פתחפתח
לקבלת מידע נוסף
*יש להזין שדות חובה
x סגור

נחתם הסכם שיתוף פעולה עם Incubit מבית אלביט מערכות

במסגרת שיתוף הפעולה יזמים בתחילת דרכם, סטודנטים ובוגרי מרכז היזמות ייהנו מסיוע אקדמי, השקעות וליווי של אנשי מקצוע מעולמות ההנדסה והטכנולוגיה

SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון אירחה את אנשי החממה הטכנולוגית Incubit Technology Ventures, השייכת לאלביט מערכות ופועלת במסגרת מכרז החממות של הרשות החדשנות, לטקס חתימה על הסכם שיתוף פעולה בין מרכז היזמות במכללה, EIC, לבין החממה. בטקס השתתפו נשיא המכללה, פרופ' יהודה חדד, מנכ"ל החממה, אורן גדות, ובכירים רבים נוספים.

מטרת שיתוף הפעולה בין Incubit לבין המכללה היא לחזק את קהילת היזמות, ההיי-טק, הטכנולוגיה וההנדסה באזור הדרום על ידי חבירה של שני הגופים. ההסכם החדש בין המכללה ו-Incubit יעצים את הפעילות בדרום בתחום ההיי-טק והיזמות באמצעות שילוב בין תחום המחקר והכשרת המהנדסים לבין תחום ההשקעות והיזמות בפועל.

Incubit מתמקדת בטכנולוגיה עמוקה (חברות הזנק המתבססות על ידע אקדמי ומחקר) ובמיזמים בתחילת דרכם. מסיבות אלה נוצר החיבור בין Incubit לבין המכללה, המובילה בדרום בתחום המחקר האקדמי, המדע, וההנדסה. בנוסף, מרבית היזמים ב-Incubit הם בוגרי מכללות ואוניברסיטאות דרומיות, וכן בעלי תארים מתקדמים בתחומי הנדסה וטכנולוגיה. במסגרת ההסכם החדש Incubit ומרכז היזמות יפעלו לקידום נושא היזמות בדרום על ידי אירועים, תוכניות יזמות, מנטורינג וכדומה. במקביל היזמים ייהנו מגישה לתשתיות האקדמיה, מעבדות ומומחים בתחומי ההנדסה הישובים במכללה.

שיתוף הפעולה בין Incubit למכללה יעסוק בתחומים המוכרים לסגל המרצים והסטודנטים ב-SCE. בדומה למקצועות האקדמיים המוצעים במכללה ובמרכז היזמות, גם ב-Incubit עוסקים במגוון רחב של טכנולוגיות מתחומי ננו-חומרים, חומרים ייחודיים, אופטיקה מתקדמת, סייבר, בינה מלאכותית, מחשוב קוונטי, חישה, רובוטיקה, תקשורת מתקדמת, מציאות רבודה ועוד.

פרופ' יהודה חדד, נשיא המכללה בירך: "אנו שמחים לחתום על שיתוף הפעולה עם חממת Incubit. המכללה מכווינה את הסטודנטים שלנו ליזום, להמציא וליצור רעיונות חדשים שיהוו פתרונות לבעיות שאנו מתמודדים עמן היום וכאלה שעוד נתמודד עימן בעתיד. המטרה המרכזית שלנו היא להוציא לשוק התעסוקה סטודנטים איכותיים עם רצון לעזור לעולם. אני וצוות המכללה חשים כבוד גדול להתחיל לעבוד יחד עם חברה כמו שלכם ואין לי ספק שהקשר בינינו יביא לעולם טוב יותר".

אורן גדות, מנכ"ל חממת Incubit, הוסיף: "המכללה והסטודנטים הם כר פורה לרעיונות ויוזמות. לנו יש את הכלים להפוך את הרעיונות הללו למיזמים פועלים וכלכליים. המטרה שלנו היא לא רק לתמוך בשוק ההיי-טק בדרום אלא להשאיר פה את המוחות ואני גאה להגיד שחמישים עובדים בפארק ההיי-טק גב-ים נגב הם אנשים שאנחנו הבאנו. אנו שמחים ומודים על שיתוף הפעולה עם המכללה ובטוחים כי יחד בעבודת צוות משותפת נוכל ליצור את השינוי שכולנו רוצים לראות".