פתחפתח
לקבלת מידע נוסף
*יש להזין שדות חובה
x סגור

מהנדסים גיאולוגיה - גם בקורונה

תערוכה לימודית וירטואלית מיוחדת התקיימה במסגרת הקורס "מבוא גיאולוגיה הנדסית" של המחלקה להנדסת בניין בקמפוס באר שבע

תערוכה לימודית וירטואלית התקיימה במסגרת הקורס "מבוא גיאולוגיה הנדסית" הנלמד במתכונת Project oriented במחלקה להנדסת בניין, קמפוס באר שבע.

בקורס לומדים סטודנטים שנה ב' את העקרונות במדעי הגיאולוגיה. בהמשך תכנית הלימודים הם ילמדו קורסים המתבססים על הידע שצברו בגיאולוגיה: מכניקת הקרקע, ביסוס, רעידות אדמה ותכנון דרכים ומסעות.

במסגרת הקורס התחלקו הסטודנטים לצוותי עבודה, בחרו נושא מרשימת הנושאים בקורס ולמדו אותו באופן עצמאי תוך הכוונה והנחיה של סגל ההוראה בקורס. בימים כתיקונם הסטודנטים נדרשים לתכנן ולהפיק מיצג שימחיש ויסביר את הנושא שבחרו, כגון סוגי הסלעים, הרי געש, רעידות אדמה, היווצרות בולענים ועוד. השנה, לאור מגבלות הקורונה, נדרשו הסטודנטים להפיק סרטון קצר הממחיש את הנושא אותו למדו.

לדברי ראש המחלקה להנדסת בניין בקמפוס באר שבע, ד"ר דגן בקון-מזור, "התערוכה הווירטואלית 'מהנדסים גיאולוגיה' מהווה את אקורד הסיום של הקורס, במסגרתה מציגים הסטודנטים את פרי עמלם לשאר חבריהם לקורס, ובכך גם מלמדים אחד את השנייה".

צוות שופטים המורכב מאנשי אקדמיה וגיאולוגים בכירים שפט את הסרטונים והמנצחים: קבוצת הגייזרים של צוות הסטודנטים שגיא גמליאל, ברק חזן, ראם מור ובר סעדי, קבוצת סלעי משקע המורכבת ממעיין חייט, ארטריום יקימישין ועדי כהן, והסרטון על היווצרות המכתשים בנגב שיצרה תהילה אפרת ומוצג כאן.