות חובה
x סגור

סטודנטים פיתחו מתאם בין מוט האינפוזיה להליכון

המתאם מאפשר למטופל להתנייד בצורה חופשית ובטוחה. בזכות הפיתוח, המראה של מטופלים שנאלצים לנוע בזהירות עם הליכון ועם מוט אינפוזיה ביד, צפוי בקרוב לעבור מהעולם

המראה השגרתי בבתי החולים של מטופלים שנאלצים לנוע באיטיות ובזהירות עם הליכון ועם מוט אינפוזיה ביד צפוי בקרוב לעבור מהעולם. הכול הודות לשלושה סטודנטים מהמחלקה להנדסת מכונות בקמפוס אשדוד, שתכננו ופיתחו מתאם מוט אינפוזיה להליכון שמאפשר למטופל להתנייד עם ההליכון בצורה חופשית ובטוחה מבלי לגרור את מוט האינפוזיה או להסתייע באדם נוסף לשם כך.

הסטודנטים להנדסת מכונות שנה ג' במסלול תיכון ועיצוב המוצר, נתי קרסנטי, טל קרוואני ויוסי מרטין, בהובלתם ובהדרכתם של חברי סגל המכללה, פיתחו את מתאם מוט האינפוזיה במסגרת הקורס "תיכון ופיתוח מוצרים 1" שהתקיים, בשל הקורונה, באופן מקוון. הלימודים כוללים שיטה ייחודיות של שילוב בסדנאות לעיצוב ובמעבדות תכן לפיתוח החשיבה והיצירתיות, והקניית יכולת התיכון והפיתוח הנדרשים ממהנדסים בצוותי פיתוח, העוסקים בתחומים המשולבים.

חיבור המתאם להליכון מתבצע בעזרת נעילה גיאומטרית וידית הידוק. המשתמש מרכיב את המתאם על המוט המרכזי האמצעי של ההליכון ולאחר מכן מהדק באמצעות ידית הידוק. לאחר מכן מוכנס מוט איפוזיה סטנדרטי למקום המיועד לו במתאם ומהודק עם ידית הידוק נוספת, שמסיימת את תהליך החיבור. כעת ניתן לתלות על מוט האינפוזיה את שקית האינפוזיה. את המתאם ניתן להרכיב בשני צדדי ההליכון לפי דרישת המשתמש.

קרוואני: "המוצר שלנו מאפשר חיבור קל ונוח בין מוט אינפוזיה להליכון וכך כל משתמש יכול לנוע בצורה בטוחה באמצעות ההליכון. המתאם מיועד למטופלים שמחוברים לאינפוזיה. למתאם שני מטרות עיקריות: האחד, להעניק למטופלים עצמאות רבה - בעזרת המוצר המטופל יוכל להתנייד בכוחות עצמו; והשני, חיסכון בכוח אדם רפואי. תהליך הפיתוח בקורס היה מאוד מעניין ומהנה עבורנו. במהלך הפיתוח השתמשנו בכל הידע ההנדסי שצברנו בשנים האחרונות, החוויה הייתה מאוד מיוחדת ומלמדת. אין ספק שבעזרת התהליך למדנו לעבוד בצורה יעילה ואפקטיבית גם בתקופה המאתגרת הזו של הקורונה".

אביחי שורין, ראש מסלול תכן ועיצוב המוצר, במחלקה להנדסת מכונות ב- SCE קמפוס אשדוד: "במסגרת הקורס הסטודנטים נדרשו לפתח מוצר בטכנולוגיה של יציקת חול, ולאחר תהליך הפיתוח לייצר את המוצר במכללה. הצוות אשר פיתח את המוצר, עבד בצורה מרשימה מתחילת הפרויקט ועד לסופו, כמהנדסים לכל דבר, והדגיש את חשיבות שיטת הלימוד שלנו המשלבת בין תאוריה ופרקטיקה. הפיתוח החשוב הזה, יכול להשפיע רבות על אוכלוסיית המטופלים בארץ ובעולם".

ד"ר גיא בן חמו, ראש המחלקה להנדסת מכונות ב- SCE קמפוס אשדוד: "ההכשרה המולטי-דיסציפלינרית שאנו מקנים לסטודנטים שלנו במחלקה להנדסת מכונות ובכלל במכללה, נותנת להם יתרון משמעותי בתכנון ופיתוח מוצרים חדשניים לתועלת הציבור".