פתחפתח
לקבלת מידע נוסף
*יש להזין שדות חובה
x סגור
887 בוגרים בלימודי תואר ראשון ושני בהנדסה ב-SCE צעדו בתהלוכות הבוגרים המסורתיות וזכו לקבל את התואר המיוחל בטקסי הענקת תארים מרגשים. "זהו סמל למבט קדימה, להחלטה לעמוד על הרגליים ולהמשיך להצמיח ולטפח את דור העתיד שלנו", אמר לנוכחים פרופ' סמיון לויצקי, נשיא המכללה

בטקסים מרגשים הוענקו 887 תעודות לבוגרי תואר ראשון ושני בהנדסה ב-SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון בקמפוסים באר שבע ואשדוד. הערבים נפתחו בחלוקת גלימות וכובעי סיום לבוגרים ובתהלוכות הבוגרים המסורתיות.

טקסי הענקת התארים התקיימו במעמד פרופ' יהודה חדד, רקטור ומייסד המכללה, פרופ' שמעון לויצקי, נשיא המכללה, עו"ד מאיר סהר, יו"ר הוועד המנהל, פרופ' אלי אברמוב, נציג הוועד המנהל של SCE המכללה האקדמית להנדסה אשדוד וראשי הערים, רוביק דנילוביץ', ראש העיר באר שבע, וד"ר יחיאל לסרי, ראש העיר אשדוד. במהלך הטקס באשדוד, אורנה פסח, מנהלת תוכנית המלגות IMPACT של ארגון ידידי צה"ל בארה״ב FIDF, זכתה לכבוד מיוחד וקיבלה מרקטור המכללה "תואר לשם כבוד" על עשייתה למען החברה והסטודנטים בישראל.

בפתח דבריו ביקש פרופ' יהודה חדד, רקטור ומייסד המכללה, להתייחד עם זכרם של עשרה מבוגרי SCE שנפלו במערכה. "כמו כן, כולנו מתפללים ומייחלים לחזרתם של כל חיילי צה"ל בשלום לביתם, ובמיוחד לאחל לחזרתם של כל החטופות והחטופים במהרה", אמר פרופ' חדד בטקס ופנה לברך את הבוגרים. "היום אתם מצטרפים לקהילת המהנדסים הנדרשים להתמודד עם אתגרים טכנולוגיים, מדעים וחברתיים מורכבים. אתם מוכנים לצאת לעולם האמת ולהשפיע עליו לטובה. עליכם להאמין בכוחכם, להשפיע ולהמשיך לשאוף למצוינות וחדשנות בכל אשר תעשו".

כ-15% מכלל המהנדסים במדינת ישראל מוכשרים בקמפוסים של המכללה באשדוד ובאר שבע. על פי נתוני הלמ"ס לחודשים פברואר-אפריל שהתפרסמו בשבועות האחרונים, חסרים יותר מ-8,700 מהנדסים בישראל, עלייה של 1% לעומת נתוני ינואר-מרץ. בוגרי המכללה תורמים להתמודדות המדינה עם המחסור במהנדסים, במיוחד בימים מורכבים אלו של מלחמה וכן לפיתוח מחוז הדרום בו פועלות מאות חברות תעשייתיות וכן מאות חברות היי-טק. 

בטקס הענקת תארים לבוגרים של SCE בקמפוס באר שבע כיבדה בנוכחותה גם אימו של איתי ברדיצ'סקי ז"ל שנרצח בכפר עזה ואמור היה לקבל את התעודה הנכספת על סיום לימודיו במחלקה להנדסת חשמל ואלקטרוניקה ב-SCE. רוית, אימו של איתי ז"ל קיבלה את הדיפלומה בשמו על הבמה המרכזית בטקס וסיפרה על תחושותיה. "כאב גדול מאוד שהוא לא זכה לקטוף את פרי עמלו. הוא עבד קשה, שילב אבהות יחד עם הלימודים. הוא השקיע המון בלימודים. הייתה לו תמיכה גדולה מהבית, אשתו הדר פינתה לו זמן ופרגנה לו. הוא השאיר אחריו ילדים מדהימים שגדלים כעת אצל אחותה של הדר".

זה היה אחד הסיפורים המצמררים ביותר מהטבח שבוצע בתושבי עוטף עזה. בני הזוג איתי והדר ברדיצ'סקי החביאו את התאומים שלהם, אז בני עשרה חודשים, בממ"ד בזמן שמחבלים פרצו לביתם בכפר עזה. הם נאבקו במחבלים אך נרצחו. התאומים נשארו לבד במשך כ-14 שעות בממ"ד עד שחולצו על ידי כוחות הביטחון. סגל המחלקה וחבריו ללימודים של איתי גם קיימו אחרי הטקס אירוע לזכרו.

פרופ' סמיון לויצקי, נשיא המכללה התייחס לאירועי השבת השחורה בדבריו ואמר, כי "שנת הלימודים הזו איננה ככל השנים. הימים האלה עומדים בצילם של אירועי השבת השחורה, כשאנו ממשיכים להתמודד עם מצב של מלחמה מתמשכת, אובדנים קשים בגוף ובנפש, מאות חטופים, מאות אלפי עקורים מבתיהם, ואתגרים מורכבים של שיקום והחלמה. בתוך הקושי הרב, הערב הזה הוא סמל חשוב וחיוני לשיקום ולריפוי של כולנו. סמל למבט קדימה, להחלטה לעמוד על הרגליים ולהמשיך להצמיח ולטפח את החברה הישראלית ואת דור העתיד שלנו- כדור ערכי, נחוש ובעל יכולות גבוהות להוביל ולשנות".